Tā kā kokmateriālu pirkumu no Master klass Garkalnē biju sadalījis 2 posmos, tad ir īstais brīdis sākt domāt arī par terases konstrukciju, lai var sūtīt nākošo partiju un piesūtīt klāt ja kaut kas konstrukcijām pietrūkst.
Nomā paņēmu lāzera nivelieri un pa vakaru nomēriju cik no kura staba man jānogriež, lai būtu vajadzīgajā līmenī ar logiem. Princips vienkāršs, vienā galā uzstāda iekārtu kura redzama no visām vietām kur jāmēra un nomēra 0 punktu (kuram vajag pielīdzināt pārējos). Manā gadījumā 0 punkts ir 32.5cm augstumā salīdzinājumā ar lāzeri. Lai noteiktu cik būs zemu zem 0 punkta stabi attiecīgi 32.5cm – 15cm (terases rāmis nesošais) – 10cm (terases rāmis šķērslatojums) – 3.5cm terases dēlis. Uztvērēju nobīdu uz 4cm atzīmes un noķeru līmeni visiem stabiem gar mājas sienu zem nojumes, nobīdu vēl par 1.5 cm uz leju, lai veidotos kritums noķeru augstumus stabiem pa ārējo malu.
Tur kur pietrūkst augstums kā piemēram šeit tur noslīpēšu virsmu un pacelšu ar kaut ko augšā, teiksim ar ķieģeļiem vai bruģi – tobiš kaut ko vienkaršu.
Kopumā ir 18 stabi kuri bija jānonivelē, izdevās mazāk kā 2 stundās.
Sen nebiju neko tik putekļainu darījis, bija jau aizmirsies.
Shēma sekojoša. Kokmateriāls tiks balstīts pa tiešo uz betona stabiem, protams izmantojot ruberoīdu gan hidroizolācijai, gan arī ja nepieciešams būs kaut kur pieregulēt nedaudz augstumu. Nesošā konstrukcija no 150×50 kalibrēta žāvēta, šķērslatojums no 100×50 un pa virsu visvienkāršākā Egle 35mm pašrocīgi slīpēta. Gribēju pārbaudīt cik daudz šūpojās staigājot pa virsu ja laidums starp nesošajām 150×50 ir 3m. Gandrīz ciešami, bet labāk tomēr iemontēšu vēlvienu nesošo pa vidu. Šobrīd nekas nav skrūvēts vai zāģēts – tikai idejisks prototips.
No iepriekšējiem komentārim saprotu, ka tur vajadzēs līdz rāmim atstāt kādus 10mm vietu kura staigāšanai
Prototipā atstarpes starp šķērslatojumu 50 cm.
Tā arī paredzēts izmantot 3 dažādus platuma izmērus gan fasādē, gan terasei
Itkā prasās par kādu cm augstāk, jāpagaida, kamēr tikšu līdz lielā loga pieslēguma prototipam, jo tas man ir noteicošais
Hmm, vai tomēr nevajadzēja padomāt par zem spiediena impregnētu materiālu…? Nu vismaz tagad nosmērē ar antiseptiķi pret pūšanu, ar līdzekli pret koksnes grauzējzvēriem 😉
LikeLike
Šobrīd nekas nav skrūvēts vai smērēts, bet tas ir padomā
LikeLike
uz zemes izrok 10cm dziļu tranšeju un ieklāj plēvi 2 kārtās. “baseinā” ielej antiseoptiķi un mērcē kokus cik ilgi vajag.
iemērcē un turpat uz plēves izceļ – liekais ietek atpakaļ vagā un tā līdz viss izmērcēts.
LikeLike
Parasti normāli cilvēki nolīmeņo veidņus PIRMS betona ieliešanas, nevis pēc tam ar fleksi zāģē betona stabus vajadzīgajā augstumā!
Tā takš ir vieglāk, vai ne? 😀 😀 😀
LikeLike
Ja godīgi, tad man pēc pieredzes ir tā, ka 2h ar fleksi ir ātrāk nekā pirms:) Ņemot vērā, ka bumbies no pakaļas jau betonu lēja, man nebija diez ko daudz laika un spēka padomāt par līmeņošanu pirms tam: https://kirsuparks.wordpress.com/2016/04/14/monolita-josla-un-terases-pamati/
LikeLike
Ir gan ātrāk pēc tam, nekā pirms tam. Tev vajag nostiprināt veidni, nolikt līmenī, pēc tam vēl jāskatās, lai neizkustas.
Pēc tam ir vieglāk, atzīmē augstumu, un tik ar fleksi nogriež.
Sev es saliku vītņstieņus pa asīm un tad tik ar uzgriezni augstumu
LikeLike
tā šķirba starp loga rāmi un terases klājumu ir lieliska vieta, kur pazaudēt atslēgas un monētas. praksē pārbaudīts!
LikeLike
Labs! Lieku kārtis, ka dēļi tiks likti bez slēptām skrūvēm un stiprinājumiem – varēšu atskrūvēt:)
LikeLike
jup, es jau divas reizes esmu to darījis. man gan šķirba kapitālāka 🙂
LikeLike
Kā nesošo rāmi savienosi/sastiprināsi ar betona stabiem?
LikeLike
Priekskam?
