Daudz redzēti ofisos un visur kur citur, es arī izvēlējos scindapšus.
Zelta scindapsis (Epipremnum aureum) jeb epipremna, kas noteikti nav no svešākajiem telpaugiem, ir ļoti vērtīgs gaisa attīrīšanai. Izrādās šis telpaugs ir viens no retajiem, kas spēj attīrīt gaisu pat no benzola, tieši tāpēc augam ir tik platas lapas, jo tajās tiek uzsūktas šīs vielas.
Lai šī liāna spētu kāpelēt, tai nepieciešams atbalsts, tomēr parasti to audzē nokarenu. Lai gan epipremna ir tropu augs, tā diezgan labi pacieš telpu sauso gaisu, tomēr to nepieciešams rasināt.
Scindapsi novieto pēc iespējas gaišākā vietā, tikai ne tiešā saulē. Ziemā augu tur vēsā istabā, kur to nevajadzēs daudz laistīt. Ja augu visu ziemu tur dzīvojamā istabā, tas gan būs jālaista tāpat kā vasarā.
Ir 2 veidi kā tikt pie tā daudzuma kas man nepieciešams. Nopirkt vienu pieaugušu augu un pavairot vai pirkt mazākus uzreiz nepieciešamajā apjomā. Es izvēlējos pamēģināt abus variantus. Depo pieejami gan pieaugušie ap 10 EUR gab, gan arī mazie 2 EUR gab.
Saskatījos pavairošanas pamācības un 3 nedēļu laikā pavairoju no viena auga uztaisot apmēram 50 savējos.
Te var redzēt kā tie izdzinuši saknes un nu ir gatavi sēstis zemē jo pavairošana notika ūdenī.
Podiņā iet 4-5 augi
7 IKEA puķupodi katrā mala un katrā puķu podā pa 3 podiņi. Te var redzēt miksu ar pirktajiem un paša pavairotajiem.
Ekspermentālā kārtā biju nopircis vēl kādas 6 šķirnes dažādu augu no kuriem tā arī neviens neizdzīvoja visticamāk dēļ maniem laistīšanas ieradmiem..:)
Puķupodi iekārti kronšteinos kuri pieskrūvēti pie reģipša. Ievērots arī zelta princips – Uz grīdas nekādu atbalstu, lai no apakšas iRobots var iztīrīt:)
To ka būs zaļie stūri es jau zināju projektējot un arī attiecīgi pievilku tur ūdeni. Tagad atliek uzstādīt pilienu sistēmu (ja kādam ir pārpalikumi, labprāt pieņemšu vai arī norādījumi kur meklēt labus piedāvājumus). Automātiku plānoju taisīt pats uz Raspberry bāzes un magnētiskā 12V ventiļa, zemes mitruma sensora. Resume – labāk nopirkt gatavus mazos podiņus ar jau nobriedušiem augiem nevis pašam čakarēties 6 mēnešus kamēr tie izaugs:) Kopumā man tagad ir 50 podiņi ar šiem telpaugiem, CO2 samazināšanos gan neesmu novērojis :D:D:D
Ideja super, tā vien gribas ko līdzīgu pamēģināt! Kā ar scindapšu indīgumu un mazu bērnu / mājdzīvnieku ziņkārīgumu? Šī iemesla dēļ mājās izvēlējos hlorofītu – gaisu attītra, mazprasīgs, nav indīgs un pēc sīkbūtņu uzlidojuma visai ātri atkopjas.
LikeLike
Ar dzīvniekiem un maziem bērniem nav bijušas problēmas, dažus podus var noņemt kamēr interese pazūd:)
LikeLike