No drenāžas caurules uz infiltrācijas kasti

Jau kādu laiku būšu nočakarējies ar to ūdens aizvadīšanu no bio attīrīšanas iekārtas. Viss sākās ar to, ka ieguldīju pārāk dziļi drenāžas cauruli pa kuru vajadzēja novadīt ūdeni pēc Bio Iekārta ir izdarījusi savu darbu. Vasaras vidū tika ierakta drenēšas caurule slapjajā slānī, loģiski ka mitrajos periodos gruntsūdens panāk uz augšu un ūdenim nav jur aizplūst:)

Otra lieta kura papildināja čakara turpināšanos bija dūņu nonākšana drenāžā. Ņemot vērā ka gribējās kā labāk, izvēloties cauruli ar ģeotekstilu (kaut kāds apsvērums toreiz bija, iespējams, ka baidījos, lai caurulē nenonāk kaut kas no āras, tipa smiltis). Skaidrs ka dūņas neizies cauru ģeotekstilam no caurules iekšpuses un vienmērīgi aiķepinās visus caurumus.

Pagājušajā gadā mēģināja cīnīties un skaloja drenāžu. Šogad bija tas pats variants, ūdens neiet prom un dūņas pārplūst, nonāk drenāžas caurulē, vēl vairāk aizštopējot. Pasaucu asinizatoru un izrāvām to toveri tukšu, pēc 5 dienām toveris pilns, prom nekas neiet.

Nolēmu pamēģināt Infiltrācijas Kastes. Rupjais aprēķins cik saprotu ir viena kaste un vienu iedzīvotāju. Atradu kasti depo, bet atsevišķo pamatni un klipšus tur tā arī nevarēja saganīt.

WOSW6085

Jauks 1dienas vakars un jāizrok aptuveni 2-3 kapa vietas:) Likšu 2 kastes un pavērošu to darbību pirms pilnīgas aizbēršanas. Rokot smiltis salīdzinoši sausas ņemot vērā slapjumu kas ārā darās.

MGZG6614

Protams sanāca arī veco pieslēgumu sasist pa celām

BJLZ4739

Tad nu lūk, ja gludajā caurulē ir šādi dūņu nosēdumi, tad tālāk drenāžas caurule ir pilnībā ciet.

IMG_9093

Nebija pie rokas oļi, šķembas, tāpēc prototipa variantā kastes tiek liktas uz smiltīm, apklātas ar ģeotekstilu. Jau mēnesi vēroju un viss izskatās ka strādā, drīz būs jārok ciet, kāreiz atkusnis uznācis. Ko būtu darījis savādāk? Jau no paša sākuma būtu ieracis 6 kastes priekš kanalizācijas, lietus ūdens un nečakarējies ar drenāžas caurulēm, ciparos būtu tas pats:)

IMG_9090IMG_9091

 

7 thoughts on “No drenāžas caurules uz infiltrācijas kasti

 1. Paga vecīt, kastes ciet nesitīs ar dūņu? Parasta dārza šļūtene nespēj izskalot,ja skalo 2 x gadā drenazas cauruli?

  Like

 2. gribētos izlasīt, ka veicās ar šīm kasetēm, ja apakšā neizmantoji oļus, bet smiltis. nesitās ciet pa šiem gadiem?
  kā arī cik saprotu, tur jābūt ir kkādai ventilācijai paredzētai, bet Tev nav. nav nekādas problēmas līdz ar to?

  Like

  1. Vasarā uztaisīja ar oļiem un pielika paris kastes klāt. Ir arī viens eksperiments kur izmantoju alus kastes, arī strada un būtiski lētāk cik atceros

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.