Apmēram sarēķināju kokmateriālus fasādei un terasai. Kopā sanāca 300m2 fasāde un 90m2 terase ieskaitot 15% rezervi. Kokmateriāls visticamāk parasts žāvēts zāģmateriāls no Egles trīs dažādos platumos gan fasādei, gan terasei stiprināts vertikāli ar šķirbām. Terasi pirms skrūvēšanas izlaidīšu caur ēveli un pēc saskrūvēšanas pāriešu ar slīpmašīnu.
Ātrumā neko jēdzīgu neatradu bet nu idea šāda
Ar kokmateriālu itkā būtu skaidrs. Tālāk stiprinājumi un skrūves. Piemetu apmēram cik skrūves vajadzētu, ja stiprina ar soli 60cm fasādei un 50cm terasei. Sanāk 10.7K 50mm skrūves fasādei + 3.2k 70mm skrūves terasei. Palasot Ernesta atziņas no pagājušās sezonas mati sacēlās stāvus, jo skrūvēs ir potenciāls nokurināt vairāk nekā pašā kokmateriālā:) Kāpēc fasādi skrūvēt gribu? Lai atstātu iespēju to kādreiz noskrūvēt, aizvilt kādu vadu, iespējams aptumsuma laikā vēl nosiltināt ar vati. Vienu vārdu sakot – manevra iespējas. Iebraucu Depo, lai apskatītos cik maksā nerūsējošā tērauda A2 klases skrūves. Un cena bija diezgan patīkama attiecīgi 2.6 centi par 50mm un 5.8 centi par 70mm skrūvi.
Skrūvju & kokmateriālu aprēķins rāda ka pie Depo cenām par nerūsējošā tērauda skrūvēm vajadzētu ierakstīties 470 EUR.
Šajā weekendā arī ir būvniecības izstāde uz kuru tomēr aizgāju skrūvju tēmas vadīts un ja vēl piespēlē ielūgumu, tad argumentu neiet vairs nav. Jaatdzīst ka būvētgribētāji šogad bija ekstrēmi daudz & stendi pilni – maisam atkal gals ir vaļā? Kā vienmēr uzskatāmie piemēri par logu/fasādes pieslēgumiem atrodami AVU Logu stendā, būs jāiepērk šī švammīte:)
Neliela aprunāšanās par skrūvēm pie Delve 2. Fasādei vai terasei svarīgi lai pieskrūvētais koks neguļ uz vītnes jo pie dažādiem laikapstākļiem tas staigā un pie noteikta scenārija var arī pats skrūvi izraut, ja ar vītni turās pie galvenās konstrukcijas. Kā arī nerūsējošā tērauda skrūves padodas uz locīšanos, šīs ar pārklājumu lūztot.
Piegāju arī pie Balex stenda aprunāties ar Mārtiņu, kurš man palīdzēja tikt pie metāla jumta un izstāstīju savu sāpi, tā nu viņš mani iepazīstināja ar Māri no B&B Tools kuriem bija ESSVE stends.
Terasi bez skrūvēm arī var salikt ar šādas uzpariktes palīdzību, kura gan veido atstarpes gan precīzi palīdz saskrūvēt skrūves malās tā ka tās nav redzamas.
Sadeva arī skrūvju paraugus.
- Skrūve metāla leņķim pie fasādes
- Skrūve vertikālas brusas pieskrūvēšanai pie metāla leņķa ar stiprinātu galvu (plataks diametrs augšā)
- Metāla cinkota skrūve ar pārklājumu (zaļu)
- Metāla cinkota skrūve ar pārklājumu
- Metāla cinkota skrūve ar pārklājumu
- Nerūsējošā tērauda
- Metāla cinkota skrūve ar pārklājumu
- Slēptajam ESSVE risinājumam
Cenu piedāvājumus apkopošu vēlāk no ražotājiem. Sajūta joprojām tāda ka izvēlēšos nerūsējošo tēraudu & Depo. Kāda citiem pieredze ar skrūvju izvēli?
1. ir arī tādas naglas, kuras ir izskrūvējamas (kautkas līdzīgs dībeļnaglām). precīzāk nezinu, jo tad, kad vajadzēja, tās nebija pieejamas lietošanai ar naglu pistol.
