Lamināts

Stereotips par laminātu kā lētu materiālu joprojām ir populārs. Tā tas ir, tomēr izvēlējāmies to apzināti to tehnisko īpašību dēļ. Ir sanācis padzīvot 2 gadus uz 3 slāņu parketa pa 50Ls/m2, ir novērtētas tā labās īpašības, un arī sliktās:) P.S dzīvokli izīrēju ja ir interese.

unnamed-2unnamed

Mājā ieliku 8mm mitrumizturīgo quickstep, kopā 70 kvadrāti ieskaitot priekšnamu, kur nelikšu flīzes. šobrīd pad domāju par to ka varēja likt visur laminātu, ieskaitot sanmezglus. Cik atceros sieva protestēja, bet tehniski tas būtu iespējams un visticamāk nokalpotu arī labu laiku.

img_3236

Ieklāšana bija sarunāta 14.dec. Krāsotāji neuzspēja izkrasot un naktī uz to datumu viens no mitruma nosūcējiem visu nakti pilēja. Datums atlikās. Nākošais bija 27.dec. Zēni atbrauca un protams paņirgājās par bezlīstu pasūtītāja iegribu. Sanāca ieklāt vidēji sūdīgi, nebūs baltajā sarakstā Lamela ieklājēji (cik saprotu apakšnieki) + sačakarēja sienas dažās vietās. Protams visu var labot un reputājiju atgūt..:) Zēnam pa labi bija reālas attieksmes problēmas, vai arī grūta nedēļa. Par materiālu runājot Lamela ir atsaucīgākā, tur gan nav ko piesieties.

img_3955

Plēve hidroizolācijai + zilais apakšklājs ir speciālais siltajām grīdām, kā jau noprotat parastais nederēs dēļ zemas siltuma caurlaidības

img_3958

Pašam sanāca būt klāt maģiskajā brīdī

img_3962

Sākumu apskatījos kā sanāks, lai dotos tālāk savās gaitās

img_3963

Kopumā tika sasniegts vēlamais rezultāts

img_3973

Izņemot dažus rupjus feilus. Vai tad tiešām acis nedod signālu uz smadzenēm un tad uz rokām?

IMG_4643.JPG

99% cilvēki, tajā skaitā ieklājēji ir ieļēmuši prātā ka lamināt izstiepjas un saraujas kā ziloņa sosidžs, bet realitātē ir tā, ka uz 9.5m tas tiešām ir noticis 2mm apjomā uz katru pusi pie gaisa relatīvā mitruma maiņas 85%->35%:)

img_4639

Nodalījums tika veidots ar 8mm lamināta gabaliem, šobrīd tur ir 10mm

img_4057img_4059

img_4640

Vēl viens aizspriedums kapēc jāliek līstes ir tas ka parasti laminātam aprauj laminējumu zāģējot. To var izbēgt nopērkot jaunu specializētu ripu.

img_4641

23 thoughts on “Lamināts

   1. Prasijās pēc profilaktiskās kopšanas reizi pusgadā/ceturksnī lai saglabātu savu skatu (vaskošana, eļļošana vai kaut kas tāds). Ja tā kārtīgāk paberza kādu traipu uz grīdas, tad tā vieta izbalēja un izcēlās uz kopējā fona, skrāpējās daudz vieglāk. Dabīgs, bet jūtīgs materiāls – saimniekiem attiecīgi jābūt tādiem pašiem:D

    Liked by 1 person

 1. Man lamelas džeki ielika ļoti kārtīgi un bez kasjakiem. Tad vēl palūdzu arī kājlīstes ielikt privātā kārtā, ko arī izdarīja ļoti labi, ņemot vērā vecās mājas šķībās un līkās sienas un to, ka neviens leņķis praktiski nebija taisns. Un jā, man ir šāds pat lamināts jau 3,5 gadus, bērni mauc ar skrienamajām mašīnītēm un slidinās, un nav neviena paša defekta. Ciemiņi ir vairākkārtīgi teikuši, cik kruta dēļu grīda 🙂

  Like

 2. ……99% cilvēki, tajā skaitā ieklājēji ir ieņēmuši prātā ka lamināts izstiepjas……
  Ja lamināta viens gals ir čieši slogots (nu piemēram ar skapi), tad no 2mm uz katru pusi sanāk 4 mm uz vienu pusi.
  Jautājums: vai ļoti izcili lamināta ieklājēji tiktu izdzēsti no baltā saraksta, ja lamināts ir ieklāts 1mm no sienas, bet lietainā Jāņu naktī, kad vaļā ir slīddurvis uz terasi, lamināts iedomājas izplesties par 4mm?
  P.S. tas 1mm vēl piedevām aizpildīts. (ar šķidro korķi)

  Like

   1. Palūgšu precizēt,
    Atruna bija, ka no sienas līdz laminātam paliks gaisa sprauga 8 mm un šo spraugu bija paredzēts nenosegt ar grīdlīsti?
    Atsūti bildi, kur ko līdzīgu esi redzējis.

    Like

 3. Ar kādu mērķi liki zem apakšklāja vēl plēvi, ko ar to Tu hidroizolē, mitrumu no telpas vai no apakšas??? Un cik grādus laid pa grīdu, šķidrumam, es domāju!

  Like

  1. Ja tagad atskatos atpakaļ tad laikam viennozīmīgas atbildes nav, tas tāds standarts:) iespējams lai labāk slīd peldošā grīda, nezinu. Hidroizolet jau īsti nav ko, estrich bija izžuvis un saskarsme ar ārsienu nav. Grīdas temperatūra variē, Max ir ap 37-40

   Like

   1. Skatos bildēs esi licis laminātu bez sliekšņiem, neatdalot katru telpu atsevišķi. Kad iegādājos laminātu, pārdevējs man ar putām uz lūpām teica ja es neatdalīšu katru telpu ar slieksni man zibens iesperšot utt., bet nu galīgi nepatīk man tā sliekšņu padarīšana. Nav taču parādījušies kaut kādi pacēlumi vai kads cits čē, pē…???

    Like

   2. Man licēji to pašu teica. Četras reizes zvērēju & klanijos ka risku uzņemos pats un ar virsfrēzi pats atdalīšu ja redzēšu ka paliek slikti…

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.