Fasādes stiprinājumi

Kad Ķirši saskaitīti var atgriezties atpakaļ pie fasādes. Šobrīd esmu piestiprinājis gandrīz visu nesošo apakšsistēmu pie gāzbetona un iztērējis 400 lenķus un 1000 gāzbetona skrūves bez dībeļiem.

IMG_5693

No sākuma bija doma ka dēlis pieskarsies sienai un būs jāliek kaut kas starpā, tipa ruberoids. Tad lasot Laimoni ienāca prātā ka es arī varu dēli likt ar atstarpi no sienas, paekspermentēju un sanāca. 6m kalibrēts 100×50 turās uz 5 leņķiem no apakšas un 4 no augšas – rezultātā mierīgi var pastaigāt un pat palēkāt.

Līnijas/striķi nav vajadzīgas, var iet pa bloku līniju.

IMG_5694IMG_5695IMG_5696IMG_5697

Neliels čakars ar leņķiem. Ir 3 veidu diametri no kuriem tā normāli var izmantot 2 skrūvju vietas. Pārējās vai nu ar šaibām jāpiesedz vai arī nedaudz jāpaplatina. Ņemot vērā šo faktu vairums leņķi stāv uz 2 skrūvēm.

IMG_5698IMG_5699

Vertikālos stiprināju ar 180 skrūvēm ar parasto krustiņu. Tā bija kļūda, biju jau notrulinājis iemaņas skrūvējot visu ar torx. Toties pa lēto varēja izbraukt:)

IMG_5858

Priekšnieks atveda no vācijas:) Kāreiz noderēja!

IMG_5864

Ar šo manevru ir sanācis izlīzt logu līmenī

IMG_5888

Sienas kurās nav logu paliks ar iznesumu 10cm lai liekot pa virsu dēli tas pāriet pāri cokolam/siltinājumam

IMG_5889IMG_5890

Tas sen bija gaidīts, filmu vakars uz terases:) Pienāca apskaidrība ko darīt ar āra mēbelēm. Tās nevajag:) Doma ir iepirkt vēlvienu tādu dīvānu, uzskrūvēt abus uz riteņiem un pie vajadzības lietot iekšā vai arī stumt āra, laba iespēja tiem kuriem ir bīdāmā sistēama un terase vienā līmenī ar dzivojamās telpas gridu.

IMG_5902IMG_5904IMG_5906IMG_5908

Aizlāpijos ar šādu risinājumu

IMG_5909

Līkrocības dēļ apravu kopā kādas 10 skrūves, šis bija smagākais variants. Vēlreiz pārliecinos, ka bija jāizvēlās torx:)

IMG_5910IMG_5912

IMG_5913IMG_5914

 

5 thoughts on “Fasādes stiprinājumi

 1. 1. Pēc papes te īpaša vajadzība nav. To tiešām vajag starp pamatiem un koka konstrukciju, kur no pamatiem var nākt mitrums. Te no sienām tādam mitrumam nevajadzētu būt.
  2. Skrūves varbūt vajadzēja censties skrūvēt, tā lai nesanāk blokam malā. Lai gan tur jau viss samūrēts/līmēts kārtīgi, tad gan jau kā monolīts. Ja jau arī saki, ka var pat lēkāt …
  3. Tie metāli gan var taču kādu kondensātu aktīvāk piesaistīt un daļēju aukstuma tiltu veidot. tad vēl caur skrūvēm dziļāk. Bet tās tik manas pārdomas.
  4. Esmu skrūvējis 200mm ar PZ3 galvu, neko neaprāvu. Tur gan vēl tika eļļa pielietota, lai gan tāpat smagi gāja. Bieži vien svarīga arī ir pati galviņa. Ja būs nedaudz apmuļļāta, visādi var būt. Lai gan pamatā esmu aprāvis kaut ko tikai tad, ja kārtīgi neuzspiež.

  Like

 2. Veiksmi darbos! Varbūt Tu kādā no rakstiem vari detalizētāk parādīt fasādes apdari pie logiem. Interesē konkrēti kā stiprināsies fasādes dēļi uz stūra, kur sākas logs.

  Like

 3. Paldies par norādēm! Atradu tajā postā manis interesējošos atslēgas vārdus – 3cm cietā vate virs kuras caur vati skrūvēsies dēlis. Mani konkrēti interesēja loga un fasādes dēļa savienošana.
  Veiksmi darbos!

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.