Granulām ir nozīme

Pirmie 2 kurināšanas mēneši jau aiz muguras. Ir sanācis iepazīties ar to dzīvi kad esi atbildīgs par siltumu un karsto ūdeni personīgi. 2 mēnešu laikā 1.1t ar granulāmi ir aizgājusi apkurinot 140m2 (+24c iekšā) un apgādājot ar silto ūdeni daudzbērnu ģimeni + izlīdzinot rekuperatora iepūsto +14 aukstajā laikā. Jāņem vērā ka 9 mēneši no pamatiem līdz ievākšanās pavelk līdzi ne līdz galam izžuvušus materiālus, tajā skaitā gāzbetonu, kurš strādā šobrīd tikai daļēji. Valdis kurš taisīja  katlu telpu uzreiz teica ka Depo granulas nevajag ņemt, bet man tā bija ērtāk kaut kādu brīdi. Granulu katla bunkurā man iet 320kg jeb 500l. Redzams ka čakarējos un bēru klāt diezgan bieži zinātniskos nolūkos:)

Screen Shot 2017-03-10 at 10.36.59 AM

Tā nu braucot pelnītā atpūtā uzpildīju bunkuru un devos ceļā. Jau iepriekš biju novērojis šādu skatu, ka granulas sastrēgst un nebirst tālāk. Tā arī notika šoreiz kamēr biju ārpus LV. Kas notik tālāk? Liesma iet uz augšu pa trubu un vienā brīdī truba sāk kust savienojuma vietā. Tad nostrādā termo drošība un tiek apturēts ventilatos, pasākums nodziest. Alertu ieraudzīju pirmajā atvaļinājuma vakarā:) Lielisks sākums! Labi ka ir foršs kaimiņš, kuram atstāju atslēgas, tad nu palīdzēja noskaidrot lietu apstākļus un sasūtīja bildes, iztīrija un mēģināja atkal palaist katlu.

IMG_4587

Ņemot vērā, ka telpai nav jēdzīgas pieplūdes manuprāt katls arī mocās un nav pilnvērtīga sadegšana. Ja kādam ir bildes no savas pieredzes labprāt apskatītos cik daudz pelnu mums paliek?

IMG_4517

IMG_4516

Te redzams kas bija trubā pēc tās izkratīšanas – skaidu pūlveris. Varbūt man katls pārāk kaprīzs, bet man liekas ka pie vainas ir tieši šis pūlveris, esmu novērojis ka Depo pirktajos maisos tas ir īpaši raksturīgs.

IMG_4518IMG_4519

Šo Alertu attālināti nevar nodzēst un palaist katlu, obligāti ir jāver vaļā degli un fiziski jāspiež poga ko arī man kaimiņš izdarīja. Itkā visam jāstrādā tālāk.

IMG_4588IMG_4521IMG_4522

Bet nu vairs katls nevar aizdedzināt granulas un sākt darbību. Pēctam kad atbraucu konstatēju ka šneks pilnā garumā ir aizirsts ar tām skaidām…

IMG_4585

Skaidu pūlveris krītot deglī veido es to nosauktu “šlaku” no metināšanas laikiem:) Tad ka koralis apaug un granulas vairs nebirst, vai arī tur sabremzējas un sabiezē. Jāatdzīst ka pirms aizbraukšanas to arī neiztīriju pēc mēneša kurināšanas. Lai gan šobrīd Inčukalna granulām neko tādu neesmu novērojis..

IMG_4590IMG_4591

Beigās jau viss labi un skaisti. Prieks par akumulācijas tvertni, kas ir viens vērtīgs pirkums kurš atļauj būt nedaudz aizmāršīgākam un kādā bridī arī nepakurināt māju. Kā šis pasākums izskatījās no temperatūras viedokļa? Tādad pirmās 4.5 dienas barojās no aķa, tad sievastēvs iekurināja malkas katlu (labi ka ir alternatīvais kurināmais & sievastēvs!) uzdzina temperatūru pāris stundās aķī un tā aķis atkal novilka 4 dienas. Attālināti to visu varēju novērot un ari pieregulēt siltās grīdas uz minimumu. Labi ka ir automātika!

