Uponor Quick & Easy (Q&E) instalācija

No plāniem pie reāliem darbiem. Dzīvoklī veidoju ūdens apgādi ar Uponor MLC, bet mājā to daru ar Uponor PEX-a Quick & Easy sistēmu. Jāņem darbā vecā labā virsfrēze ar kuru štrobēju armatūru AEROC blokos. Vieni labi notērēti 100 EUR par iekārtu. Iegādājos lielāko pieejamo galvu Depo pa 6 Eur, paredzēts štrobēt putuplastā ūdensvada vietas.

12

Šmuce jau ir, bet tie pārpalikumi labi der tādās sarežģītās vietās un tos viegli sadzīt vajadzīgajās vietās ar lapu pūtēju.

3

Žiks un gatavs, roka gan vēl nav piešauta slaidām un gludām līnijām.

45

Ar to pašu frēzi var štrobēt arī sienas, tas viss nosegsies ar papildus putuplasta kārtu. Jāpiemin ka būs jāpalielina sienās štrobes, lai pietiek vietas arī siltuma/kondensāta izolācijai un trubām.

67

Ekstrevagants veidojums. Nebiju domājis, ka D16 PEX-a trubas ir tik cietas un nepieciešams tās kaut kādā veidā savākt kopā, kamēr nav pievienotas sadalītājam.

8

Vēlviens organaizers pirms putu pūšanas.

9

Plānus no kartonā sazīmēju arī dabā, lai vieglāk ar virsfrēzi izskriet

10

Pēc frēzēšanas

11

Būs arī tādas vietas, kur krustosies siltais ar auksto.

1213

Kontrolēti sadzenam stūrītī un maisā iekšā, varēs piebērt sarežģītajās vietās kur skopums putas pūst visā apjomā

14

Liku lietā no Uponor Vladimira zirnekli, tītava – kā nu kurš sautc, bez šīs iekārtas trubu vilkšana var izvērsties par elli.

1516

Kopā iztērēti 190m D16 Uponor trubas Aqua Pipe

1718

Papildus siltinājumi virs pamatiem

19

Visi ūdensvadi ir ielikti siltumizolācijā 9mm biezā, bez īpašas domas jo tas kas bija Depo, tas arī būs labs šoreiz.

20212223

Maģistrālei piepirku klāt manžeti. Manā gadījumā tas tādai pabeigtības sajūtai, varēja iztikt arī bez. Tā kā beidzās vazelīns, jāliek lietā šampūns – patiesībā baigi labi ieslidina manžeti:)

2425

26

Nezinu kā sanāks, bet doma tāda kad mūrēs starpsienas, tad arī tajās noslēps izvadus. Cerams nenošaut greizi ar izmēriem..

27

Šis bija ātrākais un vieglākais veids kā var uzstādīt pieslēgumus. Pirmajā reizē notika feils, otrajā jau gudrāks, redzams attēlā, ka šiem abiem pieslēgumiem nepieciešami dažādi trubu garumi, no sākuma biju iedomājies ka būs vienādi. Caurplūde ir karstajam ūdenim.

28293031

Instalācija ar vienu roku filmējot – How hard can it be? Paldies Uponor Vladimiram par iekārtu, attieksmi un zināšanām.

3233

Cik būtu jāliek tāmē par darbu vienas “točkas” ierīkošanai? To nebiju iztāmējis, jo zināju ka to darīšu pats.

 

19 thoughts on “Uponor Quick & Easy (Q&E) instalācija

 1. Mjā… Optimists, ko lai saka… NE-ekstrudēto bumbiņplastu grīdā?! Pats savām acīm redzēju, ka pat “krutais” Finfoam ekstrudētais (gaiži zaļais) BEZ slodzes, pamatu vertikālajā izolācijā sarāvies. 1200mm loksne 1 gada laikā sarukusi par 5mm (garumā). Vāāār jau būt, ka pēc tam vairs nemainās. Tieši blakus bija iestrādāti pāris gabali DOW loksnes (gaiši zilās) – tās ne par milimetru nav mainījušas izmērus.

  Like

  1. Sveiciens, vai varam cerēt uz rakstu ar refleksijām par putuplasta izvēli grīdai? Ja nav noslēpums, cik tad biezu liki? Vai virs 20cm ir ekonomisks pamats likt ko biezāku? Kā ar cietumu, tas pats Tenapors jau pieļauj pat 100 likt zem betona….

   Like

   1. Grīdas pīrāga raksts būs pēc darbu pabeigšanas. 20cm ir maksimums ko var mēģināt pamatot ekonomiski, bet man tur ir sava specifika un ambīcijas:) Tieši tā – EPS100 ražotājs jau atļauj pēc specenes likt uz grīdas.

    Like

 2. Kautkur komentāru pazuda – man mētājas kādi 5 ds18b20 temperatūras devējs ar garu vadu. Nav vēlmes grīdas pīrāga iestrādāt lai temperatūras līmeņus monitoret?

  Like

   1. Pēc novērotā blīvumu notur pati trubas atpakaļ saraušanās, gredzens to tikai pastiprina. Jaucot savienojumu gan gredzens ir jāgriež, gan pati truba.

    Like

 3. Tā saucamās trubas ar atmiņu – cenšas ieņemt iepriekšējo stāvokli, attiecīgi ļoti labi viss tur noblīvējas..

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.