Spiediena tests ar gaisu

Kad instalācija pabeigta to nākas pārbaudīt pirms tas viss tiek iebetonēts. Ņemot vēkā, ka biju iegādājies kompresoru un pirmie mēģinājumi sarunāt kādu kurš to izdarīs bija neveiksmīgi izlēmu to izdarīt pats. How hard can it be? Piepirku gaisam nepieciešamos loriņus, lai pievienotu kompresoru sistēmai Fononā uz Ropažu ielas. Kopā ar atsaucīgu dāmu salasijām nepieciešamās komponentes.

67

Kompresoram ir divi manometri – spiediens tvertnē un izejas spiediens, kuru var noregulēt pēc vajadzības, tādejādi nepārpumpējot paredzētos bārus.

2

Aldis no REHAU atsūtīja precīzu protokolu pēc kura var veikt spiediena testu ar gaisu viņu produktam – grīdām. Ar šķidrumu neveicu pārbaudi, jo nevēlējos sistēmā pildīt ūdeni un atstāt, mazums – vēl mīnusi uznāks.. Paredzams, ka cirkulēs kāds neaizsalstošs siltumnesējs pie palaišanas. Īpašība gaisam ir tāda, ka nav nepieciešams tik liels spiediens kā to darītu ar šķidrumu (2 vai 3 kāršējs), tas laikam saistīts ar vielas blīvumu/viskozitāti, labojiet ja kļūdos.

5

Visu saskrūvēju un iepildīju pirmos 1.5bar.

1

Noņēmu cepures visiem ventīļiem un ļāvu lai gaiss dara savu.

0

Kad ar grīdām konstatēju, ka viss kārtībā ķēros pie ūdens apgādes sistēmas izmantojot to pašu protokolu, bet īsākus laikus:) Pa lielam viss ok, noplūdes bija tieši skrūves savienojumā, tās novērsu. Atkārtoti iepildīju gaisu un noslēdzu ventili ar sarkano aizslēgu, atliek tikai gaidīt. Atkārtotu taisīšu ar šķidrumu, kad piepildīšu ūdens apgādi pirms to iestrādes sienās.

34

Gatavs grīdām.

2 thoughts on “Spiediena tests ar gaisu

 1. Sveiks.
  Vispār jau vispirms sākumā veic blīvuma/hermētiskuma pārbaudi ar nelielu spiedienu – Tevis pieliktajā grafikā/protokolā arī tas ir uzrādīts. Vienīgi, veicot pārbaudi, neesi pamanījis atšķirību starp 150 mbar (0,15 bar) un 3000 mbar (3 bar)
  Hermētiskuma pārbaudei parastais (“apaļais”) manometrs nederēs – pārāk neliels tas spiediens priekš skalas. Tur vajag U-veida manometru, kur ielej ūdeni – ūdens staba mm ir tie paši milibāri (mbar)
  Ar šo “mazo” spiedienu pamanīsi arī pavisam nelielas noplūdes, kuras “lielais” manometrs pat neuzrāda.
  p.s. Ja baigi vajag, varam saštukot – aizdošu tādu manometru – pat ar Viessmann uzrakstu 😀 Bet vari arī pats uznaglot – pie dēļa piestiprini caurspīdīgu šļūtenīti U burta formā, bet tā lai viens no galiem krietni vēl paliek garāks un brīvs (to tad liksi pie pārbaudāmās sistēmas). Pielej U “burtu” līdz pusei ar ūdeni un atzīmē līmeni, pievieno sistēmai un griez vaļā krānu. Tikai atceries, ka pārbaudes spiediens ir 150 mbar, nevis 1,5 bar 😀 😀 😀 Ja ir kārtīga plauša, tādu pats vari mēģināt piepūst (pirms ūdens ieliešanas U burtā, caur to pašu caurulīti), vai arī prātīgi ar velopumpi.
  Gūd lak!

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.