LED Logu ailēs

Gaumes jautājums. Manā gadījumā vajadzēja:) Jautājums tikai kā iestrādāt un kurā brīdī paredzot, ka nebūs aizkaru stangas vai profili kur noslēpt. Ņemot vērā, ka uz katru vietu ir atsevišķs vads, tad 5V varu sadalīt jau elektrības sadalē un nav nepieciešams atsevišķs kontakts katram LEDam etc.. Intreses pēc nopirku Depo Led virteni baltu, bez mirgošanas, bez pults un sāku domāt kā to lai dabū ailē vienā plaknē + pie reizes interesanti cik dekoratīvas gaismas tā dod. Kopā būs kādi 9 metri.

12

Nonācu pie risinājuma ka ar virsfrēzi (jā, jā to pašu veco) iefrēzēšu kanālu ailē un ielīmēšu plastmasas vadu kanālu. To piešpaktelēs, no plastmasas viegli varēs iztīrīt pāri palikušo špakteli un ielīmēs to LED strīpu iekšā.

3

Piemērījums

4

Dabā pēc iefrēzēšanas un pirmās piešpaktelēšanas

57

20 thoughts on “LED Logu ailēs

 1. 5V? Tādas nav redzētas, LED lentām standartā ir 12V.
  Es laikam neuzticētos LED lentas līmei – neesmu redzējis, ka tā ilgstoši turētos. Pats LED lentas pērku ledakcijas.lv… Tur ir arī alumīnija profili, tomēr tie ir padārgi.

  Like

   1. Ā, bet sapratu, ir laikam arī analogās 5V – pa vienai diodei uz katra nogriežamā segmenta, vai ne. 12 voltīgajām ir pa trīs diodēm uz katra segmenta, es tikai tādas esmu redzējis. 5V varētu būt vieglāk garināt, ja vajag precīzi logu ailei piegriezt.
    Ā, vēl man interesanti, kā tu pieslēgsi viņai to vadu – ja gribēsi pie gala pielodēt un gaismu visas ailes platumā, baigi mazus galiņus vajadzēs atstāt.

    Like

  1. Bet nu skaties ar tiem 5V. Neesmu baigais elektriķis, bet pie mazākiem voltiem LED lentām esot straujāks enerģijas kritums – tas ir, ja garāka lenta, tad uz tālāko galu būs tumšāka. 12V lentām var no gala līdz 5m garu lentu darbināt.
   Kas attiecas uz cieto vadu – tu vari izlobīt iekšējos vadus un lodēt tos nevis pie gala, bet pie, teiksim, trešā posma. Un palaist gar malām kanālam, lai neaizsedz LEDus.

   Liked by 1 person

   1. trafs bija parastais metāla kastīte ar perforētiem caurumiem. līmēju klāt ar oriģinālo 3m lipekli, kas ir komplektā tai diožu lentai.
    Tagad domāju ka uz otras sienas varētu ieķīmiķot ar LED BACK10 profilu apgaismojumu virs otriem diviem logiem, kur nav aizkaru stangas bet tikai romiešu žaluzijas.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.