BALEX jumta seguma ieklāšana

Izvēlētais jumta segums ir profils Klassik OP25-520 PUR RR23 0.60mm. Paldies Mārtiņam par pacietīgo auklēšanos un skaidrojumiem – zelta cilvēks! Loksne ir 53cm plata ar divāv ribām. Uz aci krāsa tāda pati kā loga rāmjiem, pagaidām:) Ieklāšanu veicām paši kopā ar švāģeri un vēl dažām palīdzīgām rokām. Laiku piemeklējām īsto, tā lai būtu pēc iespējas vairāk sniega:) Pirmā prioritāte izpildīta – iekšdarbi var sākties, jāķerās pie jumta.

12

Instruments lokšņu griezšnai, tās nedrīkst griezt ar fleksi bet ar šādu uzparikti, darbojas līdzīgi punktsitim

3

Dodoties uz objektu tā vien liekas ka īstais laiks ir likt jumtu..

456

Atliek nodauzīt lāstekas no membrānas kuras izveidojušās kārtīgi kurinot telpas

7

Viss atnāk smuki sapakots pa izmēriem

8

Pirmā lāsene ar spraugu stapr to un membrānu, lai gaiss iekļūst starp loksni un membrānu vēdināšanai. Mēģinājām dažādi, pieskrūvēt un tad griezt, nomērīt, nogriezt un tad pieskrūvēt. Neteiktu ka abi varianti īpaši atškirās laikā.

9

Izkārtojām tā lai vieglāk ir procesēt piegādi

10

Skrūvēju katrā latā, sanāk ik pa 20 cm

11

Ir arī atrodami feili, tur paliku apakšā atbalstu jo pretējā gadījumā pievelkot loksni sabojātu. Šāds feils bija tikai viens, vēl bija kādas 5 naglas neiedzītas līdz galam.

121314

Uz visu lielo jumta plakni man ir kopā 4 notekas, pēc gostiem vajadzētu likt vismaz 6. Piecietīšu, ka 3 reizes gadā pāries ūdens pāri (bet to vēl redzēsim!), negribēju aktīvo terases daļu apgrūtināt ar papildus notekām. Attiecīgi augstākais punkts ir mājai pa vidu un zemākais malās, kritums uz katru pusi 2-3cm.

15

screen-shot-2016-08-12-at-8-53-15-pmscreen-shot-2016-08-12-at-8-54-08-pm

Skursteņu pieslēgumiem tiks pasūtītas gatavās detaļas. Kopā 1.5 dienās ieklāti ap 250 kvadrāti seguma pašrocīgi – “Ieekonomētais” ir ekvavilents visam 30cm grīdas siltinājumam:) Palika vēl viena diena segumam, tad vēl pāris korēm, teknēm un skursteņa pieslēgumam. Laika mērījums parādija ka vienu 9 m loksni sākot no padošanas līdz pieskrūvēšanai ik pa 20cm paiet 3,5min, tas ir 4,5kvm.

1617181920

Updeits pēc komentāriem. Vislabāk mezglus un detaļas skatīties BALEXā uz vietas, viss redzams. Piezīme – uzskates materiālā plēves pieslēgums paredz savādāku risinājumu nekā man.

img_1994img_1995img_1996img_2303

16 thoughts on “BALEX jumta seguma ieklāšana

 1. Labs darbs padarīts 🙂 Vai vari lūdzu uzskaitīt instrumentus kuri vajadzīgi, lai veiktu šāda veida jumta montāžu, būtu interesanti ar bildēm 😉

  Like

  1. Tur tā lieta ka vija tikai tas griezējs un vienas sūdīgas skārda šķēres, pārējos paizmirsu mājās, bet iztikt varēja. Kad vajadzēs locīt kaut ko tad bez speciāliem instrumentiem būs pagrūti. Pie nākošā jumta posta ielikšu detaļas jo šoreiz koncentrējāmies uz performanci:)

   Like

 2. tik liels smuks jumts, bet segums so so.

  te būtu fantastiski izskatījies kāds tumšs dakstiņš vai bitumena šindelis (tikai ne heksa). pēc mājas proporcijām niedru jumts vispār būtu bomba

  Like

 3. smuks jumts. man tāds pats. segums jau feini un ātri montējās, tas gan. no štrumiem – šķēres, aķene un platas knaibles locīšanai. ja nibbleris – tā jau fantasķika!
  kā ar balex performanci – paliki apmierināts?

  Like

 4. Apsveicams temps tādiem apstākļiem, viena bilde gan ir tāda, kuru ar “vājiem nerviem” nevar skatīties no darba drošības viedokļa – ar slotu uz jumta. Interesanti,vai dažādo plakņu salaiduma vietas nevar savalcēt, kā parasto valcprofilu. Krāsa un profils OK, vienīgi pa manai gaumei būtu skaistāks parastais profils kā Ernestam bez tām papildu stiprības rievām, kas mazliet pabojā “klasicismu”, bet tā ir gaumes lieta, noteikti labāk par metāldakstiņu. Par bitumenu nemaz nerunājot, tas tak nosūno pēc dažiem gadiem + summāri dārgāk, ja taisa ar apakšklāju.
  Par niedrēm te izteicās… Gribu redzēt, kurš apdrošinātājs un ar kādiem nosacījumiem piedāvātu tādu apdrošināt. Jau mazas palīgēkas spļaudoties drošina. Niedru jumtam ir viena liela problēma, ja tas dabū pedardi vai skurstens dzirksteli, ir pa**ļā, viss ugunsdzēsējiem ir jānoārda pa tīro, pat ja tikai daļa deg.
  Spēku un iedvesmu tālākajā darbā!

  Like

 5. Kad es domāju par jumtu savai būdai, tad secināju, ka metāla jumts rēķinot ar visu jumta konstrukciju kopumā ir vislētākais attiecībā pret tā resursu…Kasparam neapsvēri domu par Metrotile jumtu – metāla ar akmens smalces pārklājumu..Vismaz es ņemtu tādu, ja man būtu nauda 🙂

  Like

 6. Labs darbs, kas padarīts!
  Man ir skepse uz taisni, gludi spīdīgām virsmām, kā šīs lietas sadzīvo ar krusu tenisa bumbiņas lielumā?
  Man reiz ieteica fasādi špaktelēt gludu, kā griestus un tad krāsot, tā lai uz fasādes krāsojuma neķertos puteklis. Nezinu paņēmienu kā var virsmu 12 X 6 metri dabūt gludu kā stikls. Droši vien tāpēc arī skepse pret gludiem jumtiem.

  Like

  1. Guncha – Nedzer alu no mīkstām bundžām, pāries skepse, metāls nav tik plāns kā liekās:) Bet ja ekspektācija ir gluds kā stikls, tad jāliek ir arī stikls nevis kas cits, bet tad joprojām ir jautājums par tām tenisa bumbām

   Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.