Tā nu bija sanācis, ka saņēmu 12m3 pa labi attēlā ar svaigi zāģētiem 3m materiāliem. Tas viss ir jāsazāģē, jāsaskalda un jāsakrāmē, lai var kurināt pēc gada/diviem kad sausa. Ir arī jau uzsūtīts intereses pēc Ķīniešu mitruma mērītājs koksnei, jo kā jau visi zin tad slapju malku nekurina, parasti..:) To nedara, jo ļoti daudz enerģija aiziet viņai pašai sevi kaltējot/uzturot degšanas stāvoklī un skurstenī nonāk arī visāda nesadegusi draza, kas veicina skursteņa aizaugšanu. Iepējams ir vēl kāds iemesls, palabojiet. Plāns to visu sazāģēt un saskaldīt vienā pēcpusdienā. Labi ka Artūram ir Pilkimasters, klasiskā veidā tas paņemtu būtiski vairāk (man liekas ap 2 nedēļām vienam kā minimums).
Pilkimasters darbojas ar elektrību 20A 3 fāzēm, visa pamatā ir hidraulika. Ieregulēja 50cm garumu malkai un aiziet.
Galvenais ir nodrošināt, lai vienmēr ir baļķis uz pacelšanas mehānisma un operators var strādāt. Man pienācās tas gods vilkt baļķus:)
Bija arī tādi ko nācās sazāģēt ar husi un tad ar rokām iecelt skaldīšanas posmā
Pilkimasters var paņemt līdz pat 32cm resnus baļķus
Bija viena malkas čupa kur ik pa laikam jāpalīdzina
Skaldīšana notiek asmenim uzspiežot virsū materiālu. Ar rokām es pat neņemtos to darīt:)
Bija 2 keisi kad bija jāpalīdz un jāiezāģē, jo saķīlējās zaros
Grand finale. Darbs 6h, 12m3 + 1m3 celmi no Ādažu Māra. Mazos sprunguļus nezāģējām, jo nebija vairs laika, to var darī arī ar husi. Paldies Ārtūram! Kontakti baltajā sarakstā, tik jāņem vērā, ja gribat izmantot pakalpojumu, tad vislabāk ir uzsūtīt 20m3 kravu ar normāliem vienādiem 3m baļķiem (nevis kā attēlā redzamie sprunguļi), jānodrošina padevēja darbs un vienā dienā var sastrādāt tos 20m3. Paliek vien skaidu čupa un malkas čupa.
Jāsakrāmē sausie priekšā, lai var kaut ko arī šogad nosvilināt, bet principā tēmēju, ka varētu pietikt 3-4 gadiem kamīnam & malkas katlam brīvdienās.
Vai nevarētu būt tā ka tava krāsniņa ir paredzēta malkas garumam līdz 30cm nevis 50?
LikeLike
Specenē rakstīts – To reach the nominal parameters of the heater, we recommend using dry logs with a diameter of 5-8 cm and length of 20-30 cm and with a humidity below 20% (ideally 10%). Diemžēl nevienu, ne otru parametru nesanāks izpildīt un nominālā jauda/efektivitāte netiks sasniegta. Vakar kurinot 50cm joprojām nesaskatu problēmu to turpināt darīt:)
LikeLike
Jautājums kur ņemi to skaldāmo verķi un cik tas izmaksāja?
Vai saliekot visu kopā, arī patērēto elektrību, ja baļķi jāpērk nesanāk līdzīgi kā pērkot jau gatavu malku?
LikeLike
Skaldāmais verķis no Artūra baltajā sarakstā, jārunā atsevišķi. Izdevīgums katram pašam jāskatās no kurienes var dabūt baļķus, iespējams pāris simtus var iemanīties sakasīt, ja iziet uz apjomiem 20+ m3. Atceramies ka 1m3 koksnes ir saskaldīti 2.5m3 berkubi.
LikeLike
12m3 3-4 gadi nav pārāk optimiski?
LikeLike
Precizēšu – 30 kubi. 5 gadi:)
LikeLike
Dzīve rādīs. Pēc idejas tie ir 30 berkubi. Klasiskās 4 piekabes
LikeLike
Besī ārā tie kubi! Varētu, lūdzu, īso gidu par kubiem, steriem un berkubiem? Vai saskaldītas un grēdās sakrāmētas malkas tilpums ir mērāms bērkubos? Vai.. krāmkubos? 🙂
LikeLike
Steros! Sakrāmēts metrs x metrs x metrs ir sters 🙂
1 Sters ir 0.65 kubikmetrs tīrās koksnes, citur 0.7, atkarīgs kas ir sakrauts, pagales vai bluķi.
1 berkubs ir 0.63 sters vai 0.42 kubikmetrs tīrās koksnes
tas tā, pēc vienas bildes ko savulaik atradu internetā.
LikeLiked by 1 person