Bardaks ap sadali savākts

Jau atkal pieķēru sevi pie sajūtas, ka krāmēšanās ap vadiem un sadali mani nomierina:) Tāds monotons darbs ar ļoti labu before/after efektu. Es pat to pielīdzinātu adīšanai, mandalu krāsošanai vai vienkāršai meditācijai – neko no tā neesmu apguvis, bet kaut kā liekas līdzīgi. No zemes paceļās kādi 100 vadi, lielāko daļu no tiem plānots pienācīgi uzņemt sadalē ar WAGO klemmi, kur zemējuma vads uzreiz sajūdzas ar sliedi.

4

Izmantoju Hager FW72US2 skapi. Tajā paredzēts likt iekšā arī vājstrāvas komponentes – signalizācija, automātika. Šobrīd domāju kreiso pusi atstāt tikai 220v, labo vājstrāvai. Saliku pagaidu elektrības ievadu un apgaismojumu – tiks pārtaisīts no nulles vēlāk. Galvenais uzdevums bija novaldīt pienākošos vadus, apgaismojums uz viena automāta, iespēja pa fāzēm mētāt spēka agregātus (sildītāji, mitruma nosūcēji).

12

3

18 thoughts on “Bardaks ap sadali savākts

 1. Uzreiz redzams ka ar vadiem neesi uz jūs -vienalga vai tie būtu UTP vai elektrības 🙂 Atceros, kad lobīju savējos vadus, sajūtas bija identiskas – miers un klusums.
  apakšā vadu secība ir ar kautkādu loģiku vai visi stāv pēc kārtas randomā? Es savas klemmes reizes 4 turpu šurpu pārliku, lai saliktu tā kā vajag. Tev klemmēm trūkst vienas lietas – baltu marķieru ar vietu kur sarakstīt nummuriņus. Citādi tāda nepabeigtības piegarša tām wago klemmēm.
  A tev tā sadale ar vāku vai bez?

  Like

  1. Apakšā vadi pēc kārtas kā vilkti, bet tuvinās randomam. Pie kārtības vēl jāstrādā būs – tas tāds meira stūrītis būs ziemas garajiem vakariem. Marķierus & grupēšanas spailes būs jāpiepērk. Sadale atnāca ar glītu metāla vāku, nopūtīs sienas krāsā vai dzeltenu un būs labi.

   Like

  1. Iekomentēji, pagaidīji 10 min, padomāji un teici – ai, nu lai iet, viss kārtībā:) Ja kastē ir pietiekoši vietas es problēmas neredzu, vienīgais par ko varētu aizdomāties ir magnētiskā lauka iedarbība uz vājstrāvu… any other?

   Like

 2. Es lieku uz to, ka visi stāv pēc kārtas randomā, jo zem sadales ir putas vadu saturēšanai un šai vietā neviens vads nekrustojas, arī baigi mainīt neredzu iespējas – vadu garumi ir precīzi atlasītai vietai. Interesanti būs paskatīties slēgumu, jo ar tiem kas stāv atsevišķi nepietiek apgaismojumam (gaismeklis + slēdzis), bet jau pieslēgtajiem dzeltenzaļais visiem ir kopējs, un lai vai kā, bet uz 100 m2 – 80 rozetes arī man šķiet padaudz.

  Like

  1. Man gan ir aizdomas ka no augšas pienāk gaismas, nesavienotie ar wago ir slēdži, bet viss ko redzam apakšā ir rozetes.
   Ja uz dubulto slēdzi vai 4 slēdžiem rindā ir vilkts nevis viens bet attiecīgi 2/4 vadi, tad 70+ kabeļi nav nekas traks. Paskaitīju ka man līdzīgs rozešu skaits, tiesa kopā tik kādi 20daži kabeļi.
   vienu lietu ko gan neredzu ir signalizācijas kabeļi, ethernet un tv kabelis.

   Like

   1. No augšas tik tiešām baltajos vados pienāk gaismas. Nekas no vājstrāvas vēl nav izdarīts. Ethernets vai TV kabelis nav plānā – rakstot šo atcerējos, ka projektoram strāva nav pievilkta, paldies par atgādinājumu:)

    Like

   2. Zem apmetuma starp kasti un griestiem ir 2gab D50 gofras, viena jau pilna, otrā svilpo vējš, paredzēts atlikušajiem sīkumiem un kādam vadam arī uz augšējo stāvu. Vienīgais kas būs jāštrobē būs LED lentas logu pārsegumos, par to būs raksts.

    Like

 3. Kaspar – jā, tipa skaitās, ka varētu būt intereference. Bet, praksē nav nācies sastapties, ka kautkas baigi kautko interferētu. Ja nu vienīgi elektromotoram palaišanās brīdī tuvumā esošajā kabelī kautkas interferē. Un normatīvā arī laikam bīja attālums no neekranēta spēka kabeļa līdz neekranētam vājstrāvu – 20cm. Attiecīgi, ja ekranēts va’jstrāvu, tad jau 5 cm. 🙂

  Like

   1. Negribētos izraisīt kaut kādu holywar, bet-
    man liekas, ka, lai vītais pāris varētu pilnvērtīgi izpausties savā trokšņnovēršanā, tam abos galos ir jābūt ierīcēm, kas tiek strādā ar signāliem pretfāzē. Datortīklos tieši tā tas arī ir, bet kādām ierīcēm tad vēl savienošanai tiek prasīts vītais pāris? Ja ierīces ir domātas nebalansētiem signāliem, tad, manuprāt, vītais pāris vai nevītais- bez atšķirības.
    Tavā gadījumā- nevaru iedomāties signālu, kura kabelītim skapī 0.5m garumā varētu traucēt blakus esošie 372 gaismas un rozešu vadi 🙂
    P.S. skapis būs smuks!

    Liked by 1 person

 4. No praktiskas, ne teorētiskās lietošanas – UTP CAT5 kas iemests daduzstāvenē blakus kāpņu telpas stāvvadam ir dziļi PO par normatīvu. Arī ja šo kabeli “sasplito” un pa 4 dzīslām palaid vienu ethernet pieslēgumu bet pa citām 4 dzīslām otru ethernet pieslēgumu, pie tam vēl pa visu to savienojot caur 3M silikona konektoriem – galā tāpat dabūt 100Mbit/s full duplex. Arī pēc 5 gadu lietošanas.
  Iespējams ja būtu mēģinājums dabūt cauri 1Gbit/s tad būtu aplauziens.
  Iespējams ka ja testētu ar kruto kabeļu testeri būtu redzamas problēmas, bet mājas lietošanai -pa paralēli.

  Like

 5. Un pēc tam ir tā, ka pēc tādas instalācijas kā Ernests raksta speciāls kantoris brauc novērsto traucējumus, kurus rada izstarojumi no šāda veida tīkla..Piem., ja nosacīti plakus šādam tīklam ir novietota apsardzes uztvērēj sistēma, kas bieži ir uz daudzstāvenēm..
  Tas, ka ierīce strādā nenozīmē, ka tā strādā atbilstoši tam, kā ir paredzēts.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.