Katram patērētājam savu vadu

Manis izvēlētā instalācija paredz katram patērētājam, slēdzim savu vadu. Šeit nav jautājums vai to vispār vajag un cik dārgi, nevajadzīgi, stulbi tas ir – ja jau esmu to izdarījis, tad man to gribās un vajag:) Pēc sevis zinu ka to nevienā brīdī nenožēlošu, līdzīgi esmu izdarījis jau dzīvoklī. Šeit vairāk ir par ērtumu to visu gūldīt smilšu slānī un organizēt maģistrāles. Te teksts ir lieks, skataties bildes:)

0

2345

6

78910

49 thoughts on “Katram patērētājam savu vadu

 1. Arī nodomāju par to vai nebūtu prātīgāk lietot gofru, vismaz maģistrālajos posmos. Īsti argumentu par labu gofrai man nav, tik vien kā sajūta, ka tā būtu labi.

  Like

 2. Es noteikti gribu redzēt sadalni vai tās plānu… Ar diezgan lielu skepsi kātienē nopētīju Ernesta izvirtības – izskatās kā normālas biroju ēkas stāva slēgums. Nav mazliet perebors? 🙂

  Like

 3. Izskatās ka ir vēl vismaz viens tāds pats “idiots”, kas elektrību savilcis zvaigznītes slēgumā.
  Visiem skeptiķiem par spīti varu iepriecināt – jau vismaz 3 reizes noderējis :
  1. vannas istabā, kad pēc apmetuma piefiksēju,ka trūkst apgaismojuma virs izlietnes, izdevās pārmest vienu no gaismas kabeļiem bez štrobēšanas pa visu māju
  2. viesistabā, kad pēc apdares tika izlemts, ka gaismas ir jākomutē citādāk nekā sākotnēji, pārvienoju sadalē vadu galus un ir kā vajag
  3. LED lentas trafiņš, kas noslēpts sadalnē un istabā LED lenta pievienota bez jebkādiem trafiem vai iebūvētiem trafiņiem kautkādos caurumos.

  P.S. Man uz rozetēm nav tik traki – pienāk vidēji uz 2,5rozetēm 1 kabelis 🙂

  P.P.S. Es par tā 3×2,5 nelietošanu būtu bik skeptisks – cepeškrāsnij tomēr 16A drošinātājs, tāpat veļas mašīna ar žāvētāju ir 2+kW
  Plīts virsma būs indukcijas? tur bez 4×2,5 kabeļa neiztikt, jo boost režīmā sildrinķis prasa līdz pat 3,2kW, bet pati indukcijas virsma tiek slēgta klāt uz 2 fāzēm ar 4 dzīslu kabeli.

  Liked by 1 person

  1. Ar to 2,5 šķērsgriezumu netieku gudrs. Tas vairāk tāds principa jautājums, jo naudas ziņā kapeikas uz visa tā fona. Kurš var pateikt, pierādīt cik tad tur tāds 1.5 vada gals attiecīgi, kas ir pieļaujams pie palaišanas un kādu slodze viņam ir ok pie patstāvīgas darbināšanas? P.S Indukcija nebūs (vēl nav pierādīts, bet bet potenciāli tāds pats efekts kā mikroviļņu krāsnij) – fobija paliek fobija.

   Like

   1. Mana saprašana kabeļa aprēķinam būtu 16A*230V*0,9drošibaskoef=3,3kW – uz 3×1,5 es karinātu drošīnātāju līdz 16A, tatad ar normālu darba patēriņu līdz 3,3kW – kas ir vairums sadzīves ierīču. Jautājums paliek par tiešām jaudīgajiem patērētājiem, jo ar tavu zvaigznes slēgumu atkrīt problēma – elektriskā tējkanna+tosteris uz viena kabeļa.

    Liked by 1 person

 4. ai… bija man līdzīgu šīzu pārņemts paziņa.
  Kad viņš demonstrācijā ar uzvaras prieku sejā man klāstīja kā drošinātāju kastē var izslēgt jebkuru rozeti un pārējās paliek ieslēgtas, varēja just ka šī ir viņa dzīves kulminācija. Katram orgasms iestājas no kaut kā cita, tur nav par ko strīdēties. 🙂

  Par Ernesta pieminēto, ka kaut kas trūkst un ir kur paņemt – tas ir forši, tas ir arguments, ja paveicas.

  Par lielāku kontroli – tas ir bullshits… ko tad tu darīsi, ja rozetē būs jāiesprauž pagarinātājs? Visa kontrole vējā! Uz telpu pilnīgi pietiek ar 2 līnijām – viena rozetēm (ja rozešu nav daudz), otra gaismai… un āmen!

  Un ko tad tur kontrolē? on/off kontrolē un viss! gribi patēriņu katram mērīt – dari to rozetē, no ebay to štruntu var pa dažiem desmitiem EUR nopirkt.

