Karstā ūdens cirkulācijas dvieļu žāvētāji

Mājā kopumā atrodas 3 dvieļu žāvētāji un visas karstā ūdens izejas ir saslēgtas vienā lokā (instalācija šeit un šeit). Tas nozīmē, ka vai nu ieslēdzo cirkulācijas sūkni, vai atverot karstā ūdens krānu dvieļu žāvētāji paliks silti (pie vajadzības var aizgriezt ciet). Šis tika atlikts līdz pēdējam kamēr parādījās sniegs un vairs nav kur žāvēt drēbes – raksturīgi mājās ar siltās grīdas risinājumu pārejot no ratiatoru pieraduma.

28

Bija viens feils kurš jārisina (nosauksim to par laika rūkumu) un izejas no sienas nesapas ar dvieļu žāvētāja platumu un žāvētāja stiprinājumi izvirza to sienas vairāk kā to paredz standarta pieslēgumi. Tā nu pēc neliels satunas Komforts salonā nonācām pie risinājuma ar cietajām hromētajām caurulītēm D10.

IMG_8647IMG_8652

Iepirku 3 komplektus ar šādiem pieslēgumiem bez termostatiem jo granulu katls akumulācijas tvertni tikpat uztur 10-15 grādu robežās. Kopā uz katru žāvētāju 35 EUR pieslēgumos.

IMG_8654

Uzticamais draugs:)

IMG_8655IMG_8657

Jā, bet sistēma ir veidot uz D16 PEX bāzes – vai tad D10 nesamazinās caurplūdi?Samazinās, bet paskatoties jebkuram līknim iekšpusē redzam ka tur diametrs tikpat ir ap D10, so nekādu zudumu nav un ja nu ūdenim gribēsies skriet, tad tas to varēs izdarīt caur bypass

IMG_8659IMG_8660

Atliek pielocīt caurules. Vienīgais kas bija pa rokai ir gribasspēks un armatūra, tā nu uzlociju ar nelielām buktēm pirmos pieslēgumus.

IMG_8661IMG_8662IMG_8663IMG_8664IMG_8665

Vēlāk arī pamēģināju ar ūdeni priekšsildīt lai vieglāk izlocīt. Templeiti uzzīmēti no reālās situācijas kad žāvētājs jau karājās pie sienas.

IMG_8666IMG_8667

Rīts gudrāks par vakaru un pēdējo locīju izmantojot šādu uzparikti.

IMG_8668IMG_8669IMG_8670IMG_8671

Tagad domāju kā lai uztaisa manuālu taimeri lai palaistu cirkulācijas sūkni. Doma ir par kaut ko līdzīgu šim. Priecāšos par alternatīvām. Nosacījums ka tam jālien slēdža vietā un to tādas vietas būs 3 pa visu māju lai pajaistu uz laiku cirkulācijas sūkni.

mzxYNOXJxrac6BoP_U_uVjQ

21 thoughts on “Karstā ūdens cirkulācijas dvieļu žāvētāji

   1. Jā, bet gribās bez aplikācijas. Vajadzētu nosnifot kā viņš komandu sūta un kā nočekot statusu bez tās viņu aplikācijas lai integrētu kaut kur iekšā

    Like

   2. Problēma tikai šiem Sonoff, ka viņiem ir tikai 8 taimeri!!!
    Sk. bildē, un tas tadžreiz besī, kad gribas, lai piem. sūknis slēdzas katru stundu 15min. Tā vnk. ar šo devasu nevar izdarīt! Jā varbūt apvienojot ar Alexu vai kopār IFTTT var.

