Jumta darbi – membrāna un latojums

Plānā bija pašam uzlikt membrānu un garenlatojumu/šķērslatojumu. Jau savlaicīgi iepirku kalibrētus 45×45 garenlatojumam 160 gabalus (4.2 m garus) un 20×95 šķērslatojumam 400 gabalus (6 m garus). Jumta membrānu izvēlējos TYVEK Pro Plus tape – lai būtu ērti salīmēt un kā teica izplatītājs, tad šī var stāvēt pāris gadus arī bez siltinājuma, citas mēdz “slikti uzvesties” ja netiek uzreiz atbalstītas ar siltinājumu no iekšpuses. Gadsimta jautājums bija kā apgriezt spārēm galus, jo ir redzēti dažādi leņķi utml – izvēlējos paralēli sienai kā uzrādīts zemāk. Teknēm izmantošu īsos āķus kuri skrūvēsies zem lāsenes – tipa šitādi.

screen-shot-2016-09-12-at-10-33-03-am

img_1876img_1877

Vēlreiz apskatījos Balex jumtos kā izskatās četrslīpu jumta salaidumi. Paldies Mārtiņam! Pie rezes iedeva arī līdzi āķus, lai var dabā piemērīt.

img_1994img_1995img_1996

Aiziet. Pirmās 2 dienas strādāju viens un iemanījos visus darbus sadarīt. Iet katastrofāli lēnu.

img_2050

Jumta pieņemšana. Rozā krāsa no zīmē ka būs jālabo, tā nu es izgāju pa visu konstrukciju, katru skrūvi. Apmaksa tikai tad kad rozā pārvēršās par zilu:)

img_2052

Izmantoju šņori, lai precīzi ieklātu augšējo malu

img_2053

Mana brīnumainā iekārta, lai ieklātu membrānu vienatnē. Atliek tik ar vienu roku pieturēt un ripināt.

img_2055img_2056

Pirmajās dienās strādāju ar nomā ņemt tapotāju kurā ir 5cm mazas nagliņas – izmantoju īslaicīgai/pagaidu naglošanai. Iešaujot kādas 3 katrā savienojumā pa šķērslatojumu var mierīgi staigāt. Kompresors un pistole nomā katrs pa 5 eur dienā. Beigās kompresoram noplīsa šļauka un aizvedu uz nomu atpakaļ.

img_2060

Šis ir apmēram pa vienu pilnu dienu. Ņemot vērā, ka garenlatojumu situ ar āmuru un šķērslatojumu ar tapotāju. Tajā brīdī sāku saprast ka darbs 45 grādos spiež uz kājām un jāatrisina 90mm naglu dzīšana ar rokām.

img_2065img_2066

Tā nu izmisums tika atrisināts ar Ernesta palīdzību – biju palaidis garām, ka lētās FXA naglu pistoles ir pieejamas K-Rautā, Madonā. Pirms darba jāaizlaiž pakaļ, 8:00 veikals vaļā. Samaksāju internetā, preci atlika. Ja gribētu, lai viņi atgādā uz kādu Rīgas veikalu, tad pasākums uz kādu nedēļu..

img_2074img_2079

Komplekst 125 EUR + 5000 naglas 90mm apmēram tādā pašā cenā kā pašas pistoles:)

img_2082

+ mazais kompresors vieglai pārnēsāšanai pa jumtu utml. Jāsaka ka viņam grūti nākas apkalpot lielo pistoli.

img_1840

Cita lieta, ej tik un bliez. Garenlatojumu šāvu ar 2 naglām, tad šērslatojumu arī ar tām pašām 90mm naglām. Nemēģināju visu izdarīt baigi precīzi, tipa salaidumus uc sīkumus. Lielā plakte sanāca labi, plakne pa labi kuru neviens neredzēs ir daži kasjaki ar spāru augstumiem..

img_2113img_2118

Tā nu džentelmeņa komplektam pievienojās arī 18V ripzāģis, fantastiska iekārta ar ko apzāģēt galus. Pēctam kad iepriekšējā dienā parastais ripzāģis noripoja no jumta 2 reizes tika pieņemti arī drošības pasākumi iekārtām daudz nopietnāk.

