Rekuperatora filtri

Intreses pēc uzlīdu apskatīties kā sokās rekuperatoram pēc 2.5 mēnešu nepārtraukta darba. Atvēru vaļa un konstatēju, ka vajadzētu jau laikam pamainīt filtrus? Manā gadījumā jānopērk filtra materiāls un pašam jāpārvelk. Šis man nāk no āras iekšā.

IMG_5060

Šo mēs saģenerējam iekšā un tas tiek aizpūsts prom

IMG_5061

 

6 thoughts on “Rekuperatora filtri

 1. Nedaudz teorijas pa filtriem. Pēc bildēm izskatās ka tev stāv filtru audums ar klasi G3 (EU3), gan uz nosūci gan pieplūdi. Nosūcei no telpām teorētiski ar to pietiek, jo filtra uzdevums ir aizsargāt iekārtu no netīrumiem (ventilatora lāpstiņas un siltummaini). Uz pieplūdi (no āra), gan šāds filtrs tiek izmantots tikai kā priekšfiltrs, un pēc viņa tiek likts filtrs vismaz ar klasi F5 (EU5), bet labāk F7 (EU7).
  Kapēc?
  Tapēc ka G3 ir tikai “mušu ķērājs” – respektīvi filtrē lielās piesārņojuma daļiņas, savukārt pārējais tiek cauri.
  Nu un? Kas par to?
  Ar laiku visa tā figņa uzkrājas pieplūdes gaisa vados un veidojās tā saucamais “sick building” sindroms. Gaisa vados ir radusies labvēlīga augsne dažādu baktēriju attīstībai – paika, tumsa, mitrums, un tas viss pēc tam tiek padots telpā, kā svaigs gaiss.
  Otra lieta: filtra laukums.
  Ja ir tehniski iespējams, iesaku veidot kabatu filtru tādejādi palielinot filtrējošo laukumu un samazinot pretestību, kas jāpārvar ventilatoram. rezultātā mazāks elektrības patēriņš un retāka filtru maiņa.

  Liked by 2 people

 2. Idejiski jā, bet principā nav svarīgi. Vari aparātā likt G3 vai G4 un pēc aparāta F7, vai arī pirms aparāta G3 un aparātā F7. Vienīgi pameklē google kabatu filtrus, vai citus (kartona, kompakt..) ar lielāku filtra virsmas laukumu. Un vēlams iepirkt (uztaisīt) filtru kasti kur iet iekšā standarta izmēra filtri. Tas filtrs kas tajā kastē skrīnšotā, neizskatās ok. Laukums mazs. It kā jau gaisa daudzumi Tev nav lieli, bet nu vienalga ja tehniski ir iespējams liec lielāku laukumu.

  Kur ko meklēt, nevarēšu nokonsultēt, jo jau labu laiku nozarē nedarbojos. Savulaik gaisa filtrēšana ventilācijai, farmācijai, u.t.t bija mans jājamzirdziņš.

  Liked by 1 person

  1. Mani ar šis pasākums interesē – kā ir ar tiem F tipa filtriem? vai tos var pasūtīt kautkādā lielizmērā un tad piegriezt pēc fakta, vai tur ir kāds cits pasākums?

   Like

 3. Ar kabatu filtriem vismaz kādreiz bija tā: Bija standarta izmēri. Varēja pasūtīt nestandarta izmērus. Nopirkt materiālu un šūt pašam. Iemet google – kabatu filtri, domāju ka izlēks vairākas firmas kas piedāvā.

  Pameklēju, ko interneta piedāvā attiecībā uz filtru kastēm. Mjāa situācija izskatās ka nav mainījusies, firmām joprojām nav interesants privātais klients ar mazajām ventsistēmām. Vienīgais, ko atradu ir leišu salda SDI filtru kastes http://salda.lt/en/products/category/acc_Filterboxes/ . Var mēģināt uzzvanīt VT Princips, kas kautko no viņu sortimenta tirgo.

  A pašā iekārtā nepietiek vieta F7 ievietošanai? Jo teorētiski varētu vnk to G3 kas uz pieplūdes stāv – nomainīt uz F7 . Nebūs priekšfiltra, tas F7 ātrāk aizaugs, nu bet problēma būs atrisināta.

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.