Zaļie stūri

Daudz redzēti ofisos un visur kur citur, es arī izvēlējos scindapšus.

Zelta scindapsis (Epipremnum aureum) jeb epipremna, kas noteikti nav no svešākajiem telpaugiem, ir ļoti vērtīgs gaisa attīrīšanai. Izrādās šis telpaugs ir viens no retajiem, kas spēj attīrīt gaisu pat no benzola, tieši tāpēc augam ir tik platas lapas, jo tajās tiek uzsūktas šīs vielas.

Lai šī liāna spētu kāpelēt, tai nepieciešams atbalsts, tomēr parasti to audzē nokarenu. Lai gan epipremna ir tropu augs, tā diezgan labi pacieš telpu sauso gaisu, tomēr to nepieciešams rasināt.

Scindapsi novieto pēc iespējas gaišākā vietā, tikai ne tiešā saulē. Ziemā augu tur vēsā istabā, kur to nevajadzēs daudz laistīt. Ja augu visu ziemu tur dzīvojamā istabā, tas gan būs jālaista tāpat kā vasarā.

Ir 2 veidi kā tikt pie tā daudzuma kas man nepieciešams. Nopirkt vienu pieaugušu augu un pavairot vai pirkt mazākus uzreiz nepieciešamajā apjomā. Es izvēlējos pamēģināt abus variantus. Depo pieejami gan pieaugušie ap 10 EUR gab, gan arī mazie 2 EUR gab.

IMG_8619

Saskatījos pavairošanas pamācības un 3 nedēļu laikā pavairoju no viena auga uztaisot apmēram 50 savējos.

IMG_8638IMG_8826IMG_8828

Te var redzēt kā tie izdzinuši saknes un nu ir gatavi sēstis zemē jo pavairošana notika ūdenī.

IMG_8829IMG_8830

Podiņā iet 4-5 augi

IMG_8831

7 IKEA puķupodi katrā mala un katrā puķu podā pa 3 podiņi. Te var redzēt miksu ar pirktajiem un paša pavairotajiem.

IMG_8832IMG_8833IMG_8834

Ekspermentālā kārtā biju nopircis vēl kādas 6 šķirnes dažādu augu no kuriem tā arī neviens neizdzīvoja visticamāk dēļ maniem laistīšanas ieradmiem..:)

IMG_8835IMG_8836

Puķupodi iekārti kronšteinos kuri pieskrūvēti pie reģipša. Ievērots arī zelta princips – Uz grīdas nekādu atbalstu, lai  no apakšas iRobots var iztīrīt:)

IMG_8751

To ka būs zaļie stūri es jau zināju projektējot un arī attiecīgi pievilku tur ūdeni. Tagad atliek uzstādīt pilienu sistēmu (ja kādam ir pārpalikumi, labprāt pieņemšu vai arī norādījumi kur meklēt labus piedāvājumus). Automātiku plānoju taisīt pats uz Raspberry bāzes un magnētiskā 12V ventiļa, zemes mitruma sensora. Resume – labāk nopirkt gatavus mazos podiņus ar jau nobriedušiem augiem nevis pašam čakarēties 6 mēnešus kamēr tie izaugs:) Kopumā man tagad ir 50 podiņi ar šiem telpaugiem, CO2 samazināšanos gan neesmu novērojis :D:D:D

IMG_9420

2 thoughts on “Zaļie stūri

  1. Ideja super, tā vien gribas ko līdzīgu pamēģināt! Kā ar scindapšu indīgumu un mazu bērnu / mājdzīvnieku ziņkārīgumu? Šī iemesla dēļ mājās izvēlējos hlorofītu – gaisu attītra, mazprasīgs, nav indīgs un pēc sīkbūtņu uzlidojuma visai ātri atkopjas.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.