    Like

 1. Ir tāds hints- lai locot cauruli, tā neielūztu, vajagot piebērt ar smiltīm un aizkorķēt. Pašam gan nav bijusi vajadzība pārbaudīt.
  Un- vieglāk locīt ir visu garo gabalu, nevis to mazo struņķīti 🙂

  Like

 2. Ja negribi alexu, tad pie sūkņa var uzlikt laika releju un no laika releja uz katru vietu aizlaist 2 dzīslu vadu (varbūt tev jau ir iebūvēts). Katrā vietā uzliek spiedpogu. Laika relejā uzstāda laiku cik ilgi pēc impulsa sūknim jāsūknē.
  Šādu slēgumu parasti izmanto apgaismojuma vadībai no vairākām vietām kāpņutelpās.

  Liked by 1 person

 3. >>Tagad domāju kā lai uztaisa manuālu taimeri lai palaistu cirkulācijas sūkni

  Kas tur ir par ideju ar to cirkulācijas palaišanu no 3 dažādām vietām? Lai pēc iemītnieku izjūtām varētu palaist karstā ūdens cirkulāciju?
  Un vai slēgšanas loģika būs visi slēdži paralēli vai neatkarīgi (jebkur ieslēdz, jebkur izslēdz)?

  Like

  1. Iedomātais user journey, ir dažādi scenāriji no rīta, pusdienās un vakarā. Pasūtiju tos ar Sonoff un patika arī tas kāpņutelpas slēdža variants kurš īstenībā der.

   Like

 4. Skaidrs.
  Tas ķīniešu taimeris, kurš tavā bildē, nebūtu bijis īsti labs taviem mērķiem, jo saslēgt varētu tikai paralēli un galā būtu baigais ķīselis ar to- kad no kura slēdža sūknis ieslēdzas.
  Sonoffam žēl, ka nav hardwired ieejas, lai varētu no ārpuses ar kādu nebūt mehānisku kontaktu (slēdzi/termostatu/pulksteni) ieslēgt/atslēgt

  Like

  1. Sonoff var:
   1) salikt taimerus (8x)
   2) saslēgt caur Alexa
   3) pieslēgt mitruma sens un temp.sens. (vadīt no tiem)
   4) uz plates ir poga Seting switch, kas darbojas arī kā ON/OFF

   Like

   1. Ok ok, bet nekas no tā visa nav “cieti” saslēgts ar vadiem, bet izmanto wifi. Esmu laikam pārāk vecs, lai man patiktu, ka kādu būtisku ierīci mājās varētu vadīt tikai ar softu caur bezvadu ierīcēm 😀

    Like

   1. Dvielis = dvieļu žāvētājs, šajā gadījumā :). Tieši nerūsējošā tērauda jautājums te bija aktuāls – tā caurulīte arī ir nerūsējošā tērauda? Un protams, ka karstā ūdens sistēma ir “atvērta” – ūdens pastāvīgi mainās, attiecīgi korodē elementus daudz vairāk pretstatā slēgtai apkures sistēmai, kur siltumnesējs nemainās. Kapēc jautāju – man nav skaidrs, cik ļoti ir jāiespringst, lai pie karstā ūdens slēgtiem dvieļiem būtu tieši tam paredzētas detaļas – pie mums pārsvarā neviens netiek tālāk par “jālieto nerūsējošā tērauda dvieļu žāvētāji”, bet sanāca saskarties ar santehnikas spečuku jevropā, kurš apgalvoja, ka visiem elementiem jābūt tieši tam paredzētiem – no apkurei paredzētām kapara detaļām skalojot svinu ārā un ko tik vēl ne.

    Liked by 1 person

 5. Kur motivācija likt taimeri, nevis ļaut dvieļu žāvētājam visu laiku būt siltam. Māja apsildas ar karsto ūdeni, tur papildus izmaksas nekādas. Ja vannasistaba paliek par siltu atver loku, būs svaigāks gaiss mājā.

  Like

  1. Motivācija ir patēriņa kontrole. Man ir rekuperators, logs nav jāver vaļā svaigam gaisam:) skatoties pēc temperatūras līknēm cirkulācija dubulto HUW atdzišanas ātrumu

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.