Starpsienu starts

Estrich nostāvējies nedēļu, cements pietiekoši nobriedis slodze – laiks raut augšā starpsienas. Brīvdienās ar švāģeri nospraudām prioritāti – maksimāli ātri apmest iekšsienas, lai empeška (apmetums) sāk žūt, jo tas process ilgst vismaz 3! nedēļas un tik un tā vajadzēs stimulēt ar mitruma nosūcējiem un burmvārdiem. Tas nozīmē starpsienas un atlikusī apgaismojuma instalācija kā prioritāte. Šis ir maģisks moments un sajūtas. Atkal 3D simulācija palīdz rēķināt bloku apjomus un komunicēt nepieciešamos izmērus. Izmantoju AEROC Acoustic 150 blokus. Pēc aprēķiniem bloki + transports + līme + darbs man sanāca ap 17 EUR kvadrātmetrā, kopā 67 kvadrātmetri MAX. Izmantošu arī gatavās pārsedzes – tas jau ir kvadrātmetra cenā.12

Kā vienmēr AEROC uzdevumu augstumos un materiāls objektā ar juveliera cienīgu precizitāti. Paletē ir 80 bloki, kopā 10 paletes. 0.5 palete paliks pāri, varbūt mazāk. Armatūra starpsienās netiek likta privātajā būvniecībā, pie noteikuma, ka pamats zem blokiem ir stingrs un nestaigās (piemēram liece pārsegumā daudzstāvu mājā utm) uz lieliem laidumiem – tā kā man lielākais laidums ir tikai 3m, tad bez bēdām. Kamēr daži no logiem nav ielikti tad droši visu jānes iekšā.

3

Pirmā rinda tiek likta uz kaut kā elastīga, kā visisplatītākais risinājums ir tipa deformācijas materiāls siltajām grīdām (putots polietilēns, laikam) – Depo pieejams 15cm plats rullis 25m garumā, kāreiz man. Par konsultācijām atsevišķs paldies Ervīnam no AEROC, drīz tas būs cauri un vairs nezvanīšu:)

0

Līmēju ar to pašu hermētiķi, ko izmantoju plēves līmēšanai pie sienām.

014

Mazais sanmezgls ar dušu, podu un izlietni (varbūt divām mazām katram sīkajam, lai paātrinātu rīta rituāla procesu). Attēlā redzamajā ir pielīmēta tikai pirmā rinda, otrā uzlikta slodzei, tāpēc redzamas spraugas, bet pēc idejas spraugām nedrīkst būt, visam jābūt “hermētiskam”, lai minimizētu skaņas izplatīšanos. Ja nepietiks ar šo biezumu tad ir vēl pāris varianti ko var darīt līmējot pa virsu 1cm papildus specializētu gumijas slāni un apšūt ar reģipsi – tas pēc sajūtām un novērojumiem cik skaļi uzvedīsies tajā telpā:)

5

Paslēpsim maksimāli visus tīklus sienā, tajā skaitā arī izlietnes kanalizāciju. Ar štrobēm nedaudz ir pārcentušies kungi – štrobes aizpildīsim ar putām, vai kādu citu materiālu – redzēs ko ieteiksiet.

7

Pieslēgumi caurplūdes dvieļu žāvētājam ar by pass pie varianta kad dvieļu žāvētājs ir piegriezts uz minimumu vasarā. Elektrība pa labi arī mazajam palīgam iRobotam:)

8

17 thoughts on “Starpsienu starts

 1. Par caurplūdes dvieļu žāvētājiem: ir tāda skola, kas apgalvo, ka tādos gadījumos, kad žāvētāju slēdz pie karstā ūdens cirkulācijas, pastāv lielāka varbūtība sakrāt visādu drazu un nogulumus nekā tad, ja vieno pie apkures sistēmas, kas ir noslēgta. Esi pētījis?

  Like

  1. stastam ir daļējs pamats – apkures sistēma ir noslēgta – daži simti litri, kas tur atrodas no gada uz gadu, viss kas varēja izkrist nogulsnēs vai apkaļkoties nokaļķojas un viss. Pieslēdzot pie karstā ūdens, tas visu laiku mainās, un tātad visu laiku nāk klāt ūdens kam “izkrist” nogulsnēs/kaļķakmenī.

   Like

   1. Tieši tā man paskaidroja gan santehnikas zinātāji Komfortā, gan apkures sistēmas projektētāji. Pirmie ieteica izvēlēties nerūsējošā tērauda žāvētājus, otrie – slēgties pie apkures un kaut kur tuvumā ierīkot rozeti gadījumam, ja vasarā tomēr prasītos žāvētājā ievietot elektrisko sildītāju.

    Like

  2. Komentārs vietā! Nepētiju gan, negribēju sarežģīt pieslēgumu pie silto grīdu kolektora un papildus sūkņa utml. Aizies ciet tad noraus un uzliks jaunu:)

   Like

 2. Kāpēc gāzbetons ir izvēlēts par starpsienu materiālu, pats domāju par fibo starpsienām, manuprāt, tad skaņas izolācija būs nedaudz labāka.

  Like

 3. Te jau pajautāja par gāzbetonu. Kāpēc ne ģipškartona + alumīnija rāmja starpsienas? Piepildot ar skaņu izolējošu materiālu var panākt daudz labāku skaņas izolāciju. Izmaksas (materiāli + darbs) gan neesmu salīdzinājis.

  Like

  1. Manuprāt, bloku siena ir tomēr ātrāk uzbūvējama nekā reģipša, uzbliez sienu un sauc apmetējus, kā arī sienas ar lielāku masu ir ļoti labi siltuma akumulatori.

   Like

   1. Neesmu pārliecināts ka grīdā gribu ļaut skrūvēt skrūves:) Ja reģipsi liktu, tad divās kārtās no katras puse zilo Hard tāpatās kā dzīvoklī izdarīju – atkal ambīcijas. Jo viendabīgāki materiāli, jo mazāk potenciālo plaisu savienojumu vietās – tā vismaz vajadzētu būt. + mūrnieki tie kuri jau pazīstami, nav jāmeklē citi kadri, ātrums, ērtums.

    Like

 4. Es mājā ieliku reģipša starpsienas ar 2 kārtām no katras puses. Bet otreiz es mūrētu un ietu pāri ar mašīnapmetumu. Taču vispārināti runājot saimniekam patīk nerēķināt un tērēt uz velna paraušanu. Es izvēloties apkuri veicu aprēķinus, lai panāktu to, ka nepārmaksāju.

  Like

 5. Vai starpsienas būvējot no blokiem grīdas daļā nevajag kādus pastiprinājuma elementus? Man projektā ir no profila un ģipškartona, bet arī domāju par bloku starpsienām!

  Like

 6. Šobrīd esmu šajā posmā, neviens man neiesaka būvēt atlikušās starpsienas no blokiem, tikai tad, ja izgriež estrich(arī putoplastu) un iebetonē armētu betona pamatu starpsienām. Visi speciālisti (arī estrich rīkotāji) apgalvo, ka vienīgais un pareizais variants ir reģipša sienas, jo šāda veida grīdas nespējot nest tik lielu smagumu un ir nosacīti “peldošas”. Varbūt ir kāds komentārs, vai līdz šim esi novērojis kaut kādu nobīdi, plaisas gāzbetona starpsienām?

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.