Koka sētas stabi

Ir laiks ņemt nost Tubex aizsardzības trubas no ķiršiem. Lai nākošajā ziemā tos neapgrauztu nepieciešama sēta. To veidošu no apaļiem D100 stabiem un lauksaimniecības sētas. Cik skatījos apkārt visērtāk un lētāk sanāca Depo.

IMG_1332

Krasta ielas Depo paņēmu visu kas bija uz vietas (125 stabi) un atvizināju mājās, noliku laukam pa vidu

IMG_1334

Vienu no robežām arī sanāks nolikt ar stabiem, jāsāk audzināt vietējie sēņotāji kur būs jaunā viņu taka. Smuki izfrēzēta, tieši gar sētu nevis brikšņiem kā iepriekš.

IMG_1428

Atradu vienu vecu epastu. Tur par viena staba iedzīšanu prasīja 5LVL (7EUR). Es lieku šobrīd īsākus stabus ar D100 priekšurbumu un iespiešanu nevis dzīšanu. 2h laikā ar MinTrakTex salikām visus 125 stabus (pie šadas tāmes tie būtu 875 eur kas jāsamaksā par 2h darbu iepriekš. Šobrīd tās bija 2 traktorstundas un mans augsti kvalificētais darbs:D

Screen Shot 2019-05-25 at 8.01.23 AM

Shēma vienkārša, es parādu kur jāurb, urbis to izdara tik ātri ka es knapi varu paspēt piecelt stabu un ielikt caurumā. Tad traktors ar savu strēli iespiež zemē. Ņemot vērā šo pieredzi turpmāk arī izmantošu šo paņēmienu pārējim stabiem. MinTrakTex ir arī stabu dzīšanas iekārta bet pēc pieredzes viņi mani pierunāja uz urbšanu, jo rezultāts ir daudz paredzamāks, nebūs apdauzīti stabi un tos var precīzāk salikt, pieregulēt.

IMG_1429IMG_1431IMG_1432IMG_1433IMG_1435

2 thoughts on “Koka sētas stabi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.