Apkures aprīkojums

Filozofiskā vadlīnija bija nodalīt pasākumu no dzīvojamās platības (atsevišķā ēkā) un veidot to tā, lai nepieciešamības gadījumā var kurināt ar malku, meža daudz apkārt. + vēl iepatikās ļoti ideja par akumulācijas tvertni kā vienojošo elementu, lai kāds arī būtu siltuma avots turpmāk. No noliktavs bija jāsavāc agregāti. Dažs labs kantoris pamanījās paprasīt 380EUR par 4 vienību piegādi! Vecais labais ss.lv palīdzēja tikt pie vienkāršāka piedāvājuma. Augstākais elements ir akumulācijas tvertne – 2.4m.

img_3706

Kura nevisai gribēja līst iekšā

img_3707img_3708

Granulu katls

img_3709

Malkas katls un 500L granulu tvertne

img_3710

Ar varu iestūma:)

img_3711

Bez komentāriem. Labi ka biju klāt un palūdzu tomēr brusīti nolikt zem lāpstas, lai nesačakarētu durvju rāmi.

img_3712img_3714img_3715img_3717img_3718

Redzams ka 1300L balstās uz 3 kājiņām – +/- uz katras kādi 500kg:)

img_3719img_3720img_3721

Lēnā garā arī apsaiste top pateicoties Mārim no Ādažiem kurš ieteica santehniķi Valdi. Kad viss būs beidzies, pielikšu pie baltā saraksta:) No vienas puses gribētos kompaktāk, bet no otras puses viss ir viegli apkalpojams.

img_4001img_4002

Samontēju pats pieslēgumu malkaskatlam D150 diametrā. Nebiju domājis ka tie savienojumi tik dārgi. Liekas kas tur ir, melnais metāls.

img_4007img_4008

25 thoughts on “Apkures aprīkojums

   1. Kas veica aprēķinus par nepieciešamajām katla jaudām? Šobrīd šis aktuāls jautājums, jo jāsarēķina cik Kw katls nepieciešams.. koncepts katlu māja saimniecības ēkā ar 50m siltumtrasi uz dzīvojamo māju.. apsildāmā platība ar siltajām grīdām 80 kv.m. saimn.ēkā + 240 kv.m. dzīvojamā mājā

    Like

 1. “ideja par akumulācijas tvertni kā vienojošo elementu” –
  ieplānoto slēguma shēmu nezinu, bet gribu ieminēties, ka katlam uz granulām (tāpat kā jebkam citam, kas prot pats aizdegties un nodzist) siltuma akumulators ir pilnīgi lieks elements.

  Like

  1. Ja vien tavs patērīņš uz apkuri konkrētā brīdī nav puse no minimuma ko granulnieks dod ārā, un tad tāpat ir jāmet kautkur liekais siltums lai granulnieks darbotos normāli.

   Like

   1. Lieks siltums nemēdz būt, ir tikai nepareizi izvēlēta katla jauda vai štruntīga automātika 🙂 Nopietni, nevaru iedomāt situāciju, kad varētu būt izdevīgi pildīt un sildīt liekus 1.5m3 siltumnesēja šķidruma, ja katls māk savā iekšpusē uzturēt temperatūru jebkādā diapazonā. Savukārt, maļot uz riņķi katls – akumulators 70 grādīgo šķidrumu- bez siltuma zudumiem diez vai izdotos iztikt.
    Piemēram, mans Grandegs bez īpaša atsevišķa automātikas bloka vispār nesaprastu, kā viņam strādāt mierā un saskaņā ar ārēju akumulācijas tvertni. Un nobeigumā- pēdējā laikā labais tonis prasa, lai sistēmā nebūtu ūdens, bet īpašais smalkais eko siltumnesējs un, ja ūdens sistēmā praktiski neko nemaksā, tad speciālie siltumnesēji ir pāri par eiro litrā…

    Like

   2. Protams, ka vecais labais ūdens vēl joprojām der. Bet mēs visi taču vēlam savai apkures sistēmai Saules mūžu, tāpēc pildām viņā tikai visu to labāko, vai ne? 😉

    Like

   3. Njā, tu jau laikam domāji, ka es runāju par SAVU “apkures sistēmu”, t.i. iekšķīgi? 😀 jo kapara trubās šito galīgi negribētu riskēt liet

    Like

 2. Akumulators ir labs, tādā ziņā, ka tas granulnieks varēs darboties savā nominālajā režīmā un ilgāk..Uzsildīs tvertni, tad uz ilgāku laiku apstāsies, nevis ļurkāsies visu laiku..

  Like

 3. Īsumā, lai nebūtu nevajadzīgi izmantota enerģija..Katla efektivitāte, piem., 90% tiek uzdota tikai pie maksimālās jaudas..

  Like

 4. Ja Granulnieks būtu vienīgais katls tad pilnīgi neredzu jēgas akumulācijas tvertnei.
  Iedomājies vasarā tev vajadzīgs tikai ūdenis, granulnieks silda silto udeni, bet tad vēsāka diena un gribas siltumu palaist no granulnieka, nu ko tad maicam cauri visam aķim!

  Bet j atu saki, ka tev būs vēl otrs malkas katls tad akumulacija der. Un granulnieku var ieslēgt paralēli ne caur aķi.

  P.S. Malkas katliem efektīvaks lēnās degšnas katls (gāzģnerācijas) un tiem ar nevajag akumulaciju.

  Like

 5. Tīri hipotētiski.. vai nav tā, ka tas estriha slānis, kurš Ķiršuparka gadījumā vēl guļ uz forša, pamatīga siltinājuma jau pats par sevi nav labs akumulators?

  Tāds bija mans apsvērums, kāpēc neliku sev akumulāciju. Bet nu jāņem vērā, ka man tikai 1 katla veids – granulas + siltās grīdas. Ja gribās pašiverēt ar malku, tad laikam bez akumulācijas tvertnes neiztikt.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.