Praktiskais novērojums šovasar rāda, ka terasi izmanto vairāk kā iekštelpas, arī darbs no mājām notiek uz terases kā šajā foto. Egles neēvelētais, pernicotoas dēlis gadu ir nokalpojis un tas kurš gribēja ir savērpies un izliecies – laiks tos apstrādāt kaut kā. Pa šo laiku ir bijis tikai viens gadījums kad ir ierauta skabarga, tā kā visas šaubas par neēvēlētiem dēļiem un skabargām izgaist.
Gribējās virsmu kaut kā ietonēt. Nokrāsoja ar Lineļļas krāsu testa 3 m2 un paskatījās kas notiek saulē. Pastāvēt īsti nav iespējams uz virsmas kurai ir +62C
Neēveletai +52C. Staigāt var
Slīpētai. +48C. Staigāt var
Beicētai. +54C. Staigāt var
Slīpētai slapjai. +32C.
Ar to arī eksperimenti beidzās. Slīpēs un tad beicēs 90m2 tersi.
Slīpēšana notika pa daļām īpaši nesteidzoties, tomēr jau 3 būvniecības sezona un depresija:) Šeit noslīpēja un pie ieejas nolika paklājiņu, 2 nedēļu laikā saule dzeltina ātri to dēli.
Palieku uzicīgs Lineļļas Pernicas Beicei no Paint ECO Iecavā. Šoreiz tonis – Balodis.
Ieberzēju ar vienkāršu lupatiņu
Jālikvidē arī testa poligons
Labi ka izmantoju nerūsējošā tērauda skrūves, nav bailes nedaudz noslīpēt galvas. Skrūves ar maģiskajiem pārklājumiem visticamāk sāktu rūsēt.
Pernicota dēļa slīpēšana veido nevis putekļus bet tādus “savēlumus”, var pat taisīt pikas:) Darbs diezgan netīrs, bet lapu pūtējs risina jautājumu.
Šīs sezonas aizraušanās starplaikos aizejot līdz upītei.
Ņemot vērā laikapstākļus darbu varēja arī sadalīt. Šajā gadījumā var redzēt krāsas salaidumu.. Nākošgad atjaunojot krāsojumu domāju ka vairs neko nevarēs atšķirt.
Vēl biju aizlaidis atvaļinājumā uz Igauniju. It kā jau smuka tā dekoratīvā koka fasāde.
Bet nu saskrūvēta krimināli, tā vien liekas ka horizontālās latas vairs nav drošas.
Toties aliņš daudzsološs.
Atpakaļ pie darbiem. Nozāģēja taisnu malu, doma ir pielikt kaut ko dekoratīvu un piebērt zemi līdz noteiktam līmenim.
Iepirka vietējā gaterī 20 neēvelētus dēļus.
Piezāģēja materiālus
Sanāca 3 kastes ar iekura materiālu.
Atradās vēl 50m terases gumija un izmantos arī dekoratīvajai daļai, lai mazāk krājās ūdens un ventilējās. Piezāģēju tā, lai viss sanāk vienā plaknē.
Kā parasti, jāpiešauj un vēlāk jāsaskrūvē.
Labi ka vienmēr var atskrūvēt pie nepieciešamības. Ja skrūvējam, tad ar nerūsējošā tērauda skrūvēm, pēctam nav čakars ar rūsēšanu un aplauztām galvām. Šeit arī redzam ka tāpatās kā fasādei apakšējais dēlīša gals ir ar leņķi, lai nekrājas ūdens.
Pirms zemes piebēršanas apliks apakšā sietu pret grauzējiem, tagad lai vēl kaķi dara savu darbu.
Pieslīpēju, lai nav asu stūru. Atliek vien nokrāsot un saskrūvēt – vasaras projekts būs nobeigts. Jāķeras klāt būs pārkares apdares pārtaisīšanai.
Dēļu platumi arī šeit tiek ievēroti noteiktā secībā – kāds ir uz fasādes, tāds attiecīgi uz terases un citiem apdares elementiem.
Muša pašsieta? 😉
Kā pašam?… neliekas tagad par tumšu ārējais skats?
LikeLike
Muša pirkta. Ebaya pasūtīju vaboles, izrādas Lietuvā sietas. Ja kāds ir mušiņotajs tad labprāt aprunātos. Pelēkais joprojām patīk!
LikeLike
No pirktām nav tāda gandarījuma, kā kad pats uzsien. It sevišķi ņemot vērā, ka mušas nav lētas. Sapaliem manuprāt met jebkuru krāsu, ja vien trāpīsi barošanās vietā, tad ņems visu kas vabulei līdzīgs. Par mušām ir forums – flyonly.lv, kur arī lielākie Latvijas profiņi apgrozās. Iesaku.
LikeLiked by 1 person
Skaisti 🙂
Dekoratīvie terases gali, tagad rada iespaidu, ka terase ir veidota no brusām noliktām uz sānu 😉
LikeLiked by 1 person
Tik galeja vajadzeja ka garu platu deli, ne vertikalos. P.S. ios WP app spragst nost neieladejusies – laikam bildes pa lielu vai trubina pa sudigu 😀
LikeLike
Gar terases īso malu liktu vienu garu dēli, jo rodas pretruna ar virzieniem starp šķirbām. Trešā bilde no beigām.
LikeLike