Cilvēkiem ar vājiem nerviem nevērt vaļā. Nu ir apritējuši vairāk kā 6 mēneši aktīvas lietošanas un bija jau aizmirsies par nepieciešamību painteresēties kas tur darās. Ja atskatamies atpakaļ, tad agregātu piedarbināja pirms gada, tad nostāvēja 6 mēneši un nākamos 6 jau aktīvi lietoja. Lūk rezultāts, ja aizmirst un nav bijusi rocība noslēgt apkalpošanas līgumu. Dūņas ir savairojušās, uznākušas uz augšu un uzburbušas. Pēc konsultācijas ar August Latvija sapratu ka tas ir trakākais kas ir redzēts:)
Jāņem vadība savās rokās un jālabo
Eksportēju Bio Humusiņu uz mežiņu
Wolā. Vēlāk atbrauks džeki un atpumpēs vēl liekās dūņas un būs jau labi. Redzēs, varbūt vēl samācīšos un nemaz nevajadzēs 200EUR gadā par uzturēšanu maksāt:) Pasākums nav smirdīgs, vienīgi konsistence var vedināt uz kaut kādām domām.
Papildinājums rakstam. Atbrauca un izsūknēja liekās dūņas sev busā
Rātni visu iztīrija un gatavs. Pēc idejas kā noteikt vai jau ir nepieciešama apkope vai nē ir iesmelt dūņas 1L traukā un ja ir vairāk kā 70% dūņas pēc nostādināšanas tad ir laiks.
Tev ko tas bundulis ir spaiņa izmērā, ka 6 mēnešu laikā pilns???
Man (5 cilvēku ģimene) bioloģiskā kanalizācija nostrādā gadus 4 līdz es izsaucu asinizatoru (30-40 EUR) un visas dūņas izsūc. Man ir 2 grodi 1.5m diametrā ielikti un pa vidu skalojas tas plastmasas brīnums, kur gaisu pūš.
LikeLike
Atsūti linku uz produktu, pavērtēsim. 5 cilvēki Tev dzīvo 24h vai tikai vakarā?
LikeLike
Ieliec te linku, mani arī interesē!
LikeLike
Sieva nestrādā jau 6 gadus un pārsvarā dzīvo pa māju. Bērni līdz dārziņa/skolas vecumam arī pa māju. Es pats pa dienu – darbā.
Kāda precīzi iekārta nepateikšu. Ja nemaldos tad firmu sauca Ekostandarts tehnoloģijas un uzlika man visu pa 1000Ls (“uz rokas”) ap 2007 gadu. Ņēmu to iekārtu, kas skaitījās +/- 5 cilvēku ģimenei. Tagad mājas lapa vairs neverās vaļā, lai precīzāk ko atrastu. Zinu tikai to, ka izsaucu asinizatoru vienu reizi ap 2012 gadu un tad otru reizi šogad pavasarī. Vienkārši redzēju, ka tur pilns ar dūņām, bet slikti ost vēl nekas neoda.
LikeLike
Man ar visām iepriekšējām iekārtām ir bijis vienu reizi gadā pasākums jāveic kas ir normāli. Šobrīd varam izteikt tikai minējumus kapēc man saveidojās strauji dūņas (palaišanas īpatnības, dūņu uzpildīšana par strauju, nelietojam mājās vispār nekādu ķīmiju izņemot trauku mašīnas tabletes utm). Kapēc Tev iekārta pēc 4 gadiem jātīra arī jautājums (iespējams to jau sen vajadzēja darīt, dūņas neveidojas jo tā nestrādā kā vajag, nav kaut kur airācija.., balini drēbes utml.) Viennozīmīgas atbildes šeit nav/nebūs
LikeLike
Nu jā, grūti pateikt. Es arī mājās nekādu lielo ķīmiju neizmantoju, tikai cik trauku mašīna un veļas mašīna. Gaisa pūtējam esmu uzlicis taimeri, lai slēdzas iekšā 1x stundā uz 15 minūtēm.
Es jau baigi neiespringstu tur pētīt vai viss kārtībā. Reizēm aizeju līdz grāvim apskatīties vai no kanalizācijas nāk ārā tīrs ūdens un nekas nesmird. Droši vien, ka tās dūņas tur veidojas līdzīgos apjomos, vienkārši man tie grodi ir platāki un attiecīgi tur vietas ir vairāk.
LikeLike
Varbūt izmanto smalcinātāju virtuves izlietnei un skalo uz iekārtu ēdiena atkritumus?
Galvenais, lai tās dūņas neaizsprosto infiltrācijas lauku 😉 Tas varētu būt sāpīgāks jautājums…
LikeLiked by 1 person
Nē, smalcinātāja nav. Infiltrācijas lauka arī 🙂
No bioloģiskās kanalizācijas viss iet uz meleorācijas grāvi.
LikeLike
Secinājums viens – ķiršuparkā diršam vairāk:D:D:D
LikeLike
Vienam bioloģiskās attīrīšanas iekārtai bija ar padaudz dūņu. Pie vainas bija celtniecība. Visas špakteles un pārējie draņķi nonāca kanalizācijā. Bet tad dūņas bija daudz un brūnas.
LikeLiked by 1 person
Tas nav traki, ir trakāk bijis, kur dūņas līdz pašai augšai bija. Pie vainas bija, ka pēc minerālmēslu kaisīšanas, slāpeklis nokļuva bioloģiskajā, kas ļāva dūņām ļoti savairoties.
LikeLiked by 1 person