Ja ar zāģēšanu/skaldīšanu tiku cauri 6h izmantojot tehnisko revolūciju, tad ar krāmēšanu viss ir pa vecam – jāliek čupā un jāgaida. Čupā jā, bet kādā? Pēc idejas pastāv 3 izplatītākie veidi kā krāmēt malku. A-Starp diviem stabiem, B-veidojot gar malām krustā atbalstus (bez stabiem!), C-veidojot apli un pa vidu tukšumu aizberot. Protams visticamāk ir nianses, bet man sanāca 3 veidi in general. Jāpiebilst ka nojumes/šķūņa vēl nav – tur vēl jātaisa ģimenes sasaukums, jo viedokļi jau dalās agrīnajā koncepcijas priekšlikumā:)
A
B
C
Izdomāju ka sākšū ar variantu B, bet to likšu uz platformas no pārpalikušajiem materiāliem. Platformu iezīmēju jau pirms skaldīšanas.
Uz XPS atgriezumiem pacēlu no grunts (diemžēl pa vidu 3m brusēm aizmirsu salikt atbalstus:( Izmantoju 100×100 bruses uz kurām saliku 200×50 spāru materiālus un pa virsu uzklāju metāla sietu lai nenāk peles caur apakšu. Lai nāk gar sāniem kur kaimiņu kaķi jau gaidīs:)
Viss itkā vienkārši – tikai mauc un staigā turpu/šurpu. Sanāca vēl atlasīt sausos (šim gadam) un īsos citai čupai.
Kā tad bez tā. Pirmais feils.
Otrais feils
Kur skaidas un malka tur parādās krupji, protams jāliek uzreiz “terārijā”.
Apmēram pēc 2 dienām tika palaisti vaļā, vēl vakar redzēju apkārt skrienam. Viss kārtībā:) Atnāca arī mitruma mērītājs ar ko paspēlēties. Malkai esot jābūt 10% mitrumam. Šis ir viens no svaigajiem griezumiem, pārsteidzoši tikai 20% mitrums.
Tos kurus metu šim gadam ir ar 10-13% mitrumu. Interesanti būtu patracināt tos kuri ar gazelēm pieved tipa 7 berkubus kāds tur ir mitrums un visu kas ir virs 10% aizsūtīt atpakaļ:) Klasika ir tāda, ka tādiem nav kur malku žāvēt un skalda tikko zāģētu. Iespējams man priekštats ir neparezs – ja es pasūtu skaldītu malku, tad man atved to gatavu kurināšanai jau un nav jādomā par žāvēšanu..
Kaudze ir izveidota, nesazāģētie atrakti un var darboties tālāk
Čupa nelīdzinās pintrestā atrodamajos fenšui krāmējumos, bet toties bez īpašas cenšanās un papildus konstrukcijām gaidīs savu mājvietu..
Pāri palikušos 3m vienkārši sagarināju un krāmēju pēc A parauga starp stabiem. Ieraku ap 1m dziļumā priedes, apakšā ieklāju pāri palikušo XPS puķiku un pievedu ar piekabi (ērtāka loģistika/nav jāstaigā un ir kur pakāpties).
Uznāca lietus, malka atrada savu vietu – uz zemes. Tas ir feils #3. Es teiktu malkas krāmēšana ja ir tik līkas rokas kā man – ir bezmaksas apmācības. Nu ziniet tos “motivācijas” treiningus kuri māca nepadoties un piecelties, turpināt. Nevajag nekādus treiningus – sakrāmē 20 kubus malkas (50 berkubus) un būs laiks gan padomāt, gan nepadoties:D
Stabus pa augšu domāju sasaitēt kopā. Garums sienai 6m, augstums 2.2m. Iekšā 7m3 (17 berkubi – klasiskās 2 gazeles pa 160EUR)
Paņēmu pirmo kas pa rokai ilustratīvos nolūkos, šādi divi auto.
