Koka fasādes montāža

Rokas niez padarīt kaut ko citu nevis krāsot dēļus ar pernicu. Sākšu no viena eksperimentālā stūra kuru gribu sakopt ātrāk un pievienot noteku pie lietus ūdens drenāžas. Krāsošana sadalīta 3 etapos. 1-Lineļļas pernica bezkrāsaina no 4 pusēm, 2-Sāni ar lineļļas krāsu, 3-visa fasāde kad viss būs saskrūvēts (vienā kārtā). Vispirms nokrāsojot visus un montējot visticamāk ka būs jāpārkrāso dēļ noskrāpējumiem uc feiliem pie montāžas ņemot vērā, man ir montāža ar spraugu. Šeit redzam jau etaps #2.

IMG_6664

Kantes krāsojam ar pindzelēm šādi pa vienam, tad tāda sajūta ka mazāk veidojas notecējumi un rūpīgāk var iestrādāt krāsu

IMG_6680IMG_6681IMG_6682

Gali 30 grādos apzāģēti, tipa lāsene

IMG_6709

Apstrādāti ar pernicu

IMG_6710IMG_6711

Mājas stūri bija viegli sašaut kopā uz zemes 90 grādos un tad montēt

IMG_6712IMG_6713IMG_6714

Palīdz spraugu veidošanai

IMG_6715

Piesit pie viena dēļa un pēc montāžas noņem

IMG_6716

Šobrīd šauju ar tapiņām (mazām nagliņām), vēlāk novilkšu striķi un saskrūvēšu ar skrūvēm.

IMG_6717IMG_6718IMG_6721

IMG_6719IMG_6720

Konveijers atkosts, atliek tikai srādāt.

10 thoughts on “Koka fasādes montāža

 1. atkartots jaut par sienu siltinajumi. ko esmu palaidis garam – gridas 320mm, bet sienas pat lbn neatbilst? 😂

  Like

  1. Par siltināšanu nedomāju, jo fasādes laukums 160m2, no kuriem 40m2 jau nosegti ap rāmjiem. Vēl esmu nolēmis neko nedarīt, lai paātrinātu AEROC žūšanu. Ja gribēsies tad vienmēr varēs nosiltināt, tāda ir skrūvētas koka fasādes priekšrocība (šajā konstrukcijā iespējams pat vati var iepūst). Gudri cilvēki ir sarēķinājuši ka uzliekot 10cm vati ieguvums gadā būs Max 40 EUR. Smejies vesels:)

   Liked by 1 person

 2. Par siltināšanu runāju ar vienu cilvēku, kam ir 40 cm texoblock. Divus gadus nodzīvoja ne siltināta māja, pēc tam parādījās nauda un rocība, nosiltināja ar 10 cm vati. Kurināja ar granulām. Viņš teica, ka nejūt lielu atšķirību granulu patēriņā. Paliek drusku kaut kas, pāri simti kg, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Siltums un komforts tāds pats. Viņš aprēķināja, ka atmaksāsies siltināšana pēc 25 gadiem, varbūt…

  Like

  1. Pēc gudra cilvēka aprēķiniem gadā tās būs 900kwh gadā, tad piemetam no viena kilograma granulu var iegūt 4.xx kwh, 1kg maksā 14 centi. Te jau jautājums bija par būvnormatīvu un sabalansētu risinājumu – piedodiet tur es nekvalificējos, pat neizskatu tādu iesēju:)

   Like

 3. Nu uz 300 bloka jau nu vajadzētu just to siltinājumu. Skaidrs, ka arī uz Aeroc 500 diezvai ir jēga. Man vēl ir tāda pieredze, ka, ja izmanto līmjavas vietā javu, tad obligāti visa siena iekšā būs rūtaina dēļ tā, ka nesiltina.

  Like

 4. ta beigās insektu sietu uz latām tieši zem fasādes dēļiem uzliki? un kā pēc ilgākas ekspluatācijas? joprojām gāzbetonu neredz un bez caurumiem>?

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.