Screen Shot 2017-03-10 at 1.20.37 PM

Tajā dienā kad ieradāmies centos atgūt normalu temperatūru un netatmo rāda šādu bildi – 7h tas ir paveicams:)

Screen Shot 2017-03-10 at 1.41.41 PM

Pēc tam, ka viss beidzies labi atkal var skatīties bembijus pa virtuves logu:)

IMG_4707

Tātad – granulas kuras izmantošu turpmāk atrodas Inčukalnā. Kā izmēģināju tad Zafirā iet 0.5t:)

IMG_4885IMG_4886IMG_4887

Tas pietiek 1 mēnesim apkurei un siltajam ūdenim. Šobrīd skola ir rokā un pie katla jāpieiet 2 reizes mēnesī – protams ar gāzes apkuri nesalīdzināmi lielaāks čakars, bet tiem kuriem gāzes vai siltumsūknis nav – granulu katlam arī nav ne vainas.

IMG_4890

14 thoughts on “Granulām ir nozīme

 1. Laukos ņemam granulas no Madonas ar piegādi .. to mums ieteica meistars kurš uzstādīja granulu degli, pagaidām nesūdzamies par granulu kvalitāti un tādu kāzusu ar aizlipušu šneku nav bijis .. DEPO granulas noraka arī mūsu meistars.

  Vai atmaksājas spīdzināt mašīnu ja piegāde maksā ap 30Eur un atved nevis 500kg bet kaut vai 10T uz paletēm + izkrāmē un izvadā ar roklu?

  P.S. Pa 30Eur sanāk tikai viens mašīnas amortizātors 😀

  Liked by 2 people

   1. Es biju domājis to jautājumu – jjj. Man kā reiz vajag meistaru no Madonas puses, kas spētu uzstādīt apkures sistēmu un apmācīt šo to.

    Like

 2. Granulas noteikti vajag pirkt kvalitatīvas un cenu rēķināt nevis par tonnu, bet gan kWh. Pērkot kvalitatīvākas un nedaudz dārgākas granulas sanāks ietaupīt gan uz apjomu, jo vajadzēs mazāk, gan apkopi, jo pelnu būs mazāk un putekļu un citas drazas granulās klāt gandrīz nebūs. Pie šitik maza patēriņa vienkāršāk vasaras beigās paņemt 3-4 tonnas uzreiz ar piegādi un aizmirst gandrīz par visu. Normālā telpā vienas sezonas laikā granulām nekam nevajadzētu notikt. Ilgāk par gadu gan nevajag glabāt lai nesāk uzņemt mitrumu kas atkal var sākt veicināt sprūšanu.

  Liked by 1 person

 3. Jā, granulu kvalitātei ir liela nozīme un iegrābties ir ļoti viegli un LV ar kvalitāti bieži mēdz būt problēmas. Man ir kādu ~ 6 gadu pieredze ar 5-6 tonnām sezonā. Depo reizēm ja kas nav pašas sliktākās granullas. Lētākās gan, attiecīgi ir kvalitātes riski, putekļu daļa viņiem tiešām parasti ir liela un tiem ne tikai mēdz šneku bendēt, bet arī aizķepina padeves sensorus un tie gļuko, ka ir pilns piebērts.
  Manā pieredzē tomēr lielāks errors ir, ja granulās ir trāpījies kāds nieks smilšu (pietiek ar ļoti mazu daudzumu) – tas uzdedzina tādu akmeni uz ārdu plāksnes!
  Nu un pieredzes apmaiņai – ņemu kādu trešo gadu laikam igauņu granulas (sangla?) – līdz šim bija ļoti laba pieredze + piegāde utt…. Pēdējā reizē 2 tonnām kā izsecinājām ar manu katlu meistaru, skaidras laikam bija no kādas mēbeļu vai līmēto plākšņu ražotnes – granulas super, bet klāt kaut kāds 0.01% līmes palieku – rezultējās lieliskā uzdegumā uz plāksnes. Pērkot skuju pateiksi – uz aci ideālas! Un ja 0.01% liekas maz, parēķiniet uz tonnu cik tas ir kg dzīvas līmes, kura (ne)sadeg relatīvi zemā temperatūrā…

  Like

 4. 1) man mēnesī no kādiem 300kg granulu paliek kādi 5-6 litri pelnu.
  2) par birstošo granulu padeves “sistēmu” caur plastikāta trubu- padeve, ja granulu kvalitāte ne pārāk, vai neatbilstošs “hendlings”, ir cimperlīga visiem manis redzētajiem.
  Salīdzinājumam- ir pieredze ar katliem, kam granulu tvertne sēž pa taisno uz šneka- tiem feils ar kaut kādu skaidu pulveri vai karstumu ne tur, kur vajag, nav iespējams praktiski nekādā veidā.

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.