Šis un tas 4

Visādi sīkumi sakrājušies. Iepriekšējos sīkumrakstus var atrast šeit: 1, 2, 3. Aizmetnis pārvietojamajai āra virtuvei. Paredzēts vēl izlietni uzlikt un apdarinātlai nevar redzēt cauri. Kā virsmu izmantoju lokšņu teraudu kurš palicis pāri bija no grilla metināšanas laikiem.

IMG_0012

Saimniecības telpā top lete ar slēptiem plauktiem. Paredzēts likt uz kājām un ar laiku darbināt iRobotu veco. Izdomāju nelikt Elfa plauktus vai ko līdzīgu, jo materiāli visādi ir palikuši pāri un var veidot ko līdzīgu fasādei – kā saka “pa lēto”.

IMG_0196IMG_0198

Ienācās sensori, lai mērītu rekuperatora temperatūru/mitrumu. Uzliku, bet nepareizi, būs jāpārtaisa, lai vāktu precīzāk datus.

IMG_0240

Rekuperatorā stāv šādi divi motori pa 210w katrs… Būtu labi atrast kaut ko mazāk “ēdelīgāku”, ja ir idejas, tad padalieties!

IMG_0242

—Papildinajums sākas (updeits Kaspara komentāram)

Redz, pēc shēmas man ir 5 gaņģi kurus pārslēdzu manuāli (in/out motoriem). Man domāt ka motors mauc tik cik viņam dod iekšā un pārāk daudz inteliģences tur nav. Pēc elektrības mērijumiem ar Ernesta brīnumlīdzekli vasarā arī sanāca 300W patēriņš ieslēdzot rekupertoru.

Screen Shot 2018-03-27 at 7.21.55 AM

Specenē:

Screen Shot 2018-03-27 at 7.22.35 AM

–Papildinājums beidzas

Kopš vasaras karājās aste beklogā. Pēc instalācijas vienā vietā pilēja savienojums, vajadzēja atlocīt vaļā un pārtaisīt. Viņš maita nolūza un no vasaras tajā vietā pilēja.

IMG_0246

Dabūju vietā jaunu stiprinājumu. Ja ir iespējas, tad rekomendēju ņemt tādus kā pa labi, tādi ar garantiju nenolūzīs.

IMG_0247IMG_0249

Vēl dažas bildes no ziemas priekiem ar sasaldētu ūdeni spainī uz lampas..

IMG_9782IMG_9791IMG_9795

Nevienā bridī nenožēloju karstā ūdens cirkulāciju iesaistot 3 dvieļu žāvētājus. Ziemā klasisks skats ir šāds. Pieņemu, ka mājās ar siltajām grīdām un bez radiatoriem ir dažādi radoši risinājumi cīņai ar slapjām drēbēm.

IMG_9972IMG_9974IMG_9975

Lielais bitkoinu cepiens iet paralēli ar granulu deficītu. Kaut kā biju iedomājies, ka mūsdienu pasaule jau aizmirsusi kas ir deficīts! Tas mani pārsteidza:)

IMG_9977

Labi ka ir granulu “birža” un kārtīgi saimnieki, kuri sarūpē sev vairākas tonnas uzreiz un var padalīties. Shēma ir tāda – aizņemies granulas kad tās maksā dārgāk un atdot vasarā kad tās maksā lētāk, to savulaik laikam sauca par “šortošanu” akciju tirgū:) Māri – nebaidies, starpību atdošu vīna veidā:D

IMG_9980

12 thoughts on “Šis un tas 4

 1. Manam izplūdes ventilatoram pēc noklusējuma nāk divi ātrumi 1-100W, un 2 – 45W. Reāli arī 2. ātrums bija par niknu un pieliku 5 ātrumu regulatoru. Tagad uz regulatora 5. ātrums – 45w, 4-35w, 3-25w. Uz 2. ātrumu vairs nepietiek jaudas, lai palaistos. Šobrīd stāv uz 3. ātruma ar 25w patēriņu. Ar šādu jaudu pietiek 2 pieaugušiem un diviem maziem bērniem. Ja atbrauc ciemiņi, CO2 kāpj tik uz augšu vien – pārslēdzu uz 4. ātrumu – 35w un CO2 atkal palēnām sāk kristies.

  Liked by 2 people

   1. Man pie ventilatora stāv smart rozete ar iebūvētu watmetru. Sākotnēji bija doma par rekuperāciju, bet saliekot visus + un – nosliecos uz vienkāršu caurplūdes risinājumu. Tā kā mājai nav pagraba un telpas virs griestiem, pati izbūve būtu milzīgas galvassāpes.

    Liked by 2 people

   2. Netatmo centrālais modulis viesistabā, kur arī ir izplūde. Pa papildus moduļiem (3) katrā guļamistabā. Ja par augstumu domāji – izplūdes ventilatoru – tad gan ieplūdes vārsti, gan izplūdes ventilatori ir ~2,2m augstumā.

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.