Gatavs defektācijas aktam

Ir pienācis brīdis kad strādnieki saka, ka vairs labāk nevar neko izdarīt un es varu veikt defekātcijas pārbaudi. Cilvēkiem bija izbrīns ka defektāciju veikšu vismaz nēedļu. Nezinu kāda ir citiem pieredze, bet piemēram programmēšanā esmu saskāries ar pieņēmumu ka uz 1 testētāju ir 3 programmētāji, analoģija būtu uz 3 māleriem ir viens tāds kā es kurš čeko kvalitāti. Nepieļaujami uzskatu formālu objekta pieņemšanu, jo man pēc tam būs jādzīvo un jāskatās uz katru sienas/griestu kvadrātmetru.

img_3869

img_3870

Bez šī visa ir vēl daudz kas noticis, esmu noslinkojis un neiepostējis. Lai sagatavotu dažu labu lasitāju šokam, neliels ieskats saimniecības ēkā ar 1000+300 Nibe akumulacijas tvertni.

img_3721

12 thoughts on “Gatavs defektācijas aktam

 1. Es līdz šim nekādi nevaru saprast kur ir “fiška” ka sienu nekrāso/tapetes nelīmē līdz griestiem. Skatos, ka Tev bildēs arī ir tā baltā josla zem griestiem.
  Es saprotu, ka padomju laikos griesti nebija taisni, un tā varēja kaut ko noslēpt, bet kāds iemesls tam ir mūsdienās?

  Like

  1. Vizuāls apmāns – rada plašuma sajūtu. Ņemot vērā ka griesti ir ap 2,80m tad tie 5cm dod iespēju pastiept telpu par 10cm garāku un platāku.
   Nu un otrs iemesls (visdrīzāk arī galvenais) – celtniekam vieglāk uzlīmēt gar griestiem krāsošanas līmlentu un nokrāsot , nekā mēģināt priedzīt krāsu līdz pašam stūrītim. A tas ka līmlenta nostaigā robežās 4,8-5,3mm vizuāli tāpat nav redzams.

   Liked by 1 person

  2. Vietām arī man nav taisni griesti palikuši no līkročiem, tā arī bija motivācija visur tad arī vienu stilu ieturēt. Man no tās līnijas ne silts ne auksts.

   Like

 2. Kāds bija strādnieku darbu kopums un kādi parametri tiks pārbaudīti? Interesē tieši kā saprast kad ir “brāķis” un kad ir “tehnoloģiski pieļaujamas novirzes”.
  Par šo nereti aizdomājos apmeklējot kādu svaigi celtu ofisa vai sabiedrisku ēku, kur visādi dīvaini “kasjaki” lien ik uz stūra, lai gan kopumā viss it kā ir dārgs un pa glauno.

  Like

 3. “man pēc tam būs jādzīvo un jāskatās uz katru sienas/griestu kvadrātmetru” Ar shito ir interesanti. Ir lietas, kas saakumaa shkjiet baigais braakjis un raudaat gribas, bet tad veelaak kad iedziivojas sanaak, ka tas ir iisteniibaa fifiigs efekts, un cieminji naak un saka – o ku feini… (un ne aiz pieklaajiibas). Un ir otraadi… kaut kas peec “pienjemshanas” shkjita labs, bet tagad skatos… un domaaju, buutu bijis gudraak, prasiitu savaadaaku risinaajumu… Pietam pasham uzskati mainiisies… kaa arii vienu un to pashu sienas vai stuura elementu var par labu vai sliktu izmainiit kaada meebele vai cits “fishka”.

  Man piemeers… kad beernu istabas bij izkraasotas, sieva seedeeja zemee un raudaaja, jo domaaja ka paaraak koshas kraasas un paaraak griezhas aciis… A kad apmeebeleeja un visu pabeidza, tad tieshi baigi siltaa un jaukaas istabinjas sanaaca un taa kaa tika kraasotas 3 sienas koshas un viena “citaadaaka” tad efektiivi taa citaadaakaa deva istabaam dazhaadas nokraasas un izbalanseeja koshumu… Apgaismojums arii visu nosaka – ja saule spiid, bilde viena, ja vakaraa deg lampinja – pavisam cita bilde.

  Like

  1. Piekrītu visam ko saki! Runa iet par tehniskiem brāķiem – zebru uz sienām dēļ nepareizas krāsošanas vai sienu nobeigumiem jo nebūs grīdlīstes. Ar krāsām man ir savādāk – viena krāsa visam, akcenti dekoratīvos elementos.

   Like

 4. Ja jau strādnieki saka, ka labāk neko nevar izdarīt, tad kāda jēga kautkādam aktam?
  Vai arī Tev, Kaspar ir kautkāds līgums speciāls, kur ir atrunāts kā tieši vajag visam būt, un izpildītājs taisa/pārtaisa tik tālu, kamēr sanāk..par saviem līdzekļiem..

  Like

  1. Man bija cita veida garantija darbiem – cilvēks kurš bez kompromisiem grib izdarīt atbilstoši prasībām pat nomainot brigādes. Edžus (Edgars – apdares vadītājs) nezaudēja seju un piegādāja.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.