Gatavošanās apmešanai

Kamēr es vazājos pa Londonu izzināt kas sagaida mūs nākotnē gan spēļu, gan profesionālo virtuālo palīgu jomā, tikmēr, brigāde sāka sagatavošanās darbus, pēc plāna bija paredzēts, ka atbraukšu un apmešana jau būs sākusies, bet plāni ir tikai plāni – un labi ka tā, varēja iespēt vēl dažus darbus pa 6dienu sadarīt

12

Kā piemēram papildus apgaismojuma vadu instalāciju (vertikāli gandrīz līdz zemei) priekš “LED kājlīstēm”. Tradicionālās kājlīstes laikam ka nebūs, būs cits risinājums, par to vēlāk, citreiz. Sienas nogruntētas un tvaiks sāk veidoties uz plēves – piezogās domas kas notiks kad apmetīs sienas un vai nesāks pelēt kokmateriāls..

3

Pēc pieredzes apmaiņas ar HST īpašnieku nonācām pie secinājuma, ka nepieciešams arī iekšā izmantot fasādei paredzētos logu profilus ar sietu, potenciāli mazāks risks plaisāšanai ailēs. Dēļ platajām ailēm (38-40cm), nelīdzenajām sienām un profilu maiņai cena pieauga par nepilnu 1EUR uz kvadrātmetru.

4567

Pielīmējām no apakšas 15cm blokus, lai 2030mm durvju kārbu var ielikt bez spraugām augšpusē, piepūšot nedaudz putas, ierēķinam grīdas segumu..

8

Krāsns dūmvada caurums sienā tika pie nerūsējošā tēraudz ielikņa pateicoties pārpalikumiem no Ārčija Ādažos. Drīzumā liksim arī kopā ventilācijas apsaisti.

91011

Un jā, ņemot ka virtuvē būs tikai saliņa (180x120cm), tad krāsns iebūvēta sienā un pieliekamais krājumiem pa rokai. Potenciāli ar laiku tiks arī izgriezts sienā iezīmētais skapis/plaukts ar izbīdāmām atvilknēm priekš marinatoriem, tvaika katliem, suši aparātiem un visa cita mēsla ko var nopirkt topshop:)

12

Uzsākot darbus tika konstatēts, ka apmetēji nevar palaist savu aparātu. Man mājā ienāk 4 vadi – nulle un 3 fāzes. Pagaidu slēgums nedaudz krimināls. Pirmie mēģinājumi neveiksmīgi, jo 3 fāzu kontakts man ar 4 kontaktdakšām, aparātam 5cas – kaut kas neštimmē.

13

+ vēl kaimiņš pārbaudīja strāvas stiprumu spriegumu (es ar savu nepareizi saslēgto multimetru saspridzināju WAGO klemmi ar liesmu, iepriekšejā foto uz zemes oranžas detaļas:)

1415

Kaimiņš konstatēja, ka ienākošais ir viss ok, tiklīdz ieslēdz brūno automātu tā strāva spriegums nokrīt līdz 205V. Risinājums – noplūkt visu lieko un pa taisno pievienot apmetēju aparātu bez zemējuma, aizgāja!

16

21 thoughts on “Gatavošanās apmešanai

 1. redzu ka alus palietošana nepagāja bez sekām 🙂 dažas idejas un ieteikumi ņemti vērā. ko izdomājāt par spoguli sadalei?
  Ja nav pa vēlu, samet kautkādas pleves uz grīdas, lai mazāk apmetuma pļekas uz grīdas

  Like

  1. Grīda jau nolemta sačakarēšanai.. Sadales kārba ienākusi Rīgā (Hager FW72US2), durvis gan vēl nepasūtiju, jāskatās kā tas viss liksies kopā dabā, būtu jau orģināli:) Ja kādam jautājumi par ko mēs te – tad man sadale sanāca 110x50cm iebūvējama, tās durvis varētu kā spoguli uztasīt..

