Piespiedu ventilācija

Esmu pārliecināts par to ka ventilācija (kontrolēta! svaiga gaisa pieplūde) ir nepieciešama kaut vai pēc co2 mērījumiem dzīvoklī. Attiecīgi minimizējot zaudēto siltumu ventilācijas gadījumā ir nepieciešams rekuperators, jeb iekārta kura izejošā gaisa siltumu atdod ienākošajam. Manā īpašumā jau pirms gada ienācās lietota šāda iekārta. Teorētiski vienīgās kustīgā daļas kas būtu jāmaina ir sasitītas ar ventilatoru motoriem, pagaidām viss ok. Rekuperatora priekšsildītājs/priekšdzesētājs gada laikā paredzēts uz šīs bāzes par ko jau rakstīts iepriekš, arī dzīvos bēniņos.

screen-shot-2016-11-22-at-3-30-58-am

screen-shot-2016-11-22-at-3-29-52-am

Nezinu kā ir citiem rekuperatoriem, bet šim attiecīgi pienāk divi pievadi (pa labi) pa kuru pienāk svaigais gaiss un tiek izgrūsts “lietotais”. Pa kreisi redzam ka svaigais gaiss tiek grūsts pa D160 pievadu uz telpām un savākts pa divām D125 – tas attiecīgi nosaka ventilācijas sistēmas pieslēgumus. Pēc zīmes 300Plus varētu saprast ka paredzēts 300 kubu gaisa grūstīšanai.

screen-shot-2016-11-22-at-3-33-44-am

Šoreiz izpalīdzēja krustēvs Artūrs no Ādažiem, viņš nodarbojas ar ventilācijas sistēmu plānošanu un realizāciju gan industriālos objektos (piem. zivjrūpniecība), gan arī palīdz privātajiem – baltajā sarakstā kontakti. Tā kā pārseguma režģis bija jau uztaisīts atlika tikai viens variants – mīkstie gaisa vadi. Manā gadījumā tie ir papildus siltināti un trokšņu slāpējoši, jo daļēji guļ uz tvaika plēves un netiks no visā pusēm pilnībā iestrādāti siltinājumā. Rekuperators dzīvos bēniņos, attiecīgi var redzēt izveidotos pieslēgumus kur grūst prom uz istabām pa D160 svaigo gaisu un pa divām D125 savākt “lietoto”.

1

screen-shot-2016-11-22-at-3-59-10-am

Svaigajam gaisam sanāk viena maģistrāle ar atzariem

2

Vienai nosūcei pietrūka siltinātais kanāls, atlika izmantot standarta depo lokano, pirms siltināšanas tiks piepacelts, lai to apkļauj siltinājums.

3

Savienojumi veidoti ar ventilācijas viengabaliem un armēto līmlentu, hermētiķi. Diezgan jau liels čakas kamēr dabūn uz tā viengabala tos kanālus. No sākuma iekšējo slāni jāuzvelk uz viengabala, dubultā jānoarmē, tad siltinājums akurātie jāpieloka un apkārtējais slānis vēlreiz jānoarmē. Kopā notērējām nedaudz vairāk kā pusi dienas.

4

Tur kur izmantojām muftes jālieto arī samorezi, vienā no 100 gadījumiem cilvēkiem esot tieši šī kļūda, ka savienojums atnāk vaļā. Tāpat arī līmējot līmlenu jāizmanto cimdi. Visur kur pēc gadiem nākas labot izolāciju (tā atnāk vaļā) varot redzēt taukainu pirkstu atstātās pēdas pie līmēšanas

5

Vietām tikko uzpūsta špaktele, bet pieslēgums griestos apmēram šāds – caurums:)

6

Nosūce sanmezgla tālākajā stūrī virs dvieļu žāvētāja pretī dušai

79

Pagāja dažas dienas un putni izdomāja paskatīties kas tur noslēpts, uztaisīja caurumus noblombētajos gaisa vados.

1011

Virtuvē centrā šobrīd gaisa nosūcējam ielikts D200, paredzēts ka motors arī atradīsies bēniņos, lai netrokšņo virtuvē. Visticamāk D200 tiks izmantots kā veidnis un darbināts tiks D160 + vēl kaut kādas komunikācijas brīvajā vietā saliktas kā piemēram tā on/off pogas vads.

