Karkasu montēja jau sen, kamēr tika žāvētas sienas, lai laistu 2 procesu paralēli. NEPAREIZI! – Izvēlētā montāžas sistēma ir balstīta uz U veida skavām, CD profiliem un UD profiliem pa perimetru. Atstarpe starp CD profiliem 54 cm. Pareizi skatīt šeit piemēram 16 lpp.
Itkā viss skaisti saskrūvēts un vēl tā pārliecība ka ir izmantot lāzeris!
Pašai reģipša skrūvēšanai izdevās sarunāt ar Ritvaru no RBBC instrumentu.
Jo bija mantojumā palikušas skrūves dāvinātas no Topogrāfa Kaspara baltajā sarakstā. Laif haks ir tāds ka tajās pašās lentās var manuāli salikt garās skrūves un skrūvēt dubulto reģipsi:)
Reģipsis ir 2 slāņos. Tādi izskatās griesti saimniecības telpā. Zēni sāka špaktelēt šuves (ne tie paši kas skrūvē reģipsi un konstrukciju) un saskārās ar situāciju ka starp plāksnēm ir nobīdes 1-2 cm (uz 3 metriem vilnis pa griestiem)! Volā!
Tiek veikti labojumi, kaut kas griezts ārā, piepacelti profili. Tipa ir vienā vietā izlabots. Atrodas vēl 3 tādas vietas.
Papildus tam nav ievērots šis princips. Vienos vārtos – špaktelētāji/krāsotāji saka ka nevarēs nodot griestus. Uz kompromisiem neizgāju un saskrūvētos 70m2 (divi slāņi) noārdija nost tāpatās kā konstrukciju saimniecības telpā. Mājas lielajā istabā pārbaudot konstrukciju tā ir vēl šķībāka, tur arī būs jāpārskrūvē profili. Mazajās istabās +/- vēl ir ok jo plaknes nav lielas, reģipsis saskrūvēts.
Kamēr ņemšanās ap griestiem tiek gruntētas sienas špaktelēšanai.
Pacēlu augšā savu printēto picturehappy blogu no dzīvokļa laikiem un tur konstrukciju veidoju tieši tāpatās, viss itkā ir ok, iespējams attālums starp CD profiliem bija 40 cm, bet princips tas pats. Ar lāzeri perimetru un pa vidu CD profilus skrūvēju no apakšas stiprinot veidņuslai, lai visi vienā līmenī būtu + ar lāzeri skatijos U skavas. Nezinu – man vienam! strādājot tā iepriekš bija izdevies. Ja kāds teiks par nestspēju tad mājā speciāli karājos pie viena CD profila, viss tur ir ok.
Bija šādi. Noārdija.
Tagad ir šādi:) Papildus bija jānotērē kādi 200 EUR pie šīs manipulācijas materiālos + nedēļa bez nerviem:)
Paralēli gāja špaktelēšana. Izvēlējos Flugger sistēmu (špaktele, grunts, krāsa) un bezgaisa špaktelēšanu. Pasākums (špaktele) nāk tādos maisos. Kopā iztērēti 33 maisi špakteles.
Biju jau aizvācis nosūcējus, bet nu ir atpakaļ, jo sāka veidoties kondensāts ap logiem un špaktelējums nežūt. Iekšā ir 20 grādi, acīm redzot mitrums bija pārāk liels.
Pēc pirmās inspekcijas konstatēts ka nav vērts riskētu ar bezgaisa krāsošanu, jo tai nepieciešams vēl vismaz nedēļa virsmu sagatavošanai un cita slīpēšanas tehnoloģija. Izvēlējos krāsošanu ar rullīšiem pazeminot telpā temperatūru līdz +10..15 grādiem, lai tumšo krāsu var vienmērīgi uzklāt uz virsmas tai neizžūstot. Uz šīs bildes var uzklikšķināt, to wordpress automātā neliek:(
Kādi ir ieguvumi liekot riģipsi pie griestiem divās kārtās? Tā ir vispār pieņemta norma?
LikeLike
Knauf dokumentācijā tādi gadījumi atrodami
LikeLike
Kāpēc privātmājā divās kārtās? Skaņas izolācija jau nav nepieciešama, ne?
LikeLike
Es man liekas biju iedomājies par labāku ugunsdrošību
LikeLike
Klau, mums te pacēlās jautājums. A kur ir tik milzīgā problēma flīzītē likt, ka bija jārauj nost un jāpārliek?
LikeLike
Viena šuve pāri visai istabai ir potenciāli vājais punkts, ja būs spriegumi, tad tur būs plaisa
LikeLike
Bet gareniski tāpat sanāk viena šuve, ne?