   Like

  1. Izmēri ir 2060×850, bet es baidos ka man šāds priekšlikums neizies saskaņošanas komisiju. Iesaku priekšlikuma virzīšanu atlikt uz vēlāku, kad ar finansu komisija rekomendāciju par budžeta ekonomiju varēs nolobēt arī baltas durvis kā “pagaidu” variantu:)

   Like

 2. Strāvas stiprumu? Strāva 205V? Bišķi prasās pēc pamatskolas kursa fizikā atkārtošanas… Bail pat iedomāties kas tur tai elektrībā notiek, ja nav poņas pat par pamatlietām :).

  Like

  1. “a” es nestrādāju Mikrotiklā kā Tu un fizikā tiešām gāja nevisai gludi – kļūdas ir un būs, šoreiz nosaukumos, izlaboju un paldies Tev! Nākamreiz neaizmirsti atstāt epastu, lai var pakonsultēties un atklāt Tavus talantus.

   Like

   1. Sarkasms un ironizēšana ir laba lieta, tikai ņem vērā, ka elektrība ir arī bīstama lieta – ne tikai sev, bet arī citiem, kuri dzīvos tavā mājā. Un lielākā kļūda šeit ir nevis nepareizi uzrakstīt, bet neapjēgt ko dara, par ko liecina degšana instalācijā un mistiski sprieguma kritumi. Tici man – brīdinājumi par elektrodrošību un prasības pēc atbilstošiem speciālistiem nav izdomāti tikai lai pasmērētu papīru un pabesītu DIYerus.

    Nedomāju, ka tev būs interesanti mani talanti (neuzskatu, ka pamatskolas līmeņa zināšanas fizikā un pamatzināšanas elektroinstalācijā ir viens no tiem) un epasta adresi gluži loģiski izplatu pēc iespējas mazāk neatkarīgi no darba vietas. Tā ka – peace :).

    Liked by 1 person

   2. Pastāsti labāk kas man jaizdara standarta apstākļos lai mans melnais vads sakustu/degtu pa vidu nevis savienojuma vieta, tipa worst case svenario? Tiešām pamēģināšu to, parādīšu citiem, iegaumēšu un nekad neatkārtošu (kādi pāris desmiti m palikuši eksperimentam) – tas būs vērtīgi visiem un man personīgi interesanti! Kuri vadi jasakrusto, kas jāpieslēdz, kādi nosaukumi jāsajauc, lai tas notiktu? E-pastu joprojām neatstāji:)

    Like

 3. forši ka ieliki rozettes logu ailēs, es neieliku un tagad domāju ka vajadzēja.
  Par voltiem un vatiem – ja nejauc vadus un fāzes un izprot, ko ar ko skrūvē kopā, tad problēmu nevajadzētu būt (tik nav jāaizmirst ka jāatslēdz spregums pirms ķerties pie darbiem)
  p.s. dīvaini, ka vairumā blogu kas lasīti tikai elektriķi un ar elektrību saistītie “pukojas” uz pašdarbniekiem…

  Like

  1. Ielikt tad ieliku bet to nostiprināšanu vajadzēja darīt kad apmetēji uzliek stūrus (pieskriet un fiksi nostiprināt pa vakaru kamēr stūri žūst), jo piemēram logu ailēs kārta ir 2 un vairāk cm virs kārbas tagad:) Par to pukošanos uz pašdarbniekiem – tāds pats arī man novērojums Tavā blogā, skumīgi paliek, kad tas atgādina provinces pubertātes līmeni, tipa uz žoga uzrakstīt “Kaspars pimp..” un ar to tā arī nekādu pienesumu sabiedrībai nedodot:)