LikeLike
Kādēl neizvēlējies šo risinājumu? Visu mūžu varētu neuztraukties, ka kaut kas sapūs vai kāds sagrauzīs? https://ecoterrace.eu/
LikeLike
5k par terasi būs nedaudz par traku un nesaskan ar fasādi. No sākuma bija tāda doma. Velkot no lietuvas/polijas varēja arī dabūt lētāk kad skatījos
LikeLike
vispār par to stiprināšanu pie stabiem ir labs jautājums – man arī tāds gaidāms. Labā prakse ir laikam vītņstienies utt., bet jautājums vietā – vai vispār vajag? svara dēļ iespēja, ka terase novirsīsies nav pārāk liela…. vai tomēr ir….? Kādam ir viedoklis?
LikeLiked by 1 person
Koks garumā praktiski nestaigā, tā ka vari neatstāt 10 mm atstarpi. Platumā gan 2-4% robezas. Lidz ar to atstarpes starp deliem obligatas. Smeresana ar antiseptiki ir idiotu mierinajums. Galvenais lai deli dabu vedinaties.
LikeLiked by 1 person
Kāpēc idiotu mierinājums? Ir kāda statistika, fakti? Tīri sportiska interese. Ir redzēti 20 gadīgi šķūņi bez apstrādes.. bet tad esot koks jāgāž pareiza laika un jāļauj apsveķoties
LikeLike
Lai bekas dabūtu vairoties ir jābūt noteiktiem apstākliem – koka mitrumam virs 20 %, temperatūrai virs 7 grādiem un ēdiena klātbūtnei. Kā arī nedrikst būt saules uv starojums. Izslēdz kaut vienu no siem faktoriem un sēnes neattīsties. Vienīgā antiseptizēsanas metode kas ir kautcik nopietna ir zem spiediena, un arī tad tas attiecas tikai uz sausu priedi. Par egli, vai svaigu zagetu koku vispar var aizmirst. Antiseptikim kokā ir jabut iespiestam ieksa, nevis apslacītam. Mērcēsanas vannā izmanto tikai pagaidu aizsardzibai uz pāris mēnesiem ja koki tiek sagatavoti vasarā un ir labveligi apstakli sēnēm, lidz koks tiks izzavets vai impregnets zem spiediena. Tā ka taisi ar skirbām, atstāj lai apaksa var vedinaties un nebaro kapitalistus kas taisa krāsainus antiseptikus 🙂
LikeLike
Kas trešajā bildē no apakšas logā aiz Tevis atspīd terases durvju stiklā? Vigmans?
LikeLike
Kaspara pagaidu dzīvesvieta līdz mājai nebūs pabeigta fasāde 😀
LikeLiked by 1 person
Vai gadījumā pie ēkas kopējās platības netiek pieskaitīta arī terase?
Ja terase ir līdz 10 m2 liela, tad sarunai nav pamata,bet ja doma ir par 100 + m2 es ieteiktu aizdomāties par cik palielināsies NĪ nodoklis. Man šķiet netaisnīgi, ka bruģēts laukums pirms ēkas un terase, no nodokļu viedokļa ir dažādas būves.
No otras puses šādi ir iespējams mākslīgi pacelt ēkas kopējo platību un tas noteikti atspoguļosies ēkas pārdošanas brīdī.
LikeLike
Terase 90m2, šī tēma jau bija apspriesta, viss beidzās ar to, ka mežā dzīvot ir lēti no NĪ viedokļa:)
LikeLike
Tas kurš ieteica to plastmasas dēļu terasi pats ir staigājis saulainā dienā pie +30 ar plikām kājām pa viņu?
Es vienreiz uzkāpu- pietika, lai sev tādu nekad mūžā nevēlētos
LikeLiked by 1 person
Sniega kušana radīs problēmas, jo terases augstums vienāds ar tīrās grīdas augstumu. ja būtu rene ārpusē, tad būtu ok. Ja renes nav, 50mm starpība ir aboslūtais minimums, bet rēali vajadzētu 150mm.
LikeLike
Ir kāda ilustrācija no pieredzes?
LikeLike
Vienkārši slieksnis ir vājākā konstrukcijas daļa, turklāt durvju rāmim apakšā noteikti paredzēti kondensāta izvadi. Kūstot sniega saputinājumam pret stiklu, ūdens varētu krāties virs sasalušās terases – attiecīgi spiesties iekšā konstrukcijā; piemet nakts salu klāt un sekas jau vari iedomāties.
Viens variants ir vienmēr notīrīt sniegu pret durvīm, otrs – cerēt, ka terease kūstošo ūdeni laidīs cauri.
LikeLike
To varētu risināt tipa šādi? http://www.aco.lv/media/806188/ACOprofilline2.jpg
LikeLike
Es teiktu ka to trapu vajag ja tev apaksa betons vai ka dara vācieši, ka terase ir viena limeni ar zāli un nav kur notecet nokrisniem.
Tev zem deljiem 30cm plus parkare 2+ metri
LikeLike
Durvju ramim nav kondensata izteces, jo tas ir aluminija slieksnis.
LikeLike
Tieši tā
LikeLike
@ernests.
Man tās izskatās pēc balkona (logu sistēmas) durvīm – un tām noteikti būtu jābūt kondensāta izvadam. Par terases ūdens caurlaidību – kā jau rakstīju, varbūt tomēr zem sniega ies cauri un būs ok, tomēr zināms risks ir.
LikeLike