Koka ventilējama fasāde

Apmēram sarēķināju kokmateriālus fasādei un terasai. Kopā sanāca 300m2 fasāde un 90m2 terase ieskaitot 15% rezervi. Kokmateriāls visticamāk parasts žāvēts zāģmateriāls no Egles trīs dažādos platumos gan fasādei, gan terasei stiprināts vertikāli ar šķirbām. Terasi pirms skrūvēšanas izlaidīšu caur ēveli un pēc saskrūvēšanas pāriešu ar slīpmašīnu.

Screen Shot 2017-03-12 at 10.14.50 AM

Ātrumā neko jēdzīgu neatradu bet nu idea šāda

e02ea3d3c8bd522b8b6540828f9227a28-blacks-nrja

Ar kokmateriālu itkā būtu skaidrs. Tālāk stiprinājumi un skrūves. Piemetu apmēram cik skrūves vajadzētu, ja stiprina ar soli 60cm fasādei un 50cm terasei. Sanāk 10.7K 50mm skrūves fasādei + 3.2k 70mm skrūves terasei. Palasot Ernesta atziņas no pagājušās sezonas mati sacēlās stāvus, jo skrūvēs ir potenciāls nokurināt vairāk nekā pašā kokmateriālā:) Kāpēc fasādi skrūvēt gribu? Lai atstātu iespēju to kādreiz noskrūvēt, aizvilt kādu vadu, iespējams aptumsuma laikā vēl nosiltināt ar vati. Vienu vārdu sakot – manevra iespējas. Iebraucu Depo, lai apskatītos cik maksā nerūsējošā tērauda A2 klases skrūves. Un cena bija diezgan patīkama attiecīgi 2.6 centi par 50mm un 5.8 centi par 70mm skrūvi.

IMG_4895IMG_4896

Skrūvju & kokmateriālu aprēķins rāda ka pie Depo cenām par nerūsējošā tērauda skrūvēm vajadzētu ierakstīties 470 EUR.

Screen Shot 2017-03-12 at 10.13.12 AM

Šajā weekendā arī ir būvniecības izstāde uz kuru tomēr aizgāju skrūvju tēmas vadīts un ja vēl piespēlē ielūgumu, tad argumentu neiet vairs nav. Jaatdzīst ka būvētgribētāji šogad bija ekstrēmi daudz & stendi pilni – maisam atkal gals ir vaļā? Kā vienmēr uzskatāmie piemēri par logu/fasādes pieslēgumiem atrodami AVU Logu stendā, būs jāiepērk šī švammīte:)

IMG_4934

Neliela aprunāšanās par skrūvēm pie Delve 2. Fasādei vai terasei svarīgi lai pieskrūvētais koks neguļ uz vītnes jo pie dažādiem laikapstākļiem tas staigā un pie noteikta scenārija var arī pats skrūvi izraut, ja ar vītni turās pie galvenās konstrukcijas. Kā arī nerūsējošā tērauda skrūves padodas uz locīšanos, šīs ar pārklājumu lūztot.

IMG_4926

Piegāju arī pie Balex stenda aprunāties ar Mārtiņu, kurš man palīdzēja tikt pie metāla jumta un izstāstīju savu sāpi, tā nu viņš mani iepazīstināja ar Māri no B&B Tools kuriem bija ESSVE stends.

IMG_4928

Terasi bez skrūvēm arī var salikt ar šādas uzpariktes palīdzību, kura gan veido atstarpes gan precīzi palīdz saskrūvēt skrūves malās tā ka tās nav redzamas.

IMG_4927

Sadeva arī skrūvju paraugus.

 1. Skrūve metāla leņķim pie fasādes
 2. Skrūve vertikālas brusas pieskrūvēšanai pie metāla leņķa ar stiprinātu galvu (plataks diametrs augšā)
 3. Metāla cinkota skrūve ar pārklājumu (zaļu)
 4. Metāla cinkota skrūve ar pārklājumu
 5. Metāla cinkota skrūve ar pārklājumu
 6. Nerūsējošā tērauda
 7. Metāla cinkota skrūve ar pārklājumu
 8. Slēptajam ESSVE risinājumam

IMG_4935

Cenu piedāvājumus apkopošu vēlāk no ražotājiem. Sajūta joprojām tāda ka izvēlēšos nerūsējošo tēraudu & Depo. Kāda citiem pieredze ar skrūvju izvēli?