   Like

   1. Es gan neesmu elektriķis vai ar elektrību saistītais un manas zināšanas elektrotehnikā un elektrodrošībā aprobežojās ar common sense (vismaz nav nekas specifisks ārpus skolā, varbūt kādā pulciņā un pirmās palīdzības kursos apgūtā) – tieši tāpat esmu DIYeris elektrības jautājumos, bet toties ļoti labi zinu kādas var būt sadzīves elektrotraumu un elektroinstalācijas defektu sekas. Par laimi gan ne uz savas ādas. Viss jau ir ļoti skaisti, tikai kļūdas (vai nezināšanas) cena ir baigi augsta. Pienesums sabiedrībai būs noticis jau ar to, ka varbūt kāds izlasīs komentārus un varbūt aizdomāsies, ka tas nav īsti normāli visu taisīt uz puņķiem bez poņas par elementārām lietām.

    Bet par tēmu – slēguma shēmas, problēmas apraksta (ja neskaita to, ka apmetuma mašīna neiet) un jautājuma jau nebija, kā gan te var dot kādu padomu.

    P.S. Neredzu nekādu jēgu atzīmēties ar savu epasta adresi wordpress datubāzē.

    Liked by 1 person

 4. No instalācijas veidiem, ko pašdarbnieks var veidot savā privātmājā man zināmie un pašam vai citiem bīstamību radošiem ir sekojošie:
  ūdens – ja, kas aiziet greizi tad par lieki notecināto m3 vajadzēs samaksāt 0,85 EUR
  apkure – vienkārši nesildīs
  kanalizācija – ja greizi saliktas trubas, tad kaut kur smirdēs.
  ventilācija – būs jāvēdina manuāli
  TV kabeļi, un cita vājstrāva – pa vakariem tiks vairāk palasītas grāmatas
  elektrība, gāze, kamīns, krāsns, pārsedzes – vai ir vērts riskēt savā privātmājā ietaupot (nolaupot maizītei) speciālistam?
  Es saprotu, ka smiltīs saguldīti “tukši” kabeļi ir tik pat nekaitīgi, kā tie kas guļ DEPO plauktos, jā piekrītu to var veikt jeb kurš, kas māk rīkoties ar knaiblēm.
  Bet centies novērtēt to cilvēku, kas piecus gadus ir pasēdējis RTU vai gadus 3 ir kādam spečukam plaķenes padevis.

  P.S. Man diezgan bieži jautā, vai es nezinot kādu elektriķi, kas varētu par 50 EUR uzlikt skrāpīti, ka privātmājā ievad drošinātāji ir uzmontēti pareizi … (skumīgi) … man pašam (mājas īpašniekam) šo pārliecību nevajag, bet vajag būvvaldei, pie nodošanas.

  Like

  1. “vai ir vērts riskēt savā privātmājā ietaupot (nolaupot maizītei) speciālistam?” – Nevienmēr cilvēks dara šādas lietas lai ietaupītu, citiem tas vienkārši ir interesanti un aizraujoši, jo ikdienas darbs, piemēram, ir saistīts ar pavisam citu jomu. Ja speciālists nevar nopelnīt sev maizīti, tad skumji, vienmēr var pārkvalificēties.
   P.S Esmu RTU strādājis gadus 10:) Tas neskaitās? Iespējams daudz vairāk apmeklēju ēku nekā dažs labs speciālists…:)

   Like

 5. Es kautkā īsti nevaru “iebraukt” priekš kam tas apmetums vajadzīgs. Nu vismaz manā gadījumā no Texoblock sanāca, ka sienai ir ~1mm, max 2mm nelīdzenumi. Es domāju pa taisno to špakteli ķellēt līdz riebumam. 🙂

  Like

  1. Ja pareizi atceros, tad AEROC tehnoloģiskā ražošanas pieļaujamā kļūda ir mazāka nekā Texo – tas nozīmē bloki ir precīzāki. Šeit varētu vairāk iet runāt par mūrēšanas kvalitāti, slīmēšanu/rīvēšanu un ātrumu. Manā gadījumā apmetums veido arī cietu virskārtu. Iesūti privāti kur var aizbraukt ciemos apskatīties?

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.