Bērzu sula virtuvē pa krānu

Tā jau saka, ka slinkums cilvēkiem liek darīt lietas, lai vēl vairāk apslinkotos un to saucot par inovācijām. Jau veidojot pamatus mājai bija paredzēts kanāls bērzu sulu pievadam – how sick is that? Bija iepriekšējā pieredze, kura lika par kaut ko tādu iedomāties (nu neerti no rīta kurpēs, baltā kreklā, uzvalkā ienest mājā 12L burku priekš ģimenes – to vēl salaistīt/nomainīt, lai pa dienu ir ko sīkajiem nodzerties). Mērķis bija dabūt bērzu sulas pa krānu virtuvē. Šobrīd funkcija atrisināta, jāpiedomā pie estētikas. Ienācās šāds sūknītis no ebay, nezinu par plastmasas sastāvu vai tas tiešām paredzēts pārtikas pumpēšanai, ja ir labākas idejas -welcome!

IMG_4987

D50 gofrā tika ievilkta pāri palikušā REHAU silto grīdu caurule ap 22m un iepirkti materiāli attiecīgi mīkstā trubiņa sulām un elektrība sūknītim. Paredzēts mīksto trubiņu un vadu ievet REHAU PEX-A caurulē. Jāpiekrīt ka skapīša slēgtā daļa izskatās krimināli.

IMG_5078

Pasākums tiek aizvilkts līdz 3 jauniem bērziem kurus no viruves loga var redzēt, pajauni, bet uzdrošinājos jau ieurbt. Fināla variantā visi 3 bērzi tecēs vienā tvertnē, šobrīd ātrais risinājums priekš MVP.

IMG_5093

Lai ievilktu iekš D16 mīksto trubiņu un elektrību nepieciešams buksieris. Vecā labā “pelītes” tehnoloģija – vispirms ievert striķi to darot ar putekļusūcēju.

IMG_5094

Otrā galā ieliekot pelīti

IMG_5097

Sūkšana apmēram tik ātri notiek

Otrā galā parādās “pelīte”

IMG_5098

Pie tās piestiprinām vēlamo un velkam iekšā. Jāsaka ka 3 mēģinājumi nesanāca, beigās bija jāiepūš kanalizācijas trubu savienošanai domātais silikons iekš REAHAU caurules un vēl jānoloba baltais 2×0.5 vads no apvalka. Apmēram pēc 1h čakara viss bija ok

IMG_5100

Sūknītis uz ātro pievienots un “noizolēts” savienojums

IMG_5101

Bērzi baro akumulatoru no kura sūknis pados uz māju

IMG_5102

Tematiski

Volā!

IMG_5106

27 thoughts on “Bērzu sula virtuvē pa krānu

 1. Ideja jau prikolīga, bet ar tādām caurulēm hvz kas tur beigās nāk ārā… un bērzu sula patiešām ātri sagandē (padara nehigiēniskas) virsmas, ar kurām saskaras. Sevišķi, kad silts.

  Liked by 1 person

 2. Tagad berzu sulas, pec tam pieslegs galā alus kegu un varēs virtuvē dabūt aukstu izlejamo alu.
  Klau, veči, dazs labs komentārs no sērijas man tāds nav tapec sūds. A vot izdomajiet paši kautko netipisku un po ka itka nepraktisks.

  Liked by 1 person

  1. Nevis nepraktisks, bet nehigiēnisks un, iespējams, kaitīgs veselībai. Ja šitādu uztaisītu, piemēram, kafūzī, PVD izdrāztu ka nemetās. Un kegu vajag ielikt tajā skapītī pie izlietnes, nevis kautkur ārā un pumpēt ar pumpi. Es līdzīgi gribēju uztaisīt centralizētu paralēlo RO attīrītā ūdens sistēmu mājā – uz virtuvi un vannas istabām. Dēļ tā, ka patēriņš un līdz ar to arī kustība vados būtu ļoti maza (tātad stāvošs izstabas t. ūdens), pārdomāju.

   Like

  2. Un es, un es… uztaisīju virtuvē virsmas apgaismojumu ar seksīgu divpakāpju elektronisko dimmeri un kustību sensoru 🙂 A aiziet līdz bērzam un pa ceļam paklausīties putnu dziesmas pats par sevi ir piedzīvojums 🙂

   Liked by 1 person

 3. Šīs mazās trubinas grūti mazgājas. Jāmazgā ar sārmu pie lielas plūsmas, tad kautko var atmazgāt. Ja lieto dažas reizes dienā, nedēļas laikā jau būs sācis kautkas augt. Ja katru gadu maini trubinas, tad forša ideja! Malacis! Man tuvākie bērzi ir 40m, kļava tik pat, pārāk gara trubina sanāktu.

