Jau kādu laiku esmu parādā atklāt jums grīdas pīrāga patieso apjomu un izšķērdības pakāpi:) Jūtīgiem cilvēkiem iesaku tūlīt pat pārstāt lasīt! Šis nav ne racionāli ne ekonomiski pamatojams un uz to nepretendēju, zinam ka cilvēki dzīvo laimīgi arī ar 5cm un 10 cm siltinājumu. Skolā nebiju teicamnieks un sistēmai pretojos, laikam tāpēc joprojām patīk darīt lietas kuras ir ārpus rāmjiem:) Mātei respekts par pacietību audzināšanā! Tad nu lūk tas sastāv no šādiem ingredientiem. Tur nav iezīmēta ventilējama koka fasāde. Kopā ir 32cm siltinājums zem grīdām, jā 32:D Vēl nav par vēlu pārstāt lasīt!
Viss sākās ar to ka no pamatiem izveda lieko smilti, noblietēju, ieklāju ģeotekstilu un ievedu daudz šķebjonku, tā lai slānis ir 15 cm
Atkal ģeotekstils pa virsu un +/- 5cm smilts kārta
Smiltīs ieguldīti vadi, par apjomu lasītājos jau histērija bija, to neatkārtojam:)
Idejas par dublējošo stāvvadu arī realizētas. Varbūt kādreiz ķemertiņš augšā – un tas tiešām pievienotu vērtību pie potenciālas mājas pārdošanas nevis kā dažs labs lasītājs te stāsta, ka ja ieliksi dzeltenu dvieļu žāvētāju, tad māju nepārdot:)
Dzeltenā 200 mikronu plēve
Pirmais slānis 10 cm XPS putuplasts. Griezu ar mazo Makitas V18 ripzāģi, ātri un ērti. L’;idz galam nesanāk pārgriezt, tapēc jāielauž pārējais.
Visus slāņus savā starpā salīmēju, aizgāja kādas 4 kastes (48 gab) līmes. Izrādās ka ar sacietējušu līmi nosmērēts īkšķis vairs nav derīgs aifona pirkstu nospiedumiem:)
Biedējoša atklāsme, ka vakaros jau ir tumšs un īsti nav pie rokas normāla prožektora. Tad nu romantikai sava vieta
Pārpalikumi lieki palīdzēja noslogot pie līmēšanas. Virsma sanāk viendabīga un vairs nešūpojas, nečarkst savā starpā. Redzamais ir nākošais 10 cm slānis jau ar EPS 100.
Vadi atrada savu smukuma vietu. Sadale būs iebūvētā, nācās pakalties.
No sākuma bija doma 20cm no XPS, bet tad kaut kā sakrita zvaigznes un iznāca 3 slāņi. Pēdējais tika atvest 12cm EPS 100 vadoties no vēlamās Estrich kārtas.
Paredzētajās slodzes vietās pēdējā kārta netika likta, piemēram šeit kur būs katli un akumulacijas tvertne
Pāri palikušās armatūras labi noderēja pārsegumam priekš sieta tukšajos grāvjos
Līkums labi sanāk, ja pirms tā un pēc tā ir 3 savilči
Trapi sanāca starp apsildes trubām, siltuma zudumi būs, iespējams vajadzēja vairāk pačakarēties un uztaisīt apkārtceļus.
No rītiem saule atrod ceļu:)
Kastei vel nāks reģipsis pa virsu un tad apmetīs kā vienotu sienu.
Un tad notika tas. Aukstā laikā liekt trububas mazu posmu zem kolektora nav labi. Pateicoties PEX-a tehnoloģijai kļūdu var labot easy!
Turpmāk ar tehnisko fēnu sildīju pirms liecu priekš kolektora, padodas ļoti labi un sastingt atdziestot paliekot nepieciešamajā formā. Šeit redzams pirmais 5cm XPS slānis, tika atrakts un uzlīmēts nākošais XPS 10 cm slānis pārklājot mūrjavas kārtu, kura savieno mapatu un AEROC – biju to iedomājies kā aukstuma tiltu, lai gan no iekšpuses priekšā ellīgs putuplasta slānis, tomēr aukstumu zem AEROC par mūrjavu laist nevēlējos.
Pašam arī bija doma par termo sensoriem, bet tie nebija nonākuši prioritāšu listē un jau likās, ka par tiem aizmirsīšu. Tomēr viņi paši uzskrēja virsū no Ernesta un tad nu 20min pirms Estrich arī tika samontēti. Kapēc tie vajadzīgi? Tāpēc ka interesanti kāda ir temperatūra pie pamata no iekšpuses 40 cm dziļumā, istabai pa vidu zem pirmā XPS slāņa utml. Uztaisīju caurumu, ieliku pārpalikumus no Rehau un ielaidu iekšā sensoru.
Apmēram tur viņš ir air 30 cm bieza pamata un 15cm XPS, redzēs ko teiks ziemā:) Tā ir ziemeļu siena.
