Visādi sīkumi sakrājušies. Iepriekšējos sīkumrakstus var atrast šeit: 1, 2, 3. Aizmetnis pārvietojamajai āra virtuvei. Paredzēts vēl izlietni uzlikt un apdarinātlai nevar redzēt cauri. Kā virsmu izmantoju lokšņu teraudu kurš palicis pāri bija no grilla metināšanas laikiem.
Saimniecības telpā top lete ar slēptiem plauktiem. Paredzēts likt uz kājām un ar laiku darbināt iRobotu veco. Izdomāju nelikt Elfa plauktus vai ko līdzīgu, jo materiāli visādi ir palikuši pāri un var veidot ko līdzīgu fasādei – kā saka “pa lēto”.
Ienācās sensori, lai mērītu rekuperatora temperatūru/mitrumu. Uzliku, bet nepareizi, būs jāpārtaisa, lai vāktu precīzāk datus.
Rekuperatorā stāv šādi divi motori pa 210w katrs… Būtu labi atrast kaut ko mazāk “ēdelīgāku”, ja ir idejas, tad padalieties!
—Papildinajums sākas (updeits Kaspara komentāram)
Redz, pēc shēmas man ir 5 gaņģi kurus pārslēdzu manuāli (in/out motoriem). Man domāt ka motors mauc tik cik viņam dod iekšā un pārāk daudz inteliģences tur nav. Pēc elektrības mērijumiem ar Ernesta brīnumlīdzekli vasarā arī sanāca 300W patēriņš ieslēdzot rekupertoru.
Specenē:
–Papildinājums beidzas
Kopš vasaras karājās aste beklogā. Pēc instalācijas vienā vietā pilēja savienojums, vajadzēja atlocīt vaļā un pārtaisīt. Viņš maita nolūza un no vasaras tajā vietā pilēja.
Dabūju vietā jaunu stiprinājumu. Ja ir iespējas, tad rekomendēju ņemt tādus kā pa labi, tādi ar garantiju nenolūzīs.
Vēl dažas bildes no ziemas priekiem ar sasaldētu ūdeni spainī uz lampas..
Nevienā bridī nenožēloju karstā ūdens cirkulāciju iesaistot 3 dvieļu žāvētājus. Ziemā klasisks skats ir šāds. Pieņemu, ka mājās ar siltajām grīdām un bez radiatoriem ir dažādi radoši risinājumi cīņai ar slapjām drēbēm.
Lielais bitkoinu cepiens iet paralēli ar granulu deficītu. Kaut kā biju iedomājies, ka mūsdienu pasaule jau aizmirsusi kas ir deficīts! Tas mani pārsteidza:)
Labi ka ir granulu “birža” un kārtīgi saimnieki, kuri sarūpē sev vairākas tonnas uzreiz un var padalīties. Shēma ir tāda – aizņemies granulas kad tās maksā dārgāk un atdot vasarā kad tās maksā lētāk, to savulaik laikam sauca par “šortošanu” akciju tirgū:) Māri – nebaidies, starpību atdošu vīna veidā:D
Bet rekuperatora motora nominālā jauda jau neko vēl nenozīmē 🙂 Tas tikpat labi var darboties ar pilnu jaudu tikai īsu brīdi.
LikeLiked by 1 person
Slinkums tomēr spēcīgāks par iespēju piestartēt malkas katlu 😀
LikeLiked by 1 person
Vasara vēl nav sākusies:)
LikeLiked by 1 person
Papildināju rakstu ar dažām bildēm. Man domāt ka tomēr cik raktīts, tik mauc:)
LikeLiked by 1 person
Manam izplūdes ventilatoram pēc noklusējuma nāk divi ātrumi 1-100W, un 2 – 45W. Reāli arī 2. ātrums bija par niknu un pieliku 5 ātrumu regulatoru. Tagad uz regulatora 5. ātrums – 45w, 4-35w, 3-25w. Uz 2. ātrumu vairs nepietiek jaudas, lai palaistos. Šobrīd stāv uz 3. ātruma ar 25w patēriņu. Ar šādu jaudu pietiek 2 pieaugušiem un diviem maziem bērniem. Ja atbrauc ciemiņi, CO2 kāpj tik uz augšu vien – pārslēdzu uz 4. ātrumu – 35w un CO2 atkal palēnām sāk kristies.
LikeLiked by 2 people
Aizdomīgi labi:)
LikeLiked by 1 person
Man pie ventilatora stāv smart rozete ar iebūvētu watmetru. Sākotnēji bija doma par rekuperāciju, bet saliekot visus + un – nosliecos uz vienkāršu caurplūdes risinājumu. Tā kā mājai nav pagraba un telpas virs griestiem, pati izbūve būtu milzīgas galvassāpes.
LikeLiked by 2 people
cik augstu un kur stāv net atmo devaisi?
LikeLiked by 1 person
Netatmo centrālais modulis viesistabā, kur arī ir izplūde. Pa papildus moduļiem (3) katrā guļamistabā. Ja par augstumu domāji – izplūdes ventilatoru – tad gan ieplūdes vārsti, gan izplūdes ventilatori ir ~2,2m augstumā.
LikeLiked by 1 person
Bet paši netatmo cik augtu? CO2 smagāks par gaisu un turas vairāk pie zemes, nu tā vismaz es izsecināju pēc ekspermentiem ar sauso ledu:D
LikeLiked by 1 person
Viesistabā ir 80 cm, guļamistabās no nulles līdz 1,2m. Vecāku guļamstabā stāv uz zemes, šobrīd nav atrasta labāka vieta.
LikeLiked by 1 person