  Like

 4. “Sick” skalā no 1-10 šis ir ap 7-8. 🙂 Tik maz tādēļ, ka man jāatstāj iespēja vērtēt nākamos projektus 😀

  Par higiēnu. Viss atkarīgs, cik daudz mājinieki dzer to sulu. Ja tā sula +/- visu laiku tiek dzerta, nekas traks tur nebūs. Pēc sezonas sistēmu vajag izskalot/izmazgāt un sagatavot nākamajam gadam. Var arī pa vidam kādu reizi izskalot. Vienkārši jāpamonitorē trubiņas stāvoklis. Īpaši līkumos un mājas iekšpusē, kur siltāks.

  Idejiski šāda pat sistēma ir izlejamajam alum bārā. Plastmasas trubiņa, pa kuru tek alus. Ja tas ir ejošs, tad sistēma skalojas ar alu. Ja muca kolikta tālu pagrabā un alus ar mazu pieprasījumu, tad tas alus tur dienām stāv sistēmā. Garākā sistēma, ko senos laikos redzēju, trubās turēja ap 8l alus. Nu un pēc papīriem katra sistēmas 1-2 reizes mēnesī ir jātīra. Nu, vismaz tā bija agrāk.

  No pieredzes, tiem, kurus satrauc šīs sistēmas higiēnas problēmas, iesaku nedzert “dzīvos” alus krogos. 🙂

  Reku alus sistēmām ir šādi. https://www.kegworks.com/draft-beer/beer-line-cleaning. Gan jau, ka tādu pašu tīrāmo var lietot arī sulām.

  Like

 5. Atcerējos vienu labu lietu, ko mēs darām ar tām trubinam, kad kādu laiku neizmantojam. Pēc izmazgāšanas mēs sistēmu izskalojam ar dezinfekcijas šķīdumu, kas ir uz ūdeņraža peroksida bāzes. Šāda dezinfekcijas neatstāj nekādas pēdas, jo ūdeņraža peroksids sadalās. Ja vajadzēs, varēšu drusku iedot šā šķīduma koncentrātu

  Liked by 1 person

 6. Cepuri nost par izdomu! 🙂 Man tik tā pat kā pārējiem liek aizdomāties, kāds tamagoči tajā trubiņā var sākt veidoties laika gaitā. Man jau šķērmi sametās, kad ieraudzīju, kā izskatās ofisa kafijas automāta piena padeves trubiņa, kura katru dienu it kā tiek skalota ar ķīmiju… Kafiju ar pienu no automāta vairs nedzeru- pienu leju atsevišķi. Ja kādreiz ieraudzīšu, kā izskatās kafijas padeves mehānisms- droši vien pāriešu uz beramo kafiju krūzītē 🙂 Bet vispār- forši, un teikšu godīgi, apskaužu. Manā zemesgabalā bērzi neaug, bet toties ir cukurīšu ābele… moš būs jāizdomā kaut kāda automātiskā sulu spiede ar padevi uz virtuves krānu 😀

  Like

  1. ieej apskaties, kas notiek 99% ēdnīcu (lv tās arī sauc par kafejnīcam vai citas pat par restorāniem) virtuvēs – turpmāk ņemsi arī līdz uz ofisu buķikus pusdienām no mājām 😀

   Liked by 1 person

   1. Ha! Te es jau esmu soli priekšā, un pusdienas ņemu līdzi no mājām 🙂 Tur gan cits iemesls- sortiments vietējā ēdnīcā. Piemēram, ja parastus pelmeņus ieber mazā trauciņā, pārlej ar sēņu mērci un nosauc par “šefpavāra īpašo piedāvājumu”, tad es labāk mājās pats pastāvu pie plīts un sagatavoju sev pusdienas nākamajai dienai 🙂

    Like

 7. Par izdomu – no 10 -10
  Par realizāciju – no 10 – 11
  Tiem kas vairs pārtikā nelieto plastmasas iepakojumus – no 10 – 10
  Ja Kaspars Jums katram piektdienas vakarā būtu salējis plastmasas pudelē un pirmdien Jūs tās sulas dzertu, tad Kasparu vēl nebeigtu slavēt šodien,
  a iztecināt caur trubiņu pa tiešo glāzē – ooo, slikti !

  Like

  1. :D:D:D Jaatdzīst ka sākumā pirmo 0.5L vajadzēja notecināt lai nebūtu piegarša, tagad viss ok. Skalos ar spirtu un noblombēs starpsezonā:)

   Like

 8. Kāpēc nevien nejautā: cik tālu no bērziem pie mājas, ir kanalizācijas nosēdaka?
  a iztecināt caur trubiņu pa tiešo glāzē – ooo, slikti !

  Liked by 1 person

 9. Neslikti. Citiem iedvesmai varu ieteikt google attēlos ierakstīt atslēgvārdus “maple syrup tapping” un smelties idejas centralizētai ciemata apgādei ar bērzu vai kļavu sulām 🙂

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.