Šis un tas 1

 

Ir uzkrājušies dažādi temati un bildes. Turpmāk to visu apkopošu ik pa reizei nopublicējot bundle postu. Tā nu sanāca ka darbā pēc viena pasākuma palika pāri sausais ledus kuru protams bija jāiznīcina mājas apstākļos.

IMG_8020

Secinājums tāds ka Co2 iekštelpās uzkāpa līdz 2500 vienā brīdī.. Protams, jo tas tiek ražots no šķidra CO2. Ar to arī dūmu balle beidzās:)

IMG_8023

Darba eksperments. Ideja maziem puķu podiem uz palodzes.. iestrādājot pamatni palodzē.

Granulu katls nolika ķelli, pareizāk sakot vadības bloks. Visticamāk dēļ vētrām un elektrības raustīšanās – lOgs zemāk. Deguma pēdas gan nekādas nebija un nomainīja pa garantiju. Nibe (Stefana) tirgoto produktu pēcpārdošanas supports zem katras kritikas. Labi ka man ir malkas katls un nebiju iesprindzis atrisināt pēc iespējas ātrāk – finālā ar ekstrēmi daudz iterācijām un papildus cilvēku iesaistīšanos mēneša laikā tikām galā un karti nomainīja..

Screen Shot 2017-11-03 at 8.15.20 AM

IMG_8053IMG_8054

Vecrīga, restorāns, 70cm mūra sienas un dēļu grīda gribēja, lai nobildēju:)

IMG_8207

Stirnas nāk ciemos ēst ozolu zīles un kaimiņa kompostu. Vienā brīdī pat iedomājos par piebarošanu un palasīju tam paredzēto likumu: https://likumi.lv/doc.php?id=263243

Beigās valdē nolēmām ka nebūs barotavas lai nav papildus riski ka sāks ēst nekontrolēti visu pārējo apkārt mājai:)

IMG_8253

Elektrības pasākums paturpinājās. Sadali Nr1 pagaidu variantā uztaisīju (paredzēts nobarot kontaktus saimniecības telpā), nākošā ir Nr2 (siltuma mezgla apkalpošanai), Nr3 tuvākā nākotnē mājas apgādei un automatizācijai.

Screen Shot 2017-11-03 at 8.23.43 AM

P.S iepriekšējā rakstā par elektrību neapstiprināju dažus komentārus un vispār pēdējā laikā to esmu paradis darīt. Vidējā pievienotā vērtība komentāriem kurus neapstiprinu ir pielīdzināma šai.. Esmu nosvērt un pietiekoši nobriedis, nereaģēju uz provokācijām:)

Screen Shot 2017-11-03 at 8.47.31 AM

Screen Shot 2017-11-03 at 8.48.04 AM

Ja niks atbilst īstenībai, tad šī cilvēka dzīves uztvere un apmierinātība nav mainījusies:)

http://nra.lv/latvija/kriminalzinas/33107-hakeris-rupeklis-taisnojas-ka-tikai-bridinajis-uznemumus-ekskluziva-intervija.htm

Katrs pašapliecinās kā vēlas:)

Šoreiz virsapmetuma kārba Nr2 no Hager.

IMG_8255

Kasti savācu atsevišķi. Jāizlaiž cauri 3 fāzes un Nulle. No vienas fāzes jānobaro siltuma mezgls, tajā skaitā ūdens sūknis. Uzliku Noplūdnieku, C16 automātu un paredzēts arī taimeris – iepirkās tikai neīstais (vajadzēja 2 kanālu – cirkulācijas sūknim un auto apsildei), bet tāpatās noderēs..

IMG_8256IMG_8257

4mm lokanie vadi, jāizmēģina kas un kā

IMG_8258IMG_8259IMG_8260IMG_8261IMG_8262

Aizlienētās šķēres no Ernesta🙂 Ja redzet ka man trūkst kāds instruments ko varat nošārēt tad padodiet ziņu!

IMG_8263IMG_8265

Iedomātais slēgums kurš protams pamainījās pēc fakta un fāzes spaile vairs nebija augšā. Tur uz plastmasas rakstīts, ka viena ir zemējumam, bet otra Nulle – ir kāds tehnisks iemesls kāpēc tur nevarētu dalīt fāzi?

IMG_8267

Novērojums bija pirmajā sezonā, ka siltinājums saraujas, vai tā ir tikai mana ilūzija?

IMG_8271

Gadu ir nodzīvots šādi. Lielisks slēgums:)

IMG_8273

Vēl no apdares laika kad bija mitrums izskatās ka palikuši zaļie gali!

IMG_8275IMG_8277

Sapratu kur aiziet/pienāk katrs vads un noravēju visu nost.