img_2124img_2125img_2127

Tas bija grutākais ko es biju līdz šim darījis mājas būvniecībā, aizgāja aptuveni 5 dienas un ieklāju 460 m2 membrānas ar latojumu, kā redzams pašai korei pietrūka un būs jāpiepērk septītais (!) rullis. Pats ļoti gandarīts un lepns par sasniegto grūto mērķi.

img_2133

37 thoughts on “Jumta darbi – membrāna un latojums

 1. Pirmās 3 dienas +/- vienatnē, pēdējās 2 dienas 4 cilvēku sastāvā ar dienas likmi nevis 4-5 EUR kvadrātā:) Jumta segumam pats roku arī pielikšu vienkāršākajās vietās, piemēram garajos taisnajos laidumos.

  Like

 2. Apsveicu par paveikto! Vienam grūti jumtu likt. Vajag vismaz vienu palīgu. Dārza mājiņai liku 30m2 jumtu viens secinājums garlaicīgi 🙂 un padaudz aizņēma laiku tas viss

  Like

  1. Nu re, vismaz savus vadus un siltākus logus būšu atsitis atpakaļ + pāris instrumentus ieguvis:) Pa 3.5 EUR man nebija neviens gatavs līst uz 4 slīpu jumta 45 grādu slīpumā.

   Like

   1. Par fonons tikai labākās atsauksmes. Strādā viņu ražotais skrūves kompresors ceturto gadu katru dienu apmēram 14 stundas dienā, kopā jau 16500 stundas. Saplīsis bija viens regulators, ko paši atzina, ka ir brāķis. Tā tikai regulāras apkopes ik pēc 5000 stundām un siksnu maiņa. Cenas pārējām mantām, kompresoriem, ko pirku pie viņiem, cilvēcīgas. Remonts ar ātrs un kvalitatīvs.

    Like

 3. Tiešām sāk palikt neinteresanti, jo mājā solās būt sarkana krāsns, ko pats saimnieks uzskata par kamīnu, dzeltens dvieļu žāvētājs, tagad vēl lēts metāla jumts.
  Visādi citādi ir interesanti aplūkot cita darbus un saprast, ka varbūt jau arī tā kādam patīk. Bet par ietaupījumu – malacis!

  Like

   1. Ernest, labāk šo linku nevajadzēja rādīt 🙂 Sāku pārdomāt vai mani vakardienas vārdi kā krāsot dvieļu turētāju nebūtu jāpamaina 🙂

    Like

  1. Kaspar, šitos “frajerus” neņem pierē, es joprojām gaidu Latgales čaļu kontaktus, kas man pa lēto labos logus sataisīs 🙂
   Internetā daiļi izrunaties prot katrs otrais, tik reāli ko izdarīt reti kurš

   Like

   1. Esmu pilnīgi vēss.. vados pēc Covey proaktīvu cilvēku principa – koncentrējies uz to ko vari ietekmēt un Tev būs vairāk laika un lielāka ietekme ilgtermiņā. Nedomā, vai neuztraucies par lietām ko nevari ietekmēt – tas ir lieki zaudēts laiks:)

    Stephen Covey defines proactive as “being responsible for our own lives…..our behaviour is a function of our decisions, not our conditions.
    Proactive people focus on issues within their circle of influence. They work on things they can do something about. The nature of their energy in doing this is positive, enlarging and magnifying. They increase their Circle of Influence

    Like

  1. Kļūdies! Arī betona dakstiņš ir dārgāks. Nevajag rēķināt tīri uz m2 seguma veidu. Bituma šindeļi arī ir lēti, taču pīrāgs un ieklāšana nē.

   Like

  2. Paldies par detalizēto aprakstu!
   Cita starpā – varbūt kāds ir rēķinājis, vai kaut ir ielicis tādu nopietnāku jumta segumu salīdzinājumu – rēķinot visu pīrāgu un darbu kopā….? Tas būtu ļoti noderīgi….
   Šis konkrētais risinājums, ņemot vērā to, kas zem profila, nemaz nav pats lētākais… Pats tā kā sveros betona dakstiņu virzienā, daļēji gan dizainisku apsvērumu pēc, kā arī dēļ relatīvi vienkāršās apakšējās kārtas.

