Jātiek galā ar elektrību pēc minimālās programmas līdz Novembrim, tad upgreids nākošajā gadā. Ievads elektrībai nāk caur saimniecības ēku un tur nepieciešama pirmā kaste, lai sadalītu uz rozetēm, pretējā sienā būs arī otra maza kaste priekš siltuma agregātiem.
Kā plānots, tad tā telpa/māja ir haosa teorijas pētniecības objekts šobrīd. Gan es arī līdz plauktu pirkšanai tikšu:D Bet nu jā, vadi nāk no sienas ārā un jānoformē kastē.
Izvēlējos Hager kasti 12 moduļiem. Pamata uzdevums šai aktivitātei bija iestrādāt kasti sienā. Rozetes vienošu klāt un turpināšu, kad rozetes bus sienās.
Nopriecājos par gāzbetona priekšrozību pēcapstrādei
Bet nu diemžēl sanāca šaizīte un būs jāpiešpaktelē un jāpiekrāso kad nākošvasar veiks remontu visām neskaitāmajaām buktēm pa māju.
Ienāk saimniecības telpā 3 fāzes un aiziet uz māju caur B20, Melnā fāze šobrīd nobaro Bioloģiskās attīrīšanās gaisa kompresoru.
Tīri intuitīvi man izskatās:
1. kaste par mazu dotajam kabeļu skaitam
2. vadi atstāti par īsu
LikeLike
Uz robežas ir.Mierinu sevi, ka kasti vienmēr var iekalt lielāku, ja beigās liksies ka tiešām par mazu
LikeLike
Tā liekas jau tagad, tapēc paņem uz 24 vietām- kā reiz varbūt piesegs postījumu 😀
Ja nopietni- kāds tev bija plāns? Uz vienu automātu skrūvēt vairākus kabeļus?
(varbūt jau biji šo iepriekš rakstījis, bet birkās nav un pašam slinkums meklēt…)
LikeLike
Un jā- “beigās” neviens nekad neko vairs neiekals. Jo nekas nav pastāvīgāks par pagaidu 😉
LikeLike
Ja būs spiedoša vajadzība tad iekals un kā vēl:) Ja tāsks nonāk trello kanban bordā tad tas netiks aizmirsts..
LikeLike
Vai tiešām fāze ir izlaista caur to zaļo rindspaili?!
LikeLike
Kapēc gan ne?
LikeLike
Jo skrūves ir vaļā un jebkura saskarsme radīs elektrotraumu. Cik atceros līdzīgs klemmes kopnes risinājums bija pieejams arī ar vāciņu, lai skrūves paslēptu drošā attālumā.
LikeLike
Tas jā, bet ir vēl kāds cits iemesls? Šobrīd nosedzošais vāks pa visu + durtiņas un klat nevar tikt, orģinālie Hager krossi jāgaida 2 nedēļas, to arī daru:)
LikeLike
Pēc fenšuja tas galīgi nav. Jābūt 101% garantijai, ka tur nekā nevar nogrābstīties kādi mazi neautorizēti pirkstiņi.
LikeLike
Nebija mērķis fenšui. Ja godigi tad katram būtu nedaudz jāatraujas ar elektrību, lai pēctam transfarmatoros nelien vai stabos nekāpj..
LikeLike
Pagaidu variantam- der. Kaut gan- lai izvairītos no šīs neizolētās klemmes/viena liekā savienojuma- smukāk ir to brūno vadiņu pa taisno uz automātu.
Skapītis tak bez slēdzenes?
LikeLike
Eventuālais atrāviens šajā skapī ir ĻOTI bīstams, jo pāris cm attālumā ir pliki gan nulle, gan fāze. Savienojot tos ar miesu galīgi nebūs tas pats, kas dabūt ar pliku fāzi, stāvot čībās uz grīdas.
LikeLiked by 1 person
novietojums interesants – uz tiem n km vareji jau nenozelot 0.5m vel uz katru kabeli
LikeLike
Itkā nežēloju un speciāli apgriezu tā, redzē kā sanāks finālā. Ja pareizi atceros tad bija 1.5km kas ir nedaudz virs 200 EUR (mazāk nekā terasei gumijas) 😀
LikeLike
Dzirdēts, ka augstumu labāk izvēlēties tādu, lai izslēgtu pat teorētisku varbūtību, ka kādreiz dzērumā kādam ienāks prātā pačurāt 🙂 Bet ja nopietni tad Tev vēl droši vien ir iespēja pasaukt atbilstoši kvalificētu elektriķi, kas visu izdarīs pareizi.. šķiet, ka ir pat MK noteikimi par šito
LikeLike
>>šķiet, ka ir pat MK noteikimi par šito
Ja nu vienīgi LBN “Ēku iekšējā elektroinstalācija” https://likumi.lv/ta/id/274674-noteikumi-par-latvijas-buvnormativu-lbn-261-15-eku-iekseja-elektroinstalacija-
Izvēlētais skapīša augstums pilnīgi neaicina viņu ekspluatēt/virināt vai, piemēram, izlasīt kas pie kura drošinātāja ir uzrakstīts (lai kādreiz atslēgtu kādu patērētāju), bet- cik bieži ir kaut kas darāms elektrosadalē, kad viss ir saslēgts un darbojas?
Daudz lielāka problēma ar šādā augstumā sienā iebūvētām lietām ir tas, ka nekad neko tur nevarēs piebīdīt/novietot- ne galdu, ne ledusskapi, ne vēl 1001 lietu, ko “uz laiku” noliek saimniecības ēkā. Bet saimniekam jau noteikti ir plāns, kā tur viss taps iekārtots un novietots un tas ir galvenais! 🙂
LikeLiked by 1 person
Saimniekam ir diezgan konkrēts plāns un izvēlētais augstums…
LikeLiked by 1 person