Palika vēl pāri nesazāģēti 2 piekabes un sakrāmēti nojumē kādi 3m3 ar sauso. ZB jau tā malka, cerams ka varēs tagad aizmirst uz kādu laiku un tikai kurināt:)
Es malku krāmēju “sasienot” malkas strēķus savā starpā! Un tad nekas nekrīt, pat kustinot strēķi neapgāzīsi!!!
sk. bildē!
https://failiem.lv/thumb_show.php?i=z49na822&view
LikeLiked by 1 person
Gut! Bija ideja par sasiešanu, bet nerealizēju
LikeLike
Es savu malku šādi https://gimenesmaja.files.wordpress.com/2017/09/img_20170715_102116_hdr.jpg glabāju, pie viena vecas paletes utilizeju. Bet tā var darities, kad ir tik daži kubi kamīnam
LikeLiked by 1 person
Es par optimālāko krāmēšanas ātrumam un čakara mazināšanai esmu atzinis šādu metodi: grēdas augstums tāds, lai var krāmēt nepakāpjoties – max kautkur līdz acu līmenim – arī mazāks risks ka pirmā grēda apvelsies, apakšā vecas paletes un viss cits kas pa rokai, grēdas galos vertikāli dēļi, kas netiek iebakstīti zemē un/vai savienoti augšā, bet kam uzmesta auklas cilpa, kas “iepīta” grēdā – grēdas svars tur auklu. Izmantoju “špagatu” – plastmasas šņori no siena preses. Ja dēlis ir kautkas biezāks par collīgo, vai collīgais samērā plats, tad pilnīgi pietiek ar vienu cilpu visā grēdā. Malka 60-70cm.
LikeLiked by 1 person
Tieši tāpat krauju malku, pats optimālākais veids
LikeLike
Labdien jaunieši, arī malka “ir jāmāk” krāmēt !
Viss izplatītākā laža ir sakrāmēt malku ar mizu uz augšu.
Kokam miza ir paredzēta, lai mazinātu mitruma samazināšanos stumbrā,
tāpēc žāvējot koku ieteicams pirms tam saskaldīt, lai veidotos plaknes bez mizas,
krāmējam malku tikai ar mizu uz augšu,
krāmējam blakus kārtu tā, lai ir vieta, kur vējam skriet cauri – ventilācija – tātad sausāks gaiss!
Bez malkas šķūnīša es būtu par C variantu.
Jo ārējā mala jākrāmē ar tievo galu uz iekšu, lai veidojas aplis. Tas papildus sekmē lietus notecēšanu no pagales. Savukārt iekšējā kaudzē pārsvarā pagales ir ar kādu no galiem uz augšu, kas protams sekmē pagales izžūšanu un tās nav tik ļoti savstarpēji sablīvētas.
P.S. Jā un uz sakrāmētā uzliec virsū jumtiņu, lai lietus rudenī papildus nemērcē.
LikeLiked by 1 person
Atvaino Guncha, bet tavā teiktā arī ir laža! 😀
…….. laža ir sakrāmēt malku ar mizu uz augšu. ……
Un tad atkal pats krāmē – ……….. krāmējam malku tikai ar mizu uz augšu…………
Nu kā tad vajag? ar mizu uz leju!? Ar mizu uz augšu labāk krāmējās! https://i.ss.com/gallery/1/3/676/production-work-firewood-chopped-firewood-135131.800.jpg
LikeLike
Savējie sapratīs, piedodiet pārrakstījos.
ar mizu uz leju, lai netraucē mitruma izgarošanai.
LikeLike
Skaidrs!
Bet tur kādu sezonu vai ilgāk, tad domāju tam jau nav tad diža starpība, kur tā miza!
LikeLike
Dzirdēts variants, ka zem skaidras debess krauj ar mizu uz augšu, lai lietū mazāk salīst. Pēc tam, ja pārkrauj uz šķūnīti, tad ar mizu uz leju – lai labāk žūst.
LikeLike
Ja ilgu laiku stāv mitra, tad var sākt pelēt.
Tātad, ja sakrāmēta sablīvēta un bez vēdināšanas.
LikeLike
Galvenais saskaldīt, citadi pec 2-3 gadi bus satrupejusi kaudze
LikeLike