Krāsniņa pie sienas

Jau iepriekš biju rakstījis par krāsniņu. Atliek pielikt lielo sienas plāksni.

img_3973img_3991

img_4086

Šis gan ir uzliesmojošiem materiāliem, bet der ieskatīties.

screen-shot-2017-01-21-at-10-01-23-am

Kā redziet virtuvē nebūs skapji gar sienām, tā vietā ir kopdarbības virsma saliņas veidā. Tehnika iebūvēta gan saliņā, gan sienā. Sanāca vēlamais rezultāts:) Virs logu ailēm būs atvērtie plaukti. Kamēr rosība pa virtuvi varēju izfleksēt caurumu un pielikt plāksni ar palīdzību no zāles, jo viens to nevarēju dēļ tās svara.

img_4281img_4280

Lai nodalītu siltumu no sienas izmantoju Rockwool Firerock 30. Ļoti ērti varēja Depo nopirkt 3 atsevišķas plāksnes – paldies Aivaram no Rockwool par ieteikumu.

img_4282img_4283

Nu būs jauna vieta magnētiņiem, tagad tik jāizvēlās uz keramikas, stikla vai metāla bāzes un pirmais komandējums jau aizvadīts godam:) Viss jau labi tai akmens apdarei, bet tas laikam domāts cilvēkiem kuri nedzīvo kamīnu tuvumā. Viņš nosušķējas tīri ātri!

img_4366img_4367

Kā noslēpt vati? Ir pagaidām 2 varianti – tāda paša metāla loksnes pa perimetru vai kvadratveidu trubu karkass no cita metāla, piem ņerža. Varianti?

img_4368

10 thoughts on “Krāsniņa pie sienas

 1. Kā jau teicu – metāla vai ņeržas cauruļu rāmis. Vēl vari paspēlēties ar alumīnija stūrīšu profiliem 40×40 kas pieejami DEPO, bet tie tev pēc “dizaina” diez vai derēs.
  Sloksne tev nederēs, jo tā visdrīzāk gribēs locīties, bet tu diez vai perimetru diez vai gribēsi metināt klāt…. kautgan ja tev tas kamīns viegli turpu šurpu staigā, tad neņem plāksni atkal nost – aizved uz darbnīcu un piemetini pa perimetru 6×40 sloksni, galvenais lai metinātājam roka netrīc un ir smuka šuve. tad liec atpakaļ un viss.

  Liked by 1 person

 2. Ja dažas lietas ir mans subjektīvais skatījums uz patīk/nepatīk,tad tā melnā metāla plāksne pie sienas tak ir totāls feils. Par dzelteniem dvieļu zavetajiem man bija taisnība, paši izlabojāt, bet ko ar to plāksni var izdarīt -man nav variantu. Slinkums rakstīt atbilstošā topikā, bet iemet mēneša apkures izmaksas naudas ziņā.

  Like

 3. Aprūsējusi melnā metāla loksne neveido pat fukcionālu stilu – tas ir tolmets :). Loksni pārdod un uztaisi izolāciju no vermikulīta plāksnēm. Tās apmet ar ugunsdrošu apmetumu, nu vai atstāj plikas, ja smuki sanāk.

  Like

 4. Es visticamāk darītu tā: 1. akmens apdari nomainītu uz melnu; 2. atbīdītu visu pasākumu no sienas 20cm attāumā; 3. uz sienas esošo dzelzs gabalu ar siltumizolāciju ņemtu nost. Un gatavs. Krāsns specifikācija pēc visa spriežot atļauj tā darīt..

  Like

 5. Man gan liekas diezgan OK tas rūsas gabals. Pie tam nav jau nekur teikts, ka viņš netiks apstrādāts 🙂
  Plīts virsma arī ietilpinās uz salas? Un vai būs arī tvaiku nosūcējs?

  Like

  1. Ekspermēntējam dzīvi bez plīts virsmas, pārsteidzoši labi sanāk ar cepeskrāsni un multivaramo katlu iztikt! Protams pažobelē stāv elektriskā plītiņa:)

   Like

 6. Paldies par rakstu, informatīvi!
  Es tik sāku domāt – kas notiek ar iespēju noslēgt dūmvadu, cik atceros, Tev tāda speciāla “šībera” vai kā tāda nebija (vai esmu palaidis garām…)? ja ir aukstā gaisa pieplūde, skurstenis vaļā, vai tas pasākums traki ātri neizdzesējās?
  Mums ir plānā kaut kas aptuveni līdzīgs (iespējams pat tieši tāds pats), tikai versijā ar caurplūdes ūdens sildīšanu, tur tā izdzesēšana varētu būt vēl aktuālāka….
  Mums pašlaik ir kamīns ar akumulācijas elementiem, tam ir pašam savs šīberis pieslēguma elementā pie skursteņa. šim tā kā no ārpuses neredz, bet iespējams ir kāds risinājums….
  Lai veicas ar citiem darbiem?

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.