18 thoughts on “Koka ventilējama fasāde

 1. 1. ir arī tādas naglas, kuras ir izskrūvējamas (kautkas līdzīgs dībeļnaglām). precīzāk nezinu, jo tad, kad vajadzēja, tās nebija pieejamas lietošanai ar naglu pistol.

  2. Ja skrūvēsi skrūves, tad iesaku tās skrūves ar urbīti galviņas daļā (nezinu kā to īsti sauc). Tas Tev novērsīs skaidu izraušanu skrūvējot – izskatīsies smuki.

  3. Skrūvējot pie dēļu galiem (stiķis uz vienas latas) – jārēķinās, ka būs jāveic priekšurbumi, lai apdares dēļu gali nesaplīst. (skrūve būs resnāka par naglu).

  3. Skrūves galviņas izvēle – gaumes lieta. klasiski smuki izskatās naglu galviņas. Skrūvju galviņas pēc paskata izvēlētos līdzīgas. krāsai arī ir nozīme.

  Jebkurā gadījumā iesaku visu čupiņu uzreiz nepirkt. pāris nopērc un pamēģini reāli paskrūvēt. Un nedaudz subjektīvi – lai dievs apgrāpstās, kas tur darba pie skrūvēšanas… (tikai naglas un pistole var glābt… dēlīšu nomaiņai gana labs ari ir tāds instruments kazaskāja – būs nedaudz ilgāk, bet manuprāt attaisnojami).

  Liked by 1 person

 2. Visu fasādi saskrūvēju ar parastajām, dzeltenajām, ar PZ galvu, no Depo.
  Ir aptaustīta kādus 10 gadus veca fasāde ar tādām skrūvēm- skrūvju dēļ nekādu problēmu.

  Like

 3. Klau, par citu tēmu – kā kalpo leišu saliekamais galdiņš? Ņēmi standarta piedāvājumu? Redzēju kaut kur, ka no viņiem varot arī par +25% dabūt Egger laminātu.

  Like

 4. Man bija vajadzība terases dēļus noskrūvēt / pieskrūvēt – pēc trim gadiem atmosfēras iedarbības. Rezultātā viss negāja kā pa sviestu.
  Ja arguments 10k skrūvēm ir salikt, lai būtu viegli izjaucams, tad iesaku padomāt vēlreiz vai naglas ar kazas kāju nav izjaucamas vieglāk?

  Like

  1. Pēc sajutām vajadzētu but vieglāk jo ir vertikāli skrūves, bez smiltīm skrūvju vietas un centīšos negremdēt dziļi. Kas par skrūvēm Tev bija? Skrūves no 11k nokrita uz 6k dēļ Birša ieteikumiem:)

   Like

 5. Sveiks,
  kā beidzās ar skrūvju izvēli, kuras izvēlējies un vai ir kādi komentāri par ekspluatāciju?
  Patreiz esmu tādas pašas izvēles priekšā:
  1. Depo ņerža – cipars priekš NT liekas lēts, bet A2 klase salīdzinot ar Essve kurai ir A4, nezinu gan kā tas ietekmēs ekspluatāicjā.
  2. Ar Ruspert pārklājumu – cipars ļoti labs
  3. Essve NT slēptais risinājums – ļoti dārgi

  Like

  1. Man viss beidzās ar NT Depo Style, pāris reizes ir nācies paskrūvet kaut ko vaļā un viss ok. Skrūve pati par sevi likās elastīgāka un kaut kādos momentos varēja saliekt. Ja būtu jādara vēlreiz td darītu tāpatās bet tik paņemtu vairāk skrūves uz lielo apjomu jo saimniecībā labi noder āra darbos..

   Like

   1. Kāda diametra Depo NT skrūves ņēmi?
    Patestēju 4×60 Depo NT, viņām smuki galviņa tik ļoti neizceļas kā 4,5×60, bet vai ar 2x4mm pietiek lai noturētu 125×20 Egles dēli? Essvei sleptā risinājuma fasādes skrūves ir 5,2mm

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.