Tuvojas tas brīdis, kad būs jāliek grīdas segums un netieku gudrs vai grīdas ir “sausas”? Pēc idejas Estrich tika iestrādāts pašā oktobra sākumā, tas nozīmē ka ir pagājuši 2 mēneši. Logus ielika pirms 1 mēneša un apmeta sienas – kopš tā brīža iekšā ir bijis 15-30 grādus silts. Apkure nav vēl palaista, gaidam kad izkrāsos saimniecības telpu, lai var montēt agregātus. Sarunāju no labiem cilvēkiem šādu iekārtu (bezkontakta kapacitatīvais mitruma mērītājs) un mēģināšu kaut ko izmērīt. Tam ir 2 mērīšanas dziļumi 1 un 2.5 cm.
Priekš grīdām izmantošu bEt un apmetuma/reģipša P.Gi
1cm dziļumā grīdai uzrāda 3.3%
2.5cm dziļumā grīdai uzrāda 6.8%
Tagad konstatēju ka nepareizi turu. Bija doma izmērīt pieskrūvēto reģipsi pie griestiem. Tas ir 1 cm dziļumā
2.5cm dziļumā 0.4% mitrums. Ir dzirdēts ka cilvēki uzskrūvē reģipsi uz griestiem un tad apmet sienas, tajā gadījumā reģipsis piesūcas ar mitrumu un kļūs nelietojams.
Ekspermentālos nolūkos uzslēdzu Reference režīmu. Pieņemsim ka reģipsis ir pilnīgi sauss un tas ir vienāds ar 28punktiem.
Tad siena virs buržuikas ir vēl sausāka:)
Intrese bija kas notiek ar ailēm jo tur ir uzmesti 2-3 cm
Tā nu mani zinātniski nepamatotie mērījumi ir beigušies. QuickStep lamināta ražotājs raksta tā: A new concrete floor must dry at least 1 week per 1 cm (3/8”) thickness up to 4
cm (1-1/2”). Thicknesses over 4 cm (1-1/2”) require twice as much drying time.
For example, a 6 cm (2-1/2”) concrete subfloor must dry for at least 8 weeks. The
moisture content must be less than 2.5% (CM method) or less than 5 lbs/24 hour
per 1000sqft (Calcium chloride method ASTM 1869).
Pēc priekšrsakstiem 1cm žūst vienā nedēļā, tas nozīmē ka jābūt ok pēc teorijas. Un tad es sāku apšaubīt savus mērījumus, jo piemēram zem buržuikas kura tika kurināta mēnesi mitrums uzrādas 4.4% 25mm dziļumā. Pat redzams ka tur ir izveidojusies plaisa.
Labs verķis!👍
Ja tu neesi aizmirsis kaut ko uzrakstīt, tad references režīmā mērītais viskautkas, izņemot reģipsi, būs nepareizs, jo jāmēra ir tieši un tikai tas pats materiāls, uz ko nonullēji aparātu. Pat krāsa uz reģipša, nemaz nerunājot par 3cm špakteli, jau maina izmērīto relatīvo ciparu.
LikeLiked by 2 people
Ja liksi laminatu, tad paklaj apaksa 200 plēvi. Neizzus ta grida tik ātri.
LikeLike
Ja nebūs plēves, tad nebūs garantijas. Tas ir must have.
LikeLike
Kā tu plāno peldošajā uzlikt bez grīdlīstēm? Grīdlīstes galvenais uzdevums ir pledošo grīdu turēt pa malām lai nelec nost strēmeles.
Vēl kad pielīmē pie pamatnes laminātu var domāt par variantiem bez grīdlīstēm, bet peldošo nu nekādi.
LikeLike
Vai špaktelētāji ir attaisnojuši savu labo slavu un ir viss perfekti, tā ka nevajag grīdlīsti?
LikeLike
To zināsim kad mēģinās nodot:)
LikeLike
Bet lamināts jau ir pēc ražotāju instrukcijas paredzēts peldošajā variantā. Ja gribi garantiju un liksi apakšā plēvi, tad kā viņš pie sienām turēsies? Ernesta jautajums ir labs! Jo līmēt tev neļaus, jo to neparedz ražotāju tehnoloģijas ieklasanai.
LikeLike
Būs peldošs, ļauj nodzīvot līdz tam:)
LikeLike
katrs dara ka grib protams, bet nu kads ir apsverums laminatam? es saprotu, ka atbilde ir $… bet nu viss ir relativs
LikeLike
Esmu padzīvojis uz Boen Alamo trīsslānu parketa ar plato dēli – paspējām jau ļoti daudz nodarīt viņam, tagad laiks uz “mitrumizturīga” lamināta pamēģināt. Redzēs kā koridorī tas uzvedīsies. Nepatiks – noplēsīs un ieliks ko citu:)
LikeLike
Cena, ieklāšanas ērtums un ātrums, ekspluatācijas priekšrocības: grūti skrāpējams, viegli kopjams, ieklāj un aizmirsti.
LikeLike