No plāniem pie reāliem darbiem. Dzīvoklī veidoju ūdens apgādi ar Uponor MLC, bet mājā to daru ar Uponor PEX-a Quick & Easy sistēmu. Jāņem darbā vecā labā virsfrēze ar kuru štrobēju armatūru AEROC blokos. Vieni labi notērēti 100 EUR par iekārtu. Iegādājos lielāko pieejamo galvu Depo pa 6 Eur, paredzēts štrobēt putuplastā ūdensvada vietas.
Šmuce jau ir, bet tie pārpalikumi labi der tādās sarežģītās vietās un tos viegli sadzīt vajadzīgajās vietās ar lapu pūtēju.
Žiks un gatavs, roka gan vēl nav piešauta slaidām un gludām līnijām.
Ar to pašu frēzi var štrobēt arī sienas, tas viss nosegsies ar papildus putuplasta kārtu. Jāpiemin ka būs jāpalielina sienās štrobes, lai pietiek vietas arī siltuma/kondensāta izolācijai un trubām.
Ekstrevagants veidojums. Nebiju domājis, ka D16 PEX-a trubas ir tik cietas un nepieciešams tās kaut kādā veidā savākt kopā, kamēr nav pievienotas sadalītājam.
Vēlviens organaizers pirms putu pūšanas.
Plānus no kartonā sazīmēju arī dabā, lai vieglāk ar virsfrēzi izskriet
Pēc frēzēšanas
Būs arī tādas vietas, kur krustosies siltais ar auksto.
Kontrolēti sadzenam stūrītī un maisā iekšā, varēs piebērt sarežģītajās vietās kur skopums putas pūst visā apjomā
Liku lietā no Uponor Vladimira zirnekli, tītava – kā nu kurš sautc, bez šīs iekārtas trubu vilkšana var izvērsties par elli.
Kopā iztērēti 190m D16 Uponor trubas Aqua Pipe
Papildus siltinājumi virs pamatiem
Visi ūdensvadi ir ielikti siltumizolācijā 9mm biezā, bez īpašas domas jo tas kas bija Depo, tas arī būs labs šoreiz.
Maģistrālei piepirku klāt manžeti. Manā gadījumā tas tādai pabeigtības sajūtai, varēja iztikt arī bez. Tā kā beidzās vazelīns, jāliek lietā šampūns – patiesībā baigi labi ieslidina manžeti:)
Nezinu kā sanāks, bet doma tāda kad mūrēs starpsienas, tad arī tajās noslēps izvadus. Cerams nenošaut greizi ar izmēriem..
Šis bija ātrākais un vieglākais veids kā var uzstādīt pieslēgumus. Pirmajā reizē notika feils, otrajā jau gudrāks, redzams attēlā, ka šiem abiem pieslēgumiem nepieciešami dažādi trubu garumi, no sākuma biju iedomājies ka būs vienādi. Caurplūde ir karstajam ūdenim.
Instalācija ar vienu roku filmējot – How hard can it be? Paldies Uponor Vladimiram par iekārtu, attieksmi un zināšanām.
Cik būtu jāliek tāmē par darbu vienas “točkas” ierīkošanai? To nebiju iztāmējis, jo zināju ka to darīšu pats.
Grīdas siltinājums 2×100?
LikeLike
Jūs jau ziniet mani – vairāk:)
LikeLike
es i šokā .. Tev un nav EPS uz grīdas 😮 Kādas cietība ir izmantotajam putuplastam?
LikeLike
Tas ir EPS. XPS ir pirmā kārta.. + starp slāņiem labi daudz pugtuplasta līmes. Par pīrāgu būs atsevišķs raksts kur šausmināties:)
LikeLike
Jā, biju domājis xps nevis eps 😉 OK, gatavojos šokēties atkāroti kad būs raksts 😀
LikeLike
Mjā… Optimists, ko lai saka… NE-ekstrudēto bumbiņplastu grīdā?! Pats savām acīm redzēju, ka pat “krutais” Finfoam ekstrudētais (gaiži zaļais) BEZ slodzes, pamatu vertikālajā izolācijā sarāvies. 1200mm loksne 1 gada laikā sarukusi par 5mm (garumā). Vāāār jau būt, ka pēc tam vairs nemainās. Tieši blakus bija iestrādāti pāris gabali DOW loksnes (gaiši zilās) – tās ne par milimetru nav mainījušas izmērus.
LikeLike
Loksnes bez apdares, saulē?
LikeLike
Loksnes bez apdares, bet telpā, bez tiešas saules staru iedarbības…
LikeLike
Sveiciens, vai varam cerēt uz rakstu ar refleksijām par putuplasta izvēli grīdai? Ja nav noslēpums, cik tad biezu liki? Vai virs 20cm ir ekonomisks pamats likt ko biezāku? Kā ar cietumu, tas pats Tenapors jau pieļauj pat 100 likt zem betona….
LikeLike
Grīdas pīrāga raksts būs pēc darbu pabeigšanas. 20cm ir maksimums ko var mēģināt pamatot ekonomiski, bet man tur ir sava specifika un ambīcijas:) Tieši tā – EPS100 ražotājs jau atļauj pēc specenes likt uz grīdas.
LikeLike
Kautkur komentāru pazuda – man mētājas kādi 5 ds18b20 temperatūras devējs ar garu vadu. Nav vēlmes grīdas pīrāga iestrādāt lai temperatūras līmeņus monitoret?
LikeLike
Par to periodiski iedomājos, bet ja sensori paši lec virsu, tad jāizmanto iespēja:)
LikeLike
Tu tur pieminēji elli, tas melnais vadu mudžeklis izskatās pa taisno no turienes. Bet patīkami vērot, kā tu strādā. Radoši, inovatīvi, drosmīgi. 🙂
LikeLiked by 1 person
Vienīgā vieta kur var nopirkt Q&E produktus ir Komforts pie Spices. Nekur citur uz vietas neko netur.
LikeLike
Uz ka rēķina tas q&e savienojums notur blīvumu? Saraujas gredzena pēc “minūtes?”
LikeLike
Pēc novērotā blīvumu notur pati trubas atpakaļ saraušanās, gredzens to tikai pastiprina. Jaucot savienojumu gan gredzens ir jāgriež, gan pati truba.
LikeLike
Tā saucamās trubas ar atmiņu – cenšas ieņemt iepriekšējo stāvokli, attiecīgi ļoti labi viss tur noblīvējas..
LikeLike