16.09.2017 bija silta diena

Pie fasādes nebiju ķēries jau kādu laiku dažādu apsvērumu dēļ, viens no tiem bija feils ar krāsu. Šādā stāvoklī augustā beidzās kokmateriāli, pernica eļļošanai un krāsa sanāca 2 toņos uz fasādes. Ja bildēs to redzēt “Krupnim planom” nevar tad dzīvē pie noteiktiem leņķiem var pat ļoti labi. Stāsts īsumā tāds, ka krāsa vienā partijā tika saražota kādu laiku atpakaļ un aizsūtīta uz Vācijas izstādi, tas kas palika pāri atveda un nolika stūrī noliktavā. Kopš tā laika produkts ir apdeitos un ir ieņēmis savu īsto toni (nedaudz gaišāku peleko). Tad nu man pasūtot 52L sanāca gan Vācijas pārpalikums, gan īstais tonis. Rezultātā krāsojot fasādi pa daļām ir sanācis to nokrāsot 2 toņos, itkā jau bija aizdomas ka raujam kaut kur greizi, bet darbus jau apturēt nevar:) Ar ražotāju EcoPaint vienojāies ka krāsa tiks atlīdzināta pilnā apmērā un uzmaisīja 52L svaigu īsto patieso. Respekts ražotājam un labi ka nepirku kaut kur no rokām SSkā, bet atbalstiju LV ražotāju..

IMG_7319

 

IMG_7356

Tad nu atbrauca pirms pāris nedēļām 5x10L + 2x1L spaiņi un kā pirmo izdomāju izkrāsot nojumi starp mājām.

IMG_7374IMG_7375

Tad vēl bija karsts un strādāt negribējās jakā krāsojot griestus:)

IMG_7383

Te vislabāk var redzēt 2 shades of gray

IMG_7387IMG_7388

Tika sagādāti arī kokmateriāli, lai turpinātu fasādi un terasi. Biju iedomājies, ka ja zvanu šoferim piegādāt 6 kubus kokmateriāla, tad jautāt vai viņam ir fiskārs nevajag:) Izkrāmēt nācās ar rokām:D Mācība uz mūžu!

IMG_7592

Pernica (tipa grunts slānis) atlikušajiem koka elementiem.

IMG_7598

Ziema nāk, man sāk atkal spīdēt saule un sildīt lielo istabu:)

IMG_7679

Šis foto ir no saulainās sesdienas 16.09.2017. Strādājām ar kundzi divatā un līdz pusdienslaikam viss (apmēram 100m2 fasādes + 30m vējakastes) jau bija pārkrāsots īstajā tonī. Tagad fasāde stāvēs mūžīgi ar 3 slāņiem eļļas.. Produkts un uzklāšana reāli labi.

IMG_7680IMG_7681IMG_7683IMG_7684IMG_7687

Labi ka ir lielā pārkare, var izvietot zem tās nepieciešamos kokmateriālus un pa lietainajām dienām tos apstrādāt nepārtraucot procesu.

IMG_7689

13 thoughts on “16.09.2017 bija silta diena

 1. Cik Tev m3 uz to fasādi aizgāja? Mega darbs vispār izskatās..cerams, ka ilgi kalpos..man ar LV kokmateriālu piegādātājiem ceļot māju, ir pieredze “ne visai”.

  Liked by 1 person

 2. Sveiks,
  izskatās stilīgi! Kā Tu risini jautājumu ar liekās eļļas noslaucišanu? es apstājos pie industriālajām pakām ar papīra salvetēm….

  Like

  1. Man ir neēvelēts dēlis, nekas netiek slaucīts un pernicu nežēloju, tāpat kā pēc tam krāsu:) Pēc pernicas dēlis nostāvas 2-7 dienas un tad tikai tiek krāsots.

   Like

 3. ok, skaidrs.
  Nu man tā pieredze, ka ja nežēlo eļļu (teorija, ka ir jākrāso ļoti sausi, ieberzējot, t.sk. otu apgriežot), tad pēc žūšanas paliek pleķi (arī neēvelētam, ēvelētam, par kārtu vairāk to pleķu). t.i. vietās, kur koksne mazāk iesūkusi eļļu, pa virsu paliek biezāka kārta ar citu toni un veidojas pleķis.
  Savā pamācībā viņi arī rekomendē sausi krāsot un slaucīt. Varbūt tā pernicas bāze to situāciju labo…, es tikai pirmo kārtu parasti paškaidu ar skuju terpentīnu.

  Like

  1. Pirmā kārta ir lineļļas pernica ar 10% sveķu terpentīnu. Iesrāde koksnē ir ar berzēšanu, apgrieztiem otu galiem. Krāsa ir uz tās pašas eļļas bāzes, līdz šim neesmu novērojis pleķus vai sabiezējumus neēvelētam dēlim.

   Like

 4. Ivar, viņam vienalga. Šur un tur tā māja ir baisa, nu vismaz daži izpildijumi. Tā kā daži pleķi neko nemainīs. Bet par bloga rakstīšanu 5!

  Like

 5. Citam patīk vagonga,citam neēvelēts dēlis, citam tīrs betons. Gaume katram sava. Man patīk, laikam tāpēc, ka pašam dažas lietas līdzīgas. Pārkare 1m, neēvelēts dēlis, vienīgi man krāsots ar teksturdekors.
  Katrā gadījumā man šāds neēvelēts koks labāk patīk kā vagonka.

  Like

 6. 5 bilde no apakšas, spīd cauri tā nekrāsotā šķērslata, es biju ļoti izbrīnīts, ka Tu tik pedantiski un pacietīgi taisi fasādi, bet neesi nokrāsojis to latu pelēku, lai nespīd cauri 😀

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.