IMG_8280

Biju iesprindzis un Hager crosa blokiem (1:6) ar smukiem vāciņiem (L3), aizņem 1.5 DIN vietas.

IMG_8281IMG_8282

Konstatēju, ka taimeri nevaru pieslēgt, jo nebija iepircies kontaktors + krosēšanu visticamāk darīšu šajā kastē ar izolētajām spailēm un Hager krosa blokus pārlikšu uz mājas skapi. Baigais jau čakars ar cietajiem vadiem.. Un vispār nākošā reizē kārbas būtu licis pirms fināla apdares, bet toreiz nebija iespējas/prioritāte..:(

IMG_8284IMG_8286

Ūdens pasākums ieģērbsies kaut kādā skapī un pie vizuālā būs jāpiestrādā:) Bet nu ir labāk kā bija sākumā.

IMG_8287

Var arī veltīt laiku sievas uzdotajiem darbiem.. Būšot otrā bērnu istabā stilizēta DIY lampa un mazās kartes būs kā tāfeles, lai mācītos pilsētas un upes Latvijā.. Will see.

IMG_8298

Mainu šogad 3šo reizi filtrus rekuperatoram. Varēja savākt materiālu un likt zem mikroskopa! 🙂

IMG_8304

Nu kaut kā tā. Nedaudz arī par autoru Dienas avīzē🙂

WhatsApp Image 2017-10-31 at 09.46.20

Screen Shot 2017-11-03 at 9.16.51 AM

17 thoughts on “Šis un tas 1

 1. Izskatās, ka Tev granulu katlam plum ražojuma ecomax kontrolieris… šo laikam liek visiem katliem..man arī tāds pats. Cerams, ka nenokausies..

  Like

 2. 1. UPSis un gatavība pāršūt Atmegu caur ISP (ar iepriekš no strādājoša noņemtu dampu) būs tavi draugi pēc katla garantijas termiņa beigām.
  2. tehnisku iemeslu fāzes nedalīšanai caur tādu klemmi it kā nav. Vienīgi- kāda tur ir izolācija starp metāla šinu un kasti? Teorētiski- no neiezemētas (jo platsmasa) kastes, uz kuras virsmas ir, piemēram, kondensāts, var dabūt pa nagiem (jo ūdens var savienot fāzes šinu ar korpusu).
  3. makbekonam laikam kāds dzīvē ir nodarījis dikti gauži…

  Like

   1. Atmel’us var rakstīt caur ISP (in-service programming nevis internet service provider 🙂 ) – pēc manas saprašanas, tad var arī lasīt un saglabāt nolasīto.
    Galīgi neesmu programmētājs, ja kas, tāpēc kājām lūdzu nespārdīt 😀 Vienkārši tikko gadījās ar vienu ierīci šo lietu darīt.

    Like

 3. Vispār manuprāt vajag taisīt pašam to kontrolieri, ja māk taisīt 🙂 Es piemēram, gribētu tieši manām vajadzībām taisītu, nevis kautkādu universālo..

  Like

  1. “Procesors”, kas ir šai katla vadības blokā un kas ir kāds no Atmegas mikrokontrolieriem, var nobeigties, pazaudējot savu mikroprogrammu un tas ir gandrīz vienīgais, ko tur nevar salabot, ja: a) nav sakaru ar ražotāju, vai b) atmiņa nav iepriekš nolasīta un saglabāta, lai varētu ierakstīt atpakaļ.
   Ja nav doma tikt galā pašam, bez autorizētā dīlera palīdzības- tad jā, jēgas no šī varianta nekādas.

   Like

 4. Cena tam vadības blokam arī ne pārāk liela – ~200eur. Ko tad tur var gribēt.
  Tik un tā to kontrolieri pašam normāli nepārlodēt, ja nav jēdzīgs aprīkojums un pats ar to nedarbojas..Karoč, mūsdienās kautko taisīt nav rentabli..

  Like

 5. Kas ar māju? Sautējat bez saulesgaismas ēdienu uz salas vai kaut ko esi padarījis? Interesantāk būtu redzēt atklātos trūkumus vai nepilnības jau apdzivojot māju.

  Like

  1. Uz salas viss pa vecam – tikai izlietne un augļi:) Ir multikatls kurš stāv pieliekamajā aiz aizvertam durvīm (stolars jau 2 reizes garantijas remontā pabijis:), cepeškrāsns un pankūkām pietiek ar piknika gaes primusu. Vienīgais trūkums kas nāk prātā ir baltā špaktele kura pēc mazākās buktes redzas cauri tumšajai krāsai (moš vaijadzēja arī tonēt?). Pārējais as expected. Gan jau ka vēl ir kaut kas, jāpadomā.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.