Šeit 4 Sensori, 35cm, 22cm, 12cm un 0cm dziļumā. Ziņkārības vārdā tāds nu man tas pīrāgs sanācis. Par datiem spriedīsim vēlāk. Pagaidām izgaršojiet sālīto Ķiršuparka recepti:)
Turpgaitas nedaudz nosiltināju, likās ka tā vieta savādāk būs par karstu
Super, paldies par rakstu .. laikam būšu pieradis pie Taviem risinājumiem un vairs nav tā šoka 😀 Rodas tikai viens jautājums – pa kuru laiku tu to visu paspēji izdarīt 😮
LikeLike
Neredzu ģimeni, neēdu brokastis & pusdiena, nav televizora, nav brivdienu, feisbuks vienreiz nedēļā
LikeLiked by 1 person
Zeme jau pati par sevi ir silta, vaitad vajag 30 cm pukika? Man ir 10 cm siltinajums + koka delju grida
LikeLike
Pa smuko. Un Ernestam komentāros bieži vien pārmeta ‘periboru’ 🙂
Varbūt es bildēs īsti neredzu, bet kondenstāta izolācija nav īsti siltuma izolācija 🙂
LikeLiked by 1 person
Vsmislje kondensāta izolācija?
LikeLike
Šinī bildē – https://kirsuparks.files.wordpress.com/2016/10/36.jpg?w=720
Tā tak ir kondensāta izolācija?
LikeLike
Pastāsti ar ko atšķirās? Man domāt ka tas ir 1:1, tikai kondensāta izolācija ir aukstajām trubām, siltumizolācija karstajām trubām.. Tiešām neiedziļinājos.
LikeLike
Tipa funkcija ir norobežot temperatūras. Nosaukumi atšķiras, jo mērķi atšķiras.
LikeLike
Es arī nezināju, līdz kamēr visai mājai apkuri pārvilku 🙂
Pelēkās, tās kas ir parasti, ir domātas tikai kondensāta izolācijai.
Ja grib abus, tad jālieto melnās, kas ir nevis kā pelēkās izgatavotas no paralona, bet gan no kaučuka, piemēram K-FLEX EC.
Bet kā jau teicu, es varbūt jaucu, jo es neesmu redzējis pelēku kaučuka izolāciju 🙂
LikeLike
Tev visticamāk ir taisnība ka melnajai ir labāka siltuma izolācija
LikeLike
Savukārt es nevienā bildē neredzēju folliju
LikeLike
Kas jums ar to foliju visiem? Ieliec linku no Uponor, TECE vai Rehau kur rakstīts ka folija kaut ko dod veidojot pietiekamu siltumizolācijas pīrāgu no apakšas.
LikeLiked by 1 person
Nu ko lai saka – izskatās skaisti! Mana māja ar blietētu granti, plēvi, 10cm eps100, foliju un estrihu ar silto grīdu izskatās pēc bērna šļupstiem. Bet tā kā apkures un karstā ūdens izmaksas ar siltumsūkni ir 60 eur mēnesī uz 200m2 (gadā caurmērā), pieņemu, ka visa papildus izolācija ir tikai sirdsmieram, bez finansiāla pamatojuma. Bet žetons par detalizēto izklāstu – dikti interesanti bija palasīties un paskatīties!
LikeLike
Tev te iet no viena grāvja otrā…
LikeLike
Nē, nu kāpēc gan plēve un geotekstils tikai vienā kārtā? Trijās esot 3x krutāk!!!
Un kāpēc tikai 300mm putika grīdā? Pacani 2m liekot, līdz pamatu apakšai! 😀 😀 😀
Bet ja nopietni – nesaprotu kam šādi perebori uz katra soļa? Fetišs? Stulbums? Naudu nav kur likt? Tiešām nesaprotu….
LikeLike
Varbūt tāpēcc lai pēc tam maksātu par apkuri tikpat cik par 1istabas dzīvokli Rīgā?
LikeLike
Tad jau redzēs cik jāmaksā par apkuri būs. Paldies par sensoriem – tie parādīs dabā kas notiek ar šādu pieeju:) Dažreiz pameklējot materiālus un pašam darot var 20 cm no 30 ieklāt “bez maksas”
LikeLike
ir traki, bet nu.. Malacis=)
LikeLike
Paldies par rakstu! Katrs dara kā uzskata par vajadzīgu un vismaz šajā gadījumā nebūs mieles, ka “ai vajadzēja likt vairāk kā 5cm zem betona uttt.”. 32cm šķiet tā uz pārmērību pusi, bet 20cm visticamāk likšu arī pats…. ši konkrēti ir lieta, ko nevarēs pēc tam izdarīt vēlreiz…
LikeLike
Esi pētījis, vai ir vērts ņemt puķika plāksnes ar reljefu, kas paredzētas ērtākai cauruļu izvilkšanai?
