Jāturpina kolekcionēt dati un jārāda piemēri no prakses. Gribu ielikt temperatūras sensoru pašā rekuperatorā, lai izmērītu temperatūru un mitrumu pēc siltummaiņa. Bija aizķēries viens lieks DHT11 temperatūras sensors (cik saprotu neprecīzāks kā DHT22 un var mērīt tikai pozitīvo temperatūru) un Raspberry Pi 3. Izmantoju jau gatavu pitona kodu lai ielasītu datus. Sainstalēju visu un nepilnu 2h laikā bija gatavs, lai nestu augšā pie rekuperatora un pa WiFi nodotu datus.
Izurbu 6mm caurumu
Ieliku iekšā sensoru un aizsmērēju ar līmi
Lielajā istabā ienāk 13 grādi. Man ir Ventex 300 Plus agregāts, neatradu cik viņam ir zažība pēc dokumentiem. Mājaslapā minēti tikai rekomendētie 150-250 kvadrātmetri platībai. Mērijumu laikā tas darbojās ar 80% jaudu, es pieņemu ka 260m3/h ja max varētu būt 300m3.
Pieņēmums arī ir tāds kā pazūd kādi 1-2 grādi gaisa vados ceļojot pa siltinājumu. Mans aprēķins šāds ((13-5)/(18-5))*100=62% rekuperatora efektivitāte (ieskaitot gaisavadu zudumus). Esmu ievācis datus arī par to cik daudz rekuperators ir ieslēgts un izslēgts balsoties uz CO2 vadītu vēdināšanu – pa brīvdienām pie patstāvīga apdzīvojuma rekuperators ir 20% laika izslēgts, tas nozīmē ka 62% var pieskaitīt arī šos vērtīgos 20% un kopā iegūt 82% efektivitāti uz visu sistēmu. Vai tomēr esmu šeit kaut ko izlaidis?
Esmu pasūtījis DHT22 sensorus, lai papildinātu sistēmu un mērītu reālā laikā efektivitāti pašā rekuperatorā visās 4 vietās.
Patiesībā, ieteiktu pasūtīt un izmantot BME280. Tas nemaksā sevišķi vairāk, ir precīzāks, darbojas caur I²C 🙂
http://www.kandrsmith.org/RJS/Misc/Hygrometers/calib_many.html
LikeLiked by 1 person
D18b20 caur w1 – ērti, lēti precīzi
LikeLike
Aprēķins par efektivitāti ir aplams!
Pie efektivitātes 100% rekuperators pūstu ārā gaisu ar gaisa temperatūru ārā un istabā ar istabas temperatūru.
Tātad spētu uzsildīt āra gaisu par 19 grādiem. Reāli gaiss tiek uzsildīts par 8 grādi.
Efektivitāte ~ 42%!
Šo pašu aprēķinu arī arī nosūcei var pielietot 24 – 18 = 6 grādi! Jeb efktivitāte 31%!
Tas rāda ka nosūces plūsma lielāka par pieplūdes – iekārta nav sabalansēta!
Jebkurā gadījumā es līdzīgus ciparus esmu arī savam rekuperatoram novērojis! Un ražotāju solītie 80% dzīvē nav novēroti!
Vai ir jēga maksāt pamatīgu piķi par tik mazefektīvu ierīci lai paliek katra paša ziņā!
LikeLike
Neesmu pārliecināts vai Tava formula nav vēl tālāk no patiesības. Vari pakalkulēt šeit: https://www.engineeringtoolbox.com/heat-recovery-efficiency-d_201.html
LikeLike