  Like

   1. Es esmu izmantojis. Nekāda vaina, vien tas, ka nav centralizētas vadības / uzskaites.
    http://www.ebay.com/itm/152200283738

    Bet nu loģiskāk tad būtu sienās iebūvēt paštaisītus štruntus, kas vāc statistiku un pa wifi sūta prom (skat. ESP8266). Varētu arī releju piebliezt, lai var izslēgt, ko nu vajag. Ja kādreiz sakrāšu mājas būvniecībai, tad darīšu tā.

    P.S. Forši, ka te var iekomentēt bez JS. @laacz ir no kā pamācīties.

    Liked by 1 person

 5. Visiem jums taisnība, katram sava:) Paskatīsimies, kas notiksies, kad redzēsiet tālāko grīdas pīrāgu un ūdens apgādes/silto grīdu instalāciju, apsolu – būs ekstrēmi, pērkiet balderjāņus! Kirils sāk tēmēt uz pareizo pusi par ESP8266, bet liekot to kārbā jārēķinās ar 5V downscale uz katru kārbu, not an option. Pieturos pie centralizācijas un iespēju datus & notikumus glabāt piemēram firebase.google.com – tas tā 3 gadu tālai nākotnei, lai ir ar ko spēlēties pa vakariem, miera jau tāpat nebūs!

  Like

 6. Nē nu ja naudu nav kur likt… Var jau arī uz katru rozeti pa diviem vadiem novilkt! Ja nu gadījumā viens sabojājas vai vēl vienu rozeti vajadzēs pieslēgt! 😀

  Tik jāņem vērā ka dēļ šādām izvirtībām tēriņi pieaug par tūkstošiem EUR un kredīta nomaksas termiņš pieaug par daudziem gadiem! Priekš kam tas vajadzīgs???

  Like

  1. Ja kādreiz Tev aizies rokas līdz vadu vilkšanai, tad paprasi cik tie maksā un kur tos nopirk un kā novilkt pašam lai nesanāk Tavi pieminētie tūkstoši:) Un lasam vēlreiz raksta headeri “Šeit nav jautājums vai to vispār vajag un cik dārgi, nevajadzīgi, stulbi tas ir – ja jau esmu to izdarījis, tad man to gribās un vajag:)”

   Like

   1. MrKAA, hederi lasīju, ar Tevi tā kā viss ir skaidrs! 😀

    Mans komentārs nav domāts Tev, bet citiem bloga lasītājiem. Pieņemu, ka kāds arī gribēs būvēt māju un smeļas šeit idejas! Tad viņiem es stāstu, ka šāds perebors – vilkt pa māju kilometriem āram paredzētus vadus ir pilnīgi lieki! Es vēl gribētu paskatīties kāda sadales kaste izskatīsies un cik viņa izmaksās – te jau vairāk velk uz kādas rūpnīcas automātikas sadales kasti, nevis uz privātmājas! Pat ofisu centros neko tādu neesmu redzējis.

    Runājot par vadu vilkšanu – esmu gandrīz visu māju uzcēlis ar savām rokām. (Izņemot pamatus, pārsegumu un jumtu, ko brigāde taisīja) Un iztiku bez kredītiem! Tā kā šāda, tāda pieredze ir!
    Man pa māju ir 3 elektrības jaudas līnijas + 3 fāzes virtuves jaudīgajiem patērētājiem + līnija uz bēniņiem un līnija āra rozetei. Un divas līnijas apgaismojumam. Visur španis ir, rozešu pietiek, problēmu nav!
    Var vilkt pa vadam uz istabu. Bet manā gadījumā elektrības pieslēgums ir tikai 16A – dalīt sīkāk nav jēgas, jo tad pārslodzes gadījumā izsitīs nevis līniju, bet centrālo drošinātāju!

    Par izmaksām – pāris simti pārmaksa te, pāris simti tur, kas beigās pārvēršas tūkstošos! Tāpat jau iznāk diezgan daudz neparedzētu izdevumu un vismaz man māja izmaksāja jūtami dārgāk, kā sākotnēji biju izrēķinājis!

    Liked by 1 person

   2. Ak jā, skatos Tev vadi smuki samarķēti! Ar ko marķēji? Man arī šad tad vajag vadus atzīmēt, pagaidām neko labāku par vada aprakstīšanu ar marķieri neesmu atradis. Bet nu tizls risinājums…. Visas lapiņas agrāk vai vēlāk nokrīt. Vēl Belotek ir tādi marķēšanas gredzeni ar cipariem. Bet tur viņi tizli sapakoti pakās pa 100 gabaliem un katrā pakā savs cipars – lai kaut ko nomarķētu 10 pakas jāpērk!