   Like

   1. Betona dakstiņam apakšā arī liek plēves un latojumu. Te latojuma ir dēlis 25*100, dakstiņam būs latas 40*40 katra dakstiņam augstumā. Citādi jumta konstrukcija vienada.
    Ja ir doma likt dakstiņu be plēves apakšā, tad tā ir kļūda, jo dakstiņam pats neveido ūdensnecaurlaidīgu klāju

    Like

   2. Tas skaidrs, ka membrānu un latojumu vajag arī betona dakstiņiem, valcētajam vēl sanāk pa vidu vēl tie 25×100 dēļi, dakstiņam tikai latas.
    Tāpēc interesanti, ja sāk rēķināt dēļus, klāšanas laiku, to vai pats var izdarīt utt, kas tur beigu beigās sanāk atlikumā….

    Like

   3. Man bija bailes no tām 15-20 tonnām dakstiņu (iedomājos 12 Opel Zafiras sabrauktas uz jumta…) + Monier nofeiloja jau pirmajos solījumos un pašam to latojumu vairs nebūtu tik “viegli” salikt, jo daudz svarīgāka ir precizitāte, līnijas.

    Like

   4. savukart dakstiņam 50×50 lata ar soli 320-350, te latojums 25×100 ar soli 200-300. Pēc būtības latojuma ietaupījums kokmateriālā tikai labi ja 50%, Darbs uz ieklāšanu dārgāks, papildelementi dakstiņam kosmoss. Tā kā no pīrāga viegokļa dakstiņš un click/valcprofils ir identiski. Izmaksas dakstiņš ar papildelementiem VS click/valcprofils ar papildelementiem +50-100% (50% par pelēku betona, 100% par plakano melno māla)

    Like

 4. Jebkurš normāls cilvēks vispirms ceļot sev māju ceļ arī sev sapni. Vēlāk, pēc gada diviem jau sāk izkristalizēties lietas ko darīt citādāk vai nedarīt vispār. Viena no tādām lietām ir fasādes krāsojums un jumta izvēle. Ja nākotnē nākas pārdot māju un neviens nevar akmenī iecirst, ka tas nekad nenotiks, tad zinot Latvijas NĪ tirgu varu apgalvot, ka skārda jumta mājas ir grūtāk pārdot. Grūtāk pārdot arī dzeltenas, sarkanas, zaļganas u.c. košu toņu mājas. Kas attiecas uz interjeru, tad lielākā kļūda ir ievietot šādas specifiskas lietas mājoklī, kas sākumā šķiet grandiozas, skaistas, taču nākotnē tomēr “nāk virsū” par daudz. Man šāds dzeltens dvieļu žāvētājs atgādina īstu bērnudārzu, trūkst tikai lācīša pašā galā. Savietojot šādus interjera knifus par daudz vienā īpašumā rodas kakafonija! Papētat kaut vai ss.lv mājas un pat ne tās lētākas. Tur pat 0,5 miljonu vērtās mājās ir novērojami dizaina feili. Un laiks iet uz priekšu un lietas apnīk cilvēkiem, bet tādas ģenerālas lietas jau neies mainīt, tā nav vāze istabā. Jā, atgriežoties pie jumtiem, vienalga vai tu viņu ieklāsi pareizi vai nē, pircējs teiks (sabiedrības viedoklis), ka šis jumts būs skaļš, tādā mājā būs karsts vasarās. Ir tik daudz aspektu kuri spēj sačakarēt visu kopskatu! Okey, te vairāk runa ir par tehniskajiem risinājumiem un paša darbu, taču, ja jau paņēmi tādu silto grīdu izpildījumu, kāpēc ir izvēlēts šāds jumta segums? Piekritīsiet taču, ka dakstiņš izskatītos glaunāk? Bet visādi citādi- veiksmi darbos!