LikeLike
Es pieļauju ka tas saistīts ar to ka gareniski ir rūpnīcas grope lentas iestrādei
LikeLike
Teorija visticamāk līdzīga kā mūrējot ka ir jāveido pārlaidumi
LikeLike
Krāsai ir speciāls žūšanas palēninātājs – tikkurila 100% ir tāds produkts , gan jau ka fluger arī ir (vai arī noskaidro vai var gāzt iekšā tikkurillas), krāsotāji dabūs lieku pusstundu uz krāsas žūšanu un neraudās ka saimnieks vainīgs, ka tik siltas telpas.
LikeLiked by 1 person
Griestu krāsai jau defaultā esot tāda piedeva, bet atsevišķi sienu krāsai tā nav nopērkama.
LikeLike
Maģiskais – kāpēc tev sanāca, bet celtniekiem nē – ir attieksme 🙂
Mani vienīgi izbrīna gan reģipša licēji, kas sametuši loksnes vienu blakus otrai nevis ar nobīdi (tā tomēr ir ābece, nevis kautkāds super knowhow) un špaktelētāji, kas sāk špaktelēt un tikai kad viss nosmērēts ar uniflotu piefiksē ka plakne peld – tur faktiski pietiktu ar 2m līmeņrāža pielikšanu pie griestiem lai pamanītu ka plakne ir ar vilni un jāpārskrūvē reģipsis – vismaz vienu kārtu reģipša izdotos saglābt.
P.S. Lasītājiem – ievērojiet !!! loksnes uz griestiem tiek skrūvētas perpendikulāri reģipša profiliem – nevis kā parasti ka ar profilētām malām skrūvē pie profiliem, bet gan ar galiem skrūvē uz profiliem.
LikeLiked by 2 people
Kāda mārrutka pēc špaktelētājiem būtu jāpārbauda griesti ar līmeņrādi?
LikeLike
Kaut vai tāpēc lai kad viss nospaktelets un nokrāsots un visi defekti ka uz delnas, nav tekstu – “Saimniek, bet ko tu gribi,tev bija skibas sienas.”
P.s. jebkurā rokasgrāmatā un darbu lapā pirmais punkts vienmēr rakstīts – pārbaudiet apstrādājamo virsmu.
LikeLike
Tieši tā, ja gribi labu outputu, pārliecinies par inputu:)
LikeLike
Cik izmaksā reģipša griesti m2, darbs un materiāli ieskaitot špaktelēšanu un krāsošanu kopā?
LikeLike
Tu jau zini ka katrams savs cipars, kad viss būs beidzies varam privāti aprunāties kā man gāja
LikeLike
Nu redz beidzot ir parādījusies siena uz kuras varēs TV uzlikt. Vienīgi 1,5 m augstumā es nevienu rozeti neredzu.
LikeLike
Maksimums ko varēju no sevis izspiest bija barošana projektoram griestos:)
LikeLike
…. tikai barošana…
Es pieļauju, ka Tu zini projektora modeli, kas aprīkots ar WiFi + Android + blu ray diski + verķis ko izgudros 2020 gadā, jo pretēji, kas tiek plānots skatīties no projektora, ja nav vadu vai gofras trubas uz WiFi centru.
Dizainiski nokareni vadi no resīvera uz TV ir manīti daudzās jauni pabeigtās mājās (es pat neieminos, ka 5 skandas atrodas turpat pie resīvera). Vai nu esmu ko palaidis garām vai vinila atskaņošanas laiki ir beigušies un rādžiņš virtuves zonā sastāv no iphone + austiņas.
Šīm lietām ļoti bieži nepietiek laika – paplānot.
LikeLike
Es pieļauju ka projektors vispār tiks izvilkts ārā no šķūņa un nolikts uz taburetes 1 reizi ceturksnī (šobrīd 1 reizi gadā uz jāņiem), nevis karināts pie griestiem, jo lifta mehānismam man par maz vietas tur un vispār nefanoju par to lietu. Visticamāk projektora vietā iekārs disko bumbu. Vai tiešām joprojām pa wifi nevar translēt WXGA 1280×800? Nepretendēju uz mājas kinozāli, lai gan pirms gadiem 5 sanāca testēt Epson full HD projektorus, bet tajos laikos tiem bija tikai 2K Lumeni un nepieciešama telpas aptumšošana kā jau kino + vēl var pielikt formātam pielāgotus adaptīvos ekrānus, lai neizmantotās baltā strīpas neredzās:)
LikeLike