Elektribas sadale saimniecības ēkā

Jātiek galā ar elektrību pēc minimālās programmas līdz Novembrim, tad upgreids nākošajā gadā. Ievads elektrībai nāk caur saimniecības ēku un tur nepieciešama pirmā kaste, lai sadalītu uz rozetēm, pretējā sienā būs arī otra maza kaste priekš siltuma agregātiem.

151

Kā plānots, tad tā telpa/māja ir haosa teorijas pētniecības objekts šobrīd. Gan es arī līdz plauktu pirkšanai tikšu:D Bet nu jā, vadi nāk no sienas ārā un jānoformē kastē.

IMG_7915IMG_7916

Izvēlējos Hager kasti 12 moduļiem. Pamata uzdevums šai aktivitātei bija iestrādāt kasti sienā. Rozetes vienošu klāt un turpināšu, kad rozetes bus sienās.

IMG_7918

Nopriecājos par gāzbetona priekšrozību pēcapstrādei

IMG_7920IMG_7921IMG_7922IMG_7923IMG_7924IMG_7925

Bet nu diemžēl sanāca šaizīte un būs jāpiešpaktelē un jāpiekrāso kad nākošvasar veiks remontu visām neskaitāmajaām buktēm pa māju.

IMG_7928IMG_7929

Ienāk saimniecības telpā 3 fāzes un aiziet uz māju caur B20, Melnā fāze šobrīd nobaro Bioloģiskās attīrīšanās gaisa kompresoru.

IMG_7932IMG_7933

19 thoughts on “Elektribas sadale saimniecības ēkā

   1. Tā liekas jau tagad, tapēc paņem uz 24 vietām- kā reiz varbūt piesegs postījumu 😀
    Ja nopietni- kāds tev bija plāns? Uz vienu automātu skrūvēt vairākus kabeļus?
    (varbūt jau biji šo iepriekš rakstījis, bet birkās nav un pašam slinkums meklēt…)

    Like

   1. Jo skrūves ir vaļā un jebkura saskarsme radīs elektrotraumu. Cik atceros līdzīgs klemmes kopnes risinājums bija pieejams arī ar vāciņu, lai skrūves paslēptu drošā attālumā.

    Like

   2. Tas jā, bet ir vēl kāds cits iemesls? Šobrīd nosedzošais vāks pa visu + durtiņas un klat nevar tikt, orģinālie Hager krossi jāgaida 2 nedēļas, to arī daru:)

    Like

   3. Nebija mērķis fenšui. Ja godigi tad katram būtu nedaudz jāatraujas ar elektrību, lai pēctam transfarmatoros nelien vai stabos nekāpj..

    Like

 1. Pagaidu variantam- der. Kaut gan- lai izvairītos no šīs neizolētās klemmes/viena liekā savienojuma- smukāk ir to brūno vadiņu pa taisno uz automātu.
  Skapītis tak bez slēdzenes?

  Like

 2. Eventuālais atrāviens šajā skapī ir ĻOTI bīstams, jo pāris cm attālumā ir pliki gan nulle, gan fāze. Savienojot tos ar miesu galīgi nebūs tas pats, kas dabūt ar pliku fāzi, stāvot čībās uz grīdas.

  Liked by 1 person

  1. Itkā nežēloju un speciāli apgriezu tā, redzē kā sanāks finālā. Ja pareizi atceros tad bija 1.5km kas ir nedaudz virs 200 EUR (mazāk nekā terasei gumijas) 😀

   Like

 3. Dzirdēts, ka augstumu labāk izvēlēties tādu, lai izslēgtu pat teorētisku varbūtību, ka kādreiz dzērumā kādam ienāks prātā pačurāt 🙂 Bet ja nopietni tad Tev vēl droši vien ir iespēja pasaukt atbilstoši kvalificētu elektriķi, kas visu izdarīs pareizi.. šķiet, ka ir pat MK noteikimi par šito

  Like

  1. >>šķiet, ka ir pat MK noteikimi par šito
   Ja nu vienīgi LBN “Ēku iekšējā elektroinstalācija” https://likumi.lv/ta/id/274674-noteikumi-par-latvijas-buvnormativu-lbn-261-15-eku-iekseja-elektroinstalacija-
   Izvēlētais skapīša augstums pilnīgi neaicina viņu ekspluatēt/virināt vai, piemēram, izlasīt kas pie kura drošinātāja ir uzrakstīts (lai kādreiz atslēgtu kādu patērētāju), bet- cik bieži ir kaut kas darāms elektrosadalē, kad viss ir saslēgts un darbojas?
   Daudz lielāka problēma ar šādā augstumā sienā iebūvētām lietām ir tas, ka nekad neko tur nevarēs piebīdīt/novietot- ne galdu, ne ledusskapi, ne vēl 1001 lietu, ko “uz laiku” noliek saimniecības ēkā. Bet saimniekam jau noteikti ir plāns, kā tur viss taps iekārtots un novietots un tas ir galvenais! 🙂

   Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.