  Liked by 1 person

 5. 1) Ar jumta pārlaidumu cerēto esi sasniedzis, bildēs ir 12. septembris un neviens saules stariņš negrasās iespīdēt logā.
  2) Otrajā bildē ir montāžas skice teknei, kā risināsi vertikālās caurules stiprinājumu? Pie jumta turošajiem stabiem, vai kā bildē rādīts – pie ēkas sienas?
  3) 11 foto ir redzamas pamatu vietas terasei, vizuāli izskatās, ka jumta atbalsta stabi ir terasei pa vidu? Vai tā bija iecerēts?
  4) kāds sanāks h no terases dēļu augšmalas līdz jumta kastes apakšmalai?
  P.S. Labs darbiņš, kas padarīts.

  Like

  1. 1. Cerētais būs sasniegts, kad būs terase, āra virtuve un atpūtas zona tur ierīkota, tad arī varēs spriest. Un stariņi sāk spīdēt.. Pieķēru sevi arī pie domas – ja gribās sauli, var izslēgt televizoru un iziet ārā:)
   2. Šobrīd racionālāk liekas pie stabiem, tur arī lietus kanalizācija paredzēta, vēl šogad – cross fingers.
   3. Jā – pusi terases ir zem jumta pasēdēšanai (2m), otra puse nē. Interesanti būs redzēt cik ziemā siegs tālu “Šļūks”, tas arī būs noteicošais faktors terases reālajam platumam..
   4. +/- 2.4m.

   Like

 6. Piebildīšu vēl, starp citu daudzi nemaz to nezin! Ka tā kondensāta plēve vēl ir jāielīmē notekcaurulē, pretējā gadījumā kondensāts notek uz latām, bēniņos utt!

  Liked by 1 person

 7. Savulaik, kad pētīju difūzijas membrānas ieklāšanas tehnoloģijas, uzgāju instrukcijas, kur starp membrānu un latojumu, ar kuru membrānu pienaglo pie spārēm liek tādu mīkstu amortizējošu lentu, kas novērš mitruma iekļūšanu pa naglu caurumiem. Es toreiz biju “gudrs” un taupīgs, tāpēc tādu neuzliku, bet pēc sulīgākām lietavām, kamēr jumta segums vēl nebija uzlikts, uz plēves atsevišķās vietās varēja labi redzēt, kāpēc tā lenta bija liekama. Pēc jumta seguma uzklāšanas tas gan vairs nav novērots.
  Bet par jumta plēves līmēšanu notekrenē(atsaucoties uz iepriekšējo komentāru) man gan ir jautājumi – tā plēve ļoti labi kapilāri pārvada mitrumu, tātad visa plēve notekrenes tuvumā lietus laikā būs slapja+koka konstrukcijas, kas ar šo plēves daļu saskarsies? Un vēl plēvēm ir diezgan neilgs UV staru panešanas periods, līdz ar ko man domāt, ka pēc pāris gadiem renē ielīmētā plēve jau būs driskās.

  Liked by 1 person

  1. Membrānas, lāsenes un teknes mezgls ir interesants topiks ņemot vērā ka vēl jānodrošina ventilēšanas sprauga. Kā tas tiks realizēts dabā parādīšu Oktobrī. Paredzu ka nolīmēšu visu redzamo membrānas daļu ar fasādes UV drošo lentu, lai izvairītos no Tevis pieminētās sairšans

   Like

 8. Pašlaik darbojos ar sava jumta spārēm, esmu ticis līdz vietai kur keramiskais skurstenis ies cauri. Projektā man attālums no degošajām jumta konstrukcijām līdz moduļa ārsienai iezīmēts 15cm. Kā tavā gadījumā ir risināts šis mezgls? Cik liels attālums līdz jumta konstrukcijām un ko teica ugunsdrošības inspekcija (laikam skursteņslauķis) par šo mezglu? Vai skurstenis ir kaut kā nostiprināts starp spārēm?

  Like

   1. Labdien!
    Dotajā brīdī es esmu jumta plēves meklējumos un, ņemot vērā, ka man arī pāris gadus būs aukstie bēniņi sliecos par labu šai plevei. Jautājums – kā uzvedās Tyvek Pro plus tape difūzijas membrāna zem metāla jumta? Man to arī iesaka kā labāko. Vai šobrīd darītu ko savādāk plēves ieklāšanai. Man gan papildus vēl jumta logs jāiestrādā
    Jau iepriekš paldies par atbildi!
    Ar cieņu Gunita

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.