Malkas krāmēšana

Ja ar zāģēšanu/skaldīšanu tiku cauri 6h izmantojot tehnisko revolūciju, tad ar krāmēšanu viss ir pa vecam – jāliek čupā un jāgaida. Čupā jā, bet kādā? Pēc idejas pastāv 3 izplatītākie veidi kā krāmēt malku. A-Starp diviem stabiem, B-veidojot gar malām krustā atbalstus (bez stabiem!), C-veidojot apli un pa vidu tukšumu aizberot. Protams visticamāk ir nianses, bet man sanāca 3 veidi in general. Jāpiebilst ka nojumes/šķūņa vēl nav – tur vēl jātaisa ģimenes sasaukums, jo viedokļi jau dalās agrīnajā koncepcijas priekšlikumā:)

A

B

C

Izdomāju ka sākšū ar variantu B, bet to likšu uz platformas no pārpalikušajiem materiāliem. Platformu iezīmēju jau pirms skaldīšanas.

IMG_7399

Uz XPS atgriezumiem pacēlu no grunts (diemžēl pa vidu 3m brusēm aizmirsu salikt atbalstus:( Izmantoju 100×100 bruses uz kurām saliku 200×50 spāru materiālus un pa virsu uzklāju metāla sietu lai nenāk peles caur apakšu. Lai nāk gar sāniem kur kaimiņu kaķi jau gaidīs:)

IMG_7400

Viss itkā vienkārši – tikai mauc un staigā turpu/šurpu. Sanāca vēl atlasīt sausos (šim gadam) un īsos citai čupai.

IMG_7467

Kā tad bez tā. Pirmais feils.

IMG_7458

IMG_7450

Otrais feils

IMG_7471

IMG_7468IMG_7473

Kur skaidas un malka tur parādās krupji, protams jāliek uzreiz “terārijā”.

IMG_7474

Apmēram pēc 2 dienām tika palaisti vaļā, vēl vakar redzēju apkārt skrienam. Viss kārtībā:) Atnāca arī mitruma mērītājs ar ko paspēlēties. Malkai esot jābūt 10% mitrumam. Šis ir viens no svaigajiem griezumiem, pārsteidzoši tikai 20% mitrums.

IMG_7478IMG_7479

Tos kurus metu šim gadam ir ar 10-13% mitrumu. Interesanti būtu patracināt tos kuri ar gazelēm pieved tipa 7 berkubus kāds tur ir mitrums un visu kas ir virs 10% aizsūtīt atpakaļ:) Klasika ir tāda, ka tādiem nav kur malku žāvēt un skalda tikko zāģētu. Iespējams man priekštats ir neparezs – ja es pasūtu skaldītu malku, tad man atved to gatavu kurināšanai jau un nav jādomā par žāvēšanu..

IMG_7480

Kaudze ir izveidota, nesazāģētie atrakti un var darboties tālāk

IMG_7475

Čupa nelīdzinās pintrestā atrodamajos fenšui krāmējumos, bet toties bez īpašas cenšanās un papildus konstrukcijām gaidīs savu mājvietu..

IMG_7581

Pāri palikušos 3m vienkārši sagarināju un krāmēju pēc A parauga starp stabiem. Ieraku ap 1m dziļumā priedes, apakšā ieklāju pāri palikušo XPS puķiku un pievedu ar piekabi (ērtāka loģistika/nav jāstaigā un ir kur pakāpties).

IMG_7509

Uznāca lietus, malka atrada savu vietu – uz zemes. Tas ir feils #3. Es teiktu malkas krāmēšana ja ir tik līkas rokas kā man – ir bezmaksas apmācības. Nu ziniet tos “motivācijas” treiningus kuri māca nepadoties un piecelties, turpināt. Nevajag nekādus treiningus – sakrāmē 20 kubus malkas (50 berkubus) un būs laiks gan padomāt, gan nepadoties:D

IMG_7580

Stabus pa augšu domāju sasaitēt kopā. Garums sienai 6m, augstums 2.2m. Iekšā 7m3 (17 berkubi – klasiskās 2 gazeles pa 160EUR)

IMG_7582

Paņēmu pirmo kas pa rokai ilustratīvos nolūkos, šādi divi auto.

Screen Shot 2017-09-06 at 7.14.04 AM

IMG_7583

Palika vēl pāri nesazāģēti 2 piekabes un sakrāmēti nojumē kādi 3m3 ar sauso. ZB jau tā malka, cerams ka varēs tagad aizmirst uz kādu laiku un tikai kurināt:)

IMG_7584

12 thoughts on “Malkas krāmēšana

 1. Es par optimālāko krāmēšanas ātrumam un čakara mazināšanai esmu atzinis šādu metodi: grēdas augstums tāds, lai var krāmēt nepakāpjoties – max kautkur līdz acu līmenim – arī mazāks risks ka pirmā grēda apvelsies, apakšā vecas paletes un viss cits kas pa rokai, grēdas galos vertikāli dēļi, kas netiek iebakstīti zemē un/vai savienoti augšā, bet kam uzmesta auklas cilpa, kas “iepīta” grēdā – grēdas svars tur auklu. Izmantoju “špagatu” – plastmasas šņori no siena preses. Ja dēlis ir kautkas biezāks par collīgo, vai collīgais samērā plats, tad pilnīgi pietiek ar vienu cilpu visā grēdā. Malka 60-70cm.

  Liked by 1 person

 2. Labdien jaunieši, arī malka “ir jāmāk” krāmēt !
  Viss izplatītākā laža ir sakrāmēt malku ar mizu uz augšu.
  Kokam miza ir paredzēta, lai mazinātu mitruma samazināšanos stumbrā,
  tāpēc žāvējot koku ieteicams pirms tam saskaldīt, lai veidotos plaknes bez mizas,
  krāmējam malku tikai ar mizu uz augšu,
  krāmējam blakus kārtu tā, lai ir vieta, kur vējam skriet cauri – ventilācija – tātad sausāks gaiss!
  Bez malkas šķūnīša es būtu par C variantu.
  Jo ārējā mala jākrāmē ar tievo galu uz iekšu, lai veidojas aplis. Tas papildus sekmē lietus notecēšanu no pagales. Savukārt iekšējā kaudzē pārsvarā pagales ir ar kādu no galiem uz augšu, kas protams sekmē pagales izžūšanu un tās nav tik ļoti savstarpēji sablīvētas.
  P.S. Jā un uz sakrāmētā uzliec virsū jumtiņu, lai lietus rudenī papildus nemērcē.

  Liked by 1 person

  1. Dzirdēts variants, ka zem skaidras debess krauj ar mizu uz augšu, lai lietū mazāk salīst. Pēc tam, ja pārkrauj uz šķūnīti, tad ar mizu uz leju – lai labāk žūst.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.