Nodošana ekspluatācijā

Tie kas pamanīja, tad blogs bija pārtraucis darbību, bet nu ir atpakaļ. Kaut kā gribējās atslēgt kamēr visādi procesi notikās, lai netraucē:) Mērķis bija nodot 2017 gada beigās, bet sanāca nedaudz pāršaut pāri un to izdariju 2018 janvārī. Visa tā nodošan saistīta ar hipotēku un tur ierakstītiem nodošanas termiņiem. Līgumā noteikts, ka jānodot 18mēnešu laikā no līguma parasktīšanas, pagarināju vēl pa 3 mēnešiem un deadline bija 10 Februāris 2018. Pēc pirmajām apskatēm tika konstatētas nepilnības, lai nodotu – pagrabs nav nojaukts, pārkare nav apšūta un objektā stāv projektā neiezīmēta būve ko savulaiku dabūju no skolas biedra.

IMG_9482

Biju to jau spēcīgi palietojis un īsti tai vietu arī neatradu, tad nu bija 3 varianti. Aizstumt pie kaimiņa, pārdot vai atdot. Tā kā termiņi spieda un negribēju apgrūtināt kaimiņu, tad to atdevu vietējiem radošiem cilvēkiem ar pašizvešanu.

IMG_9483

Ja būda nelien kravaskastē, tad to radoši cilvēki piesien traktoram un aizvelk nezināmā virzienā. Vēl šo baltu dienu neviens nezina kur viņa palika:)

IMG_9565IMG_9566

Tas arī bija pēdējais blokeris uz nodošanu. Sanāca 222kvm ieskaitot terasi.

UXPR3441

Saņēmu jauno nodokli par 2018 gadu, kad jaunbūve tika reģistrēta zemesgrāmatā ar visu terasi.

Screen Shot 2018-01-27 at 8.24.30 AM

Paldies visiem, kuri lasīja un lasa blogu, visiem kuri uztraucās kāpēc tas ir atslēgts. Nebiju iedomājies ka tas radīs tādu satraukumu, sorry..:D Nodošana nenozīmē beigas, tas nozīmē ka procentos ik mēnesi būs jāmaksā par 35 EUR mazāk:D Dzīve turpinās un vēl daudzi raksti priekšā..

 

9 thoughts on “Nodošana ekspluatācijā

 1. Jocīgi kā to kadastra vērtību nosaka..Tev piemēram tikai ~24000eur..Un nodoklis 1.5%. Man atkal pazīstama situācija, ka ēkas kadastra vērtība ir 60000eur uz 235m2, bet nodoklis 0.2%. Tikai tā māja ir tik sliktā stāvoklī, ka tur vismaz 30000k jāiegulda, lai būt cilvēcīgi.., jāmaina logi, jumts, jāsiltina fasāde…reāli kadastrālā vērtība ir lielāka nekā materiālā.

  Liked by 1 person

  1. Kaspar, bet Dzintaram taisnība – tev ir kautkāds uzmetiens no pašvaldības puses – dzīvojamām mājām nodoliks līdz 60kEUR ir 0,2% no kadastrālās.
   Sazinies ar pašvaldību un noskaidro kas pa figņu.

   P.S. 1,5% pašvaldības parasti uzliek graustiem un nenodotām ekspluatācijā būvēm kam sastāda administratīvo aktu.

   Liked by 1 person

 2. Tas ir atkarīgs no pašvaldības, tās izvēlās likmi.
  Jo nākot vēlēšanām var solīt 70% atlaidi no 1.5%, tas nekas ka tas ir vairāk kā 0.2% bez atlaides 🙂

  Like

 3. Apsveicu !

  P.S.
  Papīri kārtībā, tagad var izbūvēt 2 stāvu, vai izrakt kādu pagrabiņu,
  🙂
  žēl ka neizdevās “pielabot” terases izmērus, jo ja mani skaitrīki nemelo, tad pie nodošanas, samazinot terases lielumu līdz 2.8 m2, uz nodokli varētu “ietaupīt” 110 EUR/gadā.

  Liked by 1 person

 4. Vai nodošanas procesā kkur (inventarizācijas procesā piem.) tika pārmērīts arī “0” līmenis? Respektīvi, noteikts, vai grīdas līmenis ir projektētajā augstumā?
  un vispār, ir kkādas izmēru kļūdu robežas kurās jāierakstās (lai nebūtu jākoriģē projekts)?

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.