8

15 thoughts on “Piespiedu ventilācija

 1. Bildes ar pieslēgumu Cauri plēvei un regipsim ir? Tā varētu būt problemātiska vieta no iestrādes viedokļa zinot ka tev jau ir piesauts latojums, plēve un regipsis.
  Šim rekuperatoram kanalizācijas pieslēgums kondensātam vajadzīgs vai nē?

  Like

  1. Pagaidām nekur, ir variants pie rekuperācijas slēgties – vieta atļauj (tad tur gan ar tiem taukiem laikam būs jācīnās, nav pieredzes), ir variants virtuvi atstāt bez rekuperācijas (kaut kāds gudrs caurums sienā pie retinājuma vai mehānisks) un nemēģināt atrast kompromisu.

   Like

 2. Vai es pareizi saprotu, ka sarkanie gaisvadi – nosūce, bet zilie – pieplūde. Ja tā tik tiešām ir, tad karogs Tev rokās!

  Like

   1. Kā ir ieplānots veikt sistēmas balansēšanu, tā lai viss gaiss nenonāktu bērna istabā?
    Pieplūdi organizējot g.istabā, būs jāparūpējas lai pienākošais gaiss ir pietiekami silts, ja tas tiktu darīts koridorā, tad pietiktu ar piesildi līdz + 17.
    Kā ir plānots cīnīties ar nakts trokšņiem tā lai tie no vecāku g.istabas nenonāktu bērnu g.istabā?
    Aiz motora skaņa ir lielāka kā pirms, tātad pieplūde vienmēr ir skaļāka kā nosūce.
    Un pats, pats galvenais! Kur paliek vecais gaiss no bērnu istabām? kas to nosūc?

    Like

   2. Šīs lokanās siltinātās caurules ko izmanto Kaspars skaitās skaņu slāpējošās – man no tām pievads starp iekārtu un sadales kārbu uztaisīts. Tā kā skaņu šis pasākums kasparam nepārvadīs, kā to dara skārda trubas.
    Pieņemu ka balasēs izmantojot difuzora piegriešanu – vairāk/mazāk atvere 🙂

    Like

   3. Bērnistabā ir mazāks diametrs + difuzors jāpiegriež. Skaņas slāpēšanu nodrošinās pati truba, teorētiski – pašam nedaudz skepse. Pieplūdi piesildīšu ar tenu sākotnēji, vēlāk ar ģeotermiju. Kā Tu gribētu lai vecais gaiss tiek nosūkts bērnistabā? Klasika ir tā ka to dara no sanmezgliem un koridoriem

    Like

 3. Ja pareizi atceros, tad divas firmas, kas tirgo rekuperatora sistēmas, neiesaka virtuves nosūcēju slēgt klāt rekuperācijai. Labāk esot pa tiešo no nosūcēja taisīt sienā izvadu uz āru, nieiesaistot rekuperācijas sistēmu.

  Like

 4. Man personīgi šķiet, ka monotons troksnis ir daudz patīkamāks, kā kaimiņa motorzāģis 5 no rīta.Tā kā par ventmašīnas skaņu es personīgi neuztrauktos…

  Liked by 1 person

 5. Vispār jau pēc rekuprātora jāliek klasiskais klusinātājs. Taisnais vai lokanais, bet vajadzētu gan. Var ari nosūcei, ja grib klusumā nodoties rīta sēdus meditācijai 🙂
  Difiņi ari var klusināt skaņu, ja grib tā lai ir kā priekš sevis, un labi izskatīties.

  Priekš sevis domāju likt labierīcībām šādu sienā
  http://www.halton.com/en_GB/halton/products/-/product/TVA

  Un durvis taisīt blīvas ar gumiju. Lai būtu laba skaņas izolācija. Tā parikte tad nodrošinātu gaisa apmaiņu un skaņas izolāciju. Lai nesanāk zemspiediens un nevar atvērt durvis.
  Šim vajadzētu nodrošināt to, ka persona, kas labierīcībās izpaužas visā savā “muzikālajā” dailē, nevajag sevi jel kā aprobežot.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.