Piemēram: http://www.tenapors.lv/lv/product-by-use-open/4/20
LikeLike
pēc cenas šis 3cm pasākums ir līdzvērtīgs 10cm slānim. Vienīgais pluss kas varētu būt ērtāka vai ātrāka silto grīdu montāža. Bet pie LV montāžas cenām par siltajām grīdām ekonomijas no celtnieku puses nebūs.
Šis pasākums ir ieteicams ja taisa renovācijas un nav iespējams neko biezāku par pāris cm siltinājuma ielikt un pa virsu jāliek nevis estrich, bet pašizlīdzinošās 3cm biezās grīdas – tad jā. bet citādi nav vērts.
LikeLiked by 2 people
Viss OK 🙂 Es arī ieliku 30cm
LikeLike
Uzdevums:
Dota termiski nosleegta Kaspara maaja, kuraa staav iesleegts vientuljsh ledusskapis. Peec 2h mees ledusskapi atveram. Jautaajums, kas notiks ar istabas temperatuuru?
LikeLike
Atbilde visiem skeptiķiem par siltinajuma biežumu un baltā pukika izmantošanu 🙂 skatāmies raksta bildes http://www.bbc.com/news/uk-england-london-37600533
LikeLiked by 1 person
“doma par termo sensoriem”- kas par sensoriem? Kāda doma- kas viņiem “galā” stāvēs? Kaut kas arduino?
Mana ziņķārība/zinātkāre izpaudās līdzīgi- ieliku 4 temperatūras sensorus sienā- no pirmā uz ārsienas līdz pēdējam iekšsienas apmetumā. Un pa vidam vēl vienu mitruma sensoru. Lai zinātu kā strādā un dzīvo sienas pīrāgs 🙂
Vēl ir doma pārīti arī bēniņu izolācijā iemest.
Lietoju 1-wire DS1820
LikeLike
Kādu mitruma sensoru izmanto? Jā, domāju arduino ar React Narive UI uz mobilam iekārtām.
LikeLike
Man ir kaut kas šitāds: goo.gl/0QumEc – atkarībā no mitruma mainās pretestība.
Piem., arduiniem ir goo.gl/QQkMfu
LikeLike
Tev jau ir kaut kādi dati? Tie manuprāt ir gaisa relatīvā mitruma sensori. Kaut kur interneta pie AEROC cīņas ar LU nekompetentiem mērījumiem tika zinātniski pamatots ka šāda pieeja ne reprezentē īsto mitruma daudzumu materiāla. Tipa vajagot paņemt materiālu, nosvērt, izžāvēt, nosvērt un tad varēs sarēķināt deltu.
LikeLike
Datu nav, es vēl tikai būvējos. Doma pielikt pie temperatūras sensora kaut ko arī mitrumam radās pēdējā brīdī, tāpēc pirms uzlikšanas tikai apmēram esmu “nokalibrējis” – tā ka parametrs ir pretestības atkarība no mitruma- vienkārši nomērīju pretestības “sausam” un “mitram”. To, ka kaut kādi beigās iegūtie dati noteikti nebūs kaut kā zinātniski ļoti pareizi iegūti- nav šaubu, un tāds arī nebija mans mērķis. Pie mana sienas pīrāga es nečekoju rasas punktu mīkstajā izolācijā, es tik gribu zināt- būs man kondensāts uz sienas (guļbaļķi) zem izolācijas vai nebūs 🙂
LikeLike
Kaspar, cik Tev darba stundas vai dienas aizgāja uz šo pīrāgu+trubas?
LikeLike
Nevarēšu precīzi atbildēt, jo darbi dažādām pozīcijām tika dalīti gan pa dienām, gan pa cilvēkiem + pa vidu tam vēl bija jumts.
LikeLike
Skatos, ka bija atbraukusi Tenax mašīna, ņēmi EPS pa taisno no rūpnīcas? Neatradu viņu mājas lapā vai viņi paši tirgo arī mazumā, vai tikai veikaliem (veiklas protams tirgo tālak ar savu uzcenojumu), tāpēc prātoju, vai var dabūt lētāk.
LikeLike
Ja godīgi tad neatceros:)
LikeLike
Biršs nācis klajā ar jaunu paziņojumu
https://www.lsm.lv/raksts/dzive–stils/darzs-un-majas/kapec-siltajas-gridas-nevajag-likt-biezu-putuplasta-kartu.a417764/
sanāk, viss ir slikti ar tik biezu silitnājuma slāni.
Varbūt var ko nokomentēt.
LikeLike
Par rukumu piekritu, ir novērots 5mm robežas bet ne 10%. Tas bija pirmajā gada, tagad nekādu izmaiņu. Par temperatūrām praktiskie dati šeit: ttps://kirsuparks.com/2017/01/25/temperatura-zem-32cm-putuplasts-grida/
LikeLike