    Like

   1. 2 gadi bez kredīta izklausas vai nu Tev uzcelta māja pa minimumu ar ļoti daudz kompromisiem uztverot LBN kā maksimumu vai zini kā taisīt skaidru naudu:)

    Like

 7. LNB nelasīju, bet uz karkasu neekonomēju – sienas 500mm ytong bloki + 100mm vate, logi 3 stiklu paketes. 300mm vate pārsegumā. Iekšdarbos gan šur tur nohaltūrēju, pa daļai tāpēc ka uz beigām viss bija piegriezies. 😉
  Un pilnībā bez kredīta jau neiztiku, uz celtniecības laiku drusku bija, ko atdevu kad pārdevu dzīvokli.

  Liked by 1 person

  1. xxx2 nevajadzētu runāt par pereboru elektrībā ar šādu mājas bloka un siltinājuma biezumu 😀
   Kā ar aprēķiniem, šādas sienas biezumam ar siltinājumu nezūd jēga, ja ir normāla izmēra logi – resp. siltuma zudumi caur logiem attiecībā pret zudumiem sienās ir tik lieli, ka ieguldījums siltajās sienās neatmaksājas dzīves laikā?
   Sākotnēji arī biju domājis pamatos, sienās un citās fundamentālās lietās ieguldīt ar lielu uzviju, tomēr sāku rēķinās, ka uz beigām nepietiks līdzekļu, lai varētu sākt apdzīvot 4 paaudzēm celto māju.

   Like

 8. Pie šādas vadu montāžas (izmaksām) es pilnībā neredzu iemeslu šausmināties par liekajiem vadu metriem. Es pat saredzu, ka daži vadi pietrūkst. Derētu padomāt vai uz slēdžu vietām nevajag aizlaist rezervi: 1) krustslēdžiem (ieslēdz gaismu no trim un vairāk vietām)
  2) papildus slēdzim, kas var izslēgt jebkuru no rozetēm – noderēs, ja patīk stāvlampas, bet nepatīk staigāt cauri istabai, lai to izslēgtu.
  P.S. Vadu vienmēr ir par maz, par daudz nemēdz būt.
  P.S.S. Kāpēc daži iedomājas, ka šajā projektā sadalne būs uz 96 vietām?
  Ievad ligzdas būs 80 ,kas aizņem 12 automātu vietu- tālāk visu var sakomutēt uz 12 aizsargautomātiem. Tātad teorētiski atliektiem galiem pietiek ar 36 v kasti.
  Par ko stresot?

  Liked by 1 person

 9. Nezinu, kaut kā neloģiski liekas.
  No vienas puses, it kā jau labi , ja visur ir savilkts, un pie vajadzības ir iespējas kaut ko pārkomutēt, bet no otras puses, ja kau kas ir kardināli jāmaina, vai ja kaut kur galīgi pietrūkst, neko vienlga pamainīt nav iespējams, jao viss sasiets un ieliets grīdā.
  Mana pieeja, ko arī pats patreiz būvēju, ir likt visur gludās PVC caurules ar max. diviem 90° līkumiem (lai var vadu reāli arī iebāzt vai izvilkt) uz visām vietām (manā gadijumā aiz griestu un sienu “baltā” apšuvuma, un tālāk palielu kabeļu kanālu (atveramu) pa mājas centrālo asi, kas savāc atsevišķus vadus un no šīm caurulēm un novada uz sadali. Tādejādi man jabkurā laikā (arī pēc iekšējās apdares pabeigšanas) būs iespēja kaut ko pamainīt. Līdzīga pieja ir izmantota pagājušā gadsimta 20-40 gadu ēkās, vien ar to atšķirību, ka caurules ir no skārda un vilktas starp nozarkārbām, bet ticiet man, tas vienalga ir šausmīgi ērti, un vēl mūsdienās fantastiski atvieglo instalācijas nomaiņu (reizēm pat neiekaļot nevienu jaunu “šrabi”).
  Attiecībā uz vadu šķērsgriezumiem – esmu nonācis pie tāda kā zelta vidusceļa – 3 x 2.5mm uz katru rozešu bloku (vienalga cik tur rozetes), 3 x 1.5mm uz katru apgaismojuma vietu. Uz slēdžiem arī laikam (iespaidojoties no šejienes trakajiem) vilkšu 5 x 1.5mm.
  Vēl viena laba lieta par ko padomāt, centralizētais UPS tīkls (man tāds būs) – proti, visas datoriem un komunikācijām paredzētās rozetes + vismaz daļa apgaismojuma (pārsvarā mazjaudīga, bet stratēģiski svarīga – gaiteņos, trepēs) tiks pieslēgti atsevišķam, neatkarīgam tīklam, kura nepārtrauktu darbību (arī ievadsprieguma zuduma gadijumā) nodrošinās paliels (manā gadijumā 4500VA) UPSis.

  Liked by 1 person

 10. perfekts risinājums, cepuri nost. jebkurā brīdi vari pārkomutēt jebkuru rozeti par “grīdas lampu”, ieslēdzot ar jebkuru slēdzi, pat pie ieejas durvīm. way to go! +vpaveras iespēja nākotnes manevriem, zabbix raidītāji ar slēdža, utt.. good!

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.