Monitorings & Raspberry PI

Kāds brīdis ir jau nodzīvots un pirmie akūtie ievākšanās darbi apdarīti, lai gan trello.com darbu liste nekad nebeigs uzpildīties un naudas vienmēr visam būs par īsu, tomēr var pieķerties nekā nedarīšanai – apsēsties un paprogrammēr:) Sen, sen tas nebija darīts. Pasākums no vienas puses vienkāršs, bet no otras puses ir daudz iesaistīto komponentu no kuriem vajag ievākt datus. No apkures katla Plum Econet 300 vadības moduļa caur lokālo tīklu var redzēt ka pie atvērtas mājaslapas tiek stumdīts JSON turpu/šurpu, lai atjaunotu interfeisu, no turienes arī jāpaņem piemēram jaudas vienība granulu katlam. Tādā pašā veidā arī no REHAU Nea Smart var ievākt datus.

screen-shot-2017-03-01-at-7-40-48-am

Kaut kad atpakaļ biju rakstījis par Arduino. Papildus iepirku Raspberry PI, lai hostētu webserveri un izmantotu kā datu ievācēju. Šī mazā iekārt pārsteidza, biju iepriekš lasījis un dzirdējis atsauksmes, tomēr ko tādu nebiju gaidījis – pure power & control! Uz viņa var iegriezt praktiski jeb ko. Man ērtākais ir Apache www serveris un PHP izpildmehānisms.

img_4404img_4405

2 pilnu vakaru norobežošanās no sabiedrības rezultātā ir uztapis kodagabals, kurš pirmām kārtām atbild uz jautājumu – vai varēšu ievākt datus? Atbide ir JĀ! Nākošais solis būs atbilde uz jautājumu – Kur glabāšu datus un cik bieži ievākšu? Šajā koda gabalā primitīvi parādu datus no Rehau, Econet & Netatmo. Paši ievākšanas mehānismi slēpjas citos php failos.

screen-shot-2017-03-01-at-7-38-59-am

Browserī tas izskatās šādi pagaidām. Bet nu jau ir viena vieta kur viss ir apkopots.

screen-shot-2017-03-01-at-7-38-04-am

Un pieejams no jebkuras iekārtas lokālajā tīklā. Protams drošības jautājums netiek risināts šobrīd principiāli, varbūt netiks risināts vispār, jo ir tikai lokālais risinājums un pagaidām read-only funkcionalitāte. Katrā gadījumā vienkāršākais veids kā kaut ko uzlauzt ir atbraukt pie saimnieka iedzert alu, paprasīt wifi paroli un jau nākošajā alus reizē apgāzt sistēmu. Brauciet ciemos mazie hakerīši:)

img_4828

Izdevās piekurbulēt arī Arduino un padot datus uz web lapu. Šīs ir temperatūras no grīdas pīrāga. Vakarā.

img_4830

No rīta.

img_4831

Būs laiks arī sākt domāt par UX un Dizainu. Pirmais uzmetums šāds. Tad sapratu ka jālūdz būs palīdzība entuziastiem un cerams jau pirmos risinājumus dabūšu šonedēļ, lai tālāk nedaudz piemācītos Bootstrap prieks UI izstrādes.

img_4787

Un vēlreiz viss kopā

screen-shot-2017-03-01-at-8-23-02-am

15 thoughts on “Monitorings & Raspberry PI

 1. Ja gribās taisīt savu webisko, urrā aiziet, bet, var paņemt atvērto, gatavo Domoticz. Pašlaik izmantoju no tā tikai datu ievākšanu datubāzē. Kontroles mehāniskus pagaidām neesmu iebarbinājis

  Like

 2. Das ist fantastisch 🙂 Skaisti un efektīvi. Vai nu palaidu garām, vai nu neesi rakstījis, bet kā tu ievāc CO2 datus?

  Like

 3. Varēja jau iztikt bez tik lielas kodēšanas un paņemt OpenHAB2. Tas ar Netatmo datiem uzreiz tiktu galā, bez liekas ņemtnes, pārējo varētu savākt ar JSON transformation pluginu + datu galbāšanai tur ir plašas iespējas. Interfeisu var gan izmanto OpenHAB2, gan priekš planšetēm HABPanel.

  Liked by 1 person

 4. Man līdz šim likās ka Raspberry Pi jēdzīgākais pielietojums ir lai grieztu visas vecās Zhilitona, Segas un PSX spēlītes, bet arī šim nav nekāda vaina 😀

  Liked by 1 person

  1. Es Raspberry lietoju, lai attālināti caur telefonu varētu atvērt mājās vārtus, ja nu kādu vajag ielaist un nav atslēgas 🙂

   Izmaksas smiegklīgas, jo sevišķi, salīdzinot ar gataviem risinājumiem, lai attālināti vadītu automātiku.

   Vajadzēja nopirkt tik 2 relejus pa pāris $, mājās mētājās pats raspberry, pie vārtiem jau bija hikvision kamera, atlika vienu vakaru pasēdēt pie pc un uzprogramēt to visu pasākumu.

   Liked by 2 people

 5. Sveiciens!
  Varbūt varat līdzēt…
  Es gribu pieslēgt istabas sensoru Plum vadības blokam, bet gribu bezvadu risinājumu, tāpēc jautājums, kādu protokolu izmanto Plum, un attiecīgi, vai var pielikt kaut kādu bezvadu translatoru, lai savienotu Plum vadību ar EcoStrer 200 istabas moduli?
  Paldies!

  Like

  1. Diemžēl nezināšu šīs detaļas, izmantoju Plum datus nolasīšanas režīmā. Varbūt var mēģināt no HTTP puses skatīties, bet tas būs jau cits virziens.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.