2. Ja skrūvēsi skrūves, tad iesaku tās skrūves ar urbīti galviņas daļā (nezinu kā to īsti sauc). Tas Tev novērsīs skaidu izraušanu skrūvējot – izskatīsies smuki.
3. Skrūvējot pie dēļu galiem (stiķis uz vienas latas) – jārēķinās, ka būs jāveic priekšurbumi, lai apdares dēļu gali nesaplīst. (skrūve būs resnāka par naglu).
3. Skrūves galviņas izvēle – gaumes lieta. klasiski smuki izskatās naglu galviņas. Skrūvju galviņas pēc paskata izvēlētos līdzīgas. krāsai arī ir nozīme.
Jebkurā gadījumā iesaku visu čupiņu uzreiz nepirkt. pāris nopērc un pamēģini reāli paskrūvēt. Un nedaudz subjektīvi – lai dievs apgrāpstās, kas tur darba pie skrūvēšanas… (tikai naglas un pistole var glābt… dēlīšu nomaiņai gana labs ari ir tāds instruments kazaskāja – būs nedaudz ilgāk, bet manuprāt attaisnojami).
LikeLiked by 1 person
Kapēc nevar naglot?
LikeLike
skrūves pasties ganību dambī. tur tāds vairumnieks – stipro. piegādā depiņam. cipars labāks sanāks.
LikeLike
Salīdzinot plaukta cenas Stipro ir 2x dārgāk..
LikeLike
2x dārgāk kā kam?
LikeLike
Kā Depo. Stipro 4.2X56 A2 skrūve 4.67 centi Vs Depo 3.5×55 A2 2.63 centi.
LikeLike
Visu fasādi saskrūvēju ar parastajām, dzeltenajām, ar PZ galvu, no Depo.
Ir aptaustīta kādus 10 gadus veca fasāde ar tādām skrūvēm- skrūvju dēļ nekādu problēmu.
LikeLike
Klau, par citu tēmu – kā kalpo leišu saliekamais galdiņš? Ņēmi standarta piedāvājumu? Redzēju kaut kur, ka no viņiem varot arī par +25% dabūt Egger laminātu.
LikeLike
Pirmās pāris salikšanas ir izturējis:) Ņēmām standaru baltu
LikeLike
Esi skatījies Lietuvā, tur vienmēr kaukas lētāk! 🙂
LikeLike
Vot neesmu gan..
LikeLike
Man bija vajadzība terases dēļus noskrūvēt / pieskrūvēt – pēc trim gadiem atmosfēras iedarbības. Rezultātā viss negāja kā pa sviestu.
Ja arguments 10k skrūvēm ir salikt, lai būtu viegli izjaucams, tad iesaku padomāt vēlreiz vai naglas ar kazas kāju nav izjaucamas vieglāk?
LikeLike
Pēc sajutām vajadzētu but vieglāk jo ir vertikāli skrūves, bez smiltīm skrūvju vietas un centīšos negremdēt dziļi. Kas par skrūvēm Tev bija? Skrūves no 11k nokrita uz 6k dēļ Birša ieteikumiem:)
LikeLike
Sveiks,
kā beidzās ar skrūvju izvēli, kuras izvēlējies un vai ir kādi komentāri par ekspluatāciju?
Patreiz esmu tādas pašas izvēles priekšā:
1. Depo ņerža – cipars priekš NT liekas lēts, bet A2 klase salīdzinot ar Essve kurai ir A4, nezinu gan kā tas ietekmēs ekspluatāicjā.
2. Ar Ruspert pārklājumu – cipars ļoti labs
3. Essve NT slēptais risinājums – ļoti dārgi
LikeLike
Man viss beidzās ar NT Depo Style, pāris reizes ir nācies paskrūvet kaut ko vaļā un viss ok. Skrūve pati par sevi likās elastīgāka un kaut kādos momentos varēja saliekt. Ja būtu jādara vēlreiz td darītu tāpatās bet tik paņemtu vairāk skrūves uz lielo apjomu jo saimniecībā labi noder āra darbos..
LikeLike
Kāda diametra Depo NT skrūves ņēmi?
Patestēju 4×60 Depo NT, viņām smuki galviņa tik ļoti neizceļas kā 4,5×60, bet vai ar 2x4mm pietiek lai noturētu 125×20 Egles dēli? Essvei sleptā risinājuma fasādes skrūves ir 5,2mm
LikeLike