Rekuperatora piesildīšana

Gada sākumā biju uztaisījis pirmo versiju, tagad laiks upgreidam. Ienācās DHT22 sensori un atlika tikai to saķīmiķot kopā.

IMG_8368IMG_8369

Ar lodēšanas prasmēm nelepojos, bet kopā turās:)

IMG_8370IMG_8371IMG_8377

Siltummaini var redzēt šajā rakstā kad tas tika tīrīts.

 

Mērījumus plānots ņemt no visām 4 rekuperatora silummaiņa pusēm.

IMG_8380

Rezultāti šādi, no āras ienāk rekuperatorā +11.8C, no iekšas ienāk rekuperatorā +25.3C, samaisās kopā un kaut kas jau tur sanāk..

IMG_8383

Formulā man tad nebija pareizi salikti mainīgie, jo pārreiķinot online rīkā rezultāts sanāk savādāks (45% efektifitāte), būs jālabo.

https://www.engineeringtoolbox.com/heat-recovery-efficiency-d_201.html

Screen Shot 2018-12-30 at 10.10.32 AM

Bet stāsts ir par kaut ko citu, tiklīdz ienākošais gaiss ir zemāks par 5C un pēc siltummaiņa uz istabām nāk < +15C ieslēdzas piesildītājs. Te man izdevās noķert reizi kad notika kaut kas abnormāls, +90C. Pašam rekuperatoram ir kaut kāds cikls, kad viņš silda un nepūš, tad ieslēdzas pūtējs. Karoče pārliecinājos, ka tā spirāle kurina. Rekuperatora termosensoru no “FRESH AIR” pārcēlu uz “USED AIR” un  tagad vairs neslēgs iekšā piesildīšanu. Reāli sanāca aptuveni 25-30% eletkroenerģijas ietaupījums mēnesī. Redzēs kas notiks pielielākiem mīnusiem. Interesanti pavērot:) Atcerēsimies ka rekuperators slēdzas iekšā un arā tikai tad kad tas ir nepieciešams vadoties pēc CO2 līmeņa turot iekštelpās svaigu gaisu.

IMG_8771

Te var redzēt piesildīšanu normālā režīmā.

IMG_8844

2 thoughts on “Rekuperatora piesildīšana

  1. Bet tas priekšsildis arī pēdējā bildē nesilda par daudz? Sanāk, ka tev svaigais gaiss ir siltāks nekā no istabām nākošais sliktais gaiss. Sanāk tāda kā apkure uz elektrības – jo vairāk vēdina, jo vairāk uzsilda māju.

    Like

  2. Jautājums ne pie īstā ieraksta, bet man ļoti aktuāls.
    Plānoju mājā uzstādīt rekuperatoru ar taimera funkciju, vai līdzīgu sistēmu, kā Tavā gadījumā. Kā realizēt nosūci no tualetes un vannas istabas brīžos, kad CO2 līmenis telpās ir ok, bet smaka vai mitrums sanitārajās telpās prasa pēc nosūces? Atsevišķa nosūces sistēma?

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.