Zemgrīdas elektro instalācija

Paralēli jumta darbiem gatavoju grīdas. Paredzēts visu spēka elektrības instalāciju un slēdžus (jā, būs slēdži – pretēji rakstītajam šeit) likt smilšu slānī virs šķembām. Tā varu bez kompromisiem aizvilkt vadu līdz nepieciešamajai vietai kaut vai pa diognāli, ātri, ērti. Šķembas savestas uz ģeo tekstila, kopā 24-26 kubi dažādās frakcijās bet viss +/- grozās ap 40-60.

1

Visur pārsvarā 15 cm šķembu slānis.

2

Ģeotekstils noblietētām šķembām pa virsu un laiks smilšu slānim, kurš palīdz nonivelēt līmeni, jo ar rupjo šķembu to nav iespējams izdarīt pietiekoši precīzi + smilšu slānis 5cm kalpos kā materiāls kurā gūldīšu melnos monolītos kabeļus āram un tie būs mana spēka elektro instalācija, tādā pašā veidā vadus uz slēdžiem, visa komutācija skapī.

3

P.S Visi silto grīdu pārstāvji atzinīgi novērtēja izveidoto aili kolektoram.

4

Elektro instalācijas materiālus iepirku pēc Ernesta rakstītās receptes Latgalītē. Lai nekļūdītos pirmstam nofotogrāfēju cenu Depo un tas bija pamats, lai palīdzētu dialogā. Arī šogad zemākās cenas ir Latgalītē:)

5

Ja gana daudz esi iepircies var tikt pie VIP ratiem preces pārvadāšanai. Pagaidām iepirku 500m 3×1.5 CYKY un 100m 5×1.5 CYKY slēdžiem – 250 EUR. Redzēs kāds būs patēriņš velkot vadus pa taisno bez iešanas gar perimetru utml. Izvēlos 1.5 cieto vadu vadoties pēc tabulas, man ir 20A.

Screen Shot 2016-08-22 at 9.31.49 AM.png

6

Kamēr saimnieks slinko tikmēr zāle izaugusi un ķirši arī drīz pa trubu līdīs ārā!

8910

Melnais kabelis. Paziņoju – mazie zalkši ir sadzimuši.

11

Kā jau minēju, vadi pa diognāli smilšu slānim pa vidu. Štrobēju ar to pašo ar ko armatūras.

12

Marķēju šādā veidā. Nedaudz čakars, bet ar karsta ūdens palīdzību iet ātrāk nekā ar līmlentām un rakstīšanu.

71314151617

26 thoughts on “Zemgrīdas elektro instalācija

 1. Uzprasi sievai kurā vietā gludināšana notiks – tur ieliec rozeti 1m augstumā – būs ērtāk.
  Virtuve 1,1m augstums
  Telpu regulatoriem iemt 2reiz 2*0.75 vai “vadības kabeli” 4*0.75 var depo nopirkt pa ~50centiem

  Like

 2. Gludeklis mums bezvadu, kreklu apjoms speciāli tāds lai vienu reizi mēnesī jānodarbojas ar to, bet domu sapratu. Telpu regulatori būs bezvadu, vismaz apkopojums no TECE, Uponor, Rehau ir uz ta bāzes. Nevaru irobotiem vietu izdomāt:)

  Like

 3. jā, šis jautājums arī mani nodarbina, man tā kā salikās galvā palasoties, ka tomēr labā prakse ir katram “avotam” savs dūmvads. Varbūt ir kāds zinātnisks pamatojums, ka tā nevajag?
  Vienīgais man vēl jautājums daļēji pa tēmu – vai kamīna gaisa pievadi nevar risināt ar moduļveida skursteņa versiju ar ventilācijas kanālu? Vai tad tieši šai vajadzībai viņi nepiedāvā tādas versijas? varbūt vienīgi sanāk dārgāk un vietu vairāk prasa..? Senos laikos jau tā būvēja, katram savs vads un viens gaisam….

  Like

  1. Atbildi saņēmu šādu. katrs pats izvērtē risku uz ko ir gatavs.

   —–
   Ir tā : viena stāva ietvaros izmantojot vienādu kurināmo drīkst pieslēgt ne vairāk par divām apkures iekārtām.

   Dažādos stāvos nedrīkst.

   Vairākās Eiropas valstīs aizliegts pieslēgt divas un vairāk apkures iekārtas jebkurā gadījumā.
   —–

   Like

   1. Man paredzēti divi kamīni – katrs savā pusē ārsienai un plus/ mīnus viens otram pretim. Būvnieki esot nokonsultējušies pie dūmeņu spečukiem, un viedoklis ir, ka katram kamīnam vajag savu kanālu. Detaļas nezinu, bet citi varianti tika izslēgti.

    Like

   1. Manuprāt neliela, bet svarīga dzīvības un veselības apdrošināšana .. Nezinu vai var paļauties uz to, ka no sadales skapja pienākošais zemējuma vads vienmēr būs ar pietiekoši mazu pretestību, lai pasargātu no elektrības traumas 😮
    Protams ja noplūdnieki tiks likti uz visām grupām, tad par to var tik ļoti neuztraukties, kaut gan nav garantija, ka liktenīgajā(trīs reizes pāri plecam) noplūdnieks nostrādās kā paredzēts.

    Like

 4. Par elektrisko lauku (nu precīzāk, elektromagnētisko lauku) šajā gadījumā ieteiktu nestresot, ar tā mērīšanu mani kolēģi nodarbojas ikdienā un kopumā var teikt, ka vietu, kur tas pārsniedz normas ir ļoti, ļoti maz – pat tādos nopietnos industriālos objektos, serveru telpās u.tml. Noteikti lielāku problēma rada lēti lamināti, mēbeles no poļu skaidenes vai lētas krāsas….

  Liked by 1 person

  1. Padalies kādas ir normas un kā to mēra? ..sen atpakaļ esmu redzējis BEZ TABU:) kur dzīvokļos mērija, un ja ar galvu guli tieši pie elektrības stāvvada tad tik kaut kas tur parādoties.

   Like

 5. Nu ja BEZ TABU mēra, tad var ticēt… (ha-ha…, zinot, cik maksā normāla iekārta un, ka zināmu laiku to prasa arī apgūt..). Nosacījumi pašlaik ir šajos noteikmos, kuri gan attiecas uz darba vietām – bet nu normas anyway tur ir… var pieņemt, kā zināmu robežu.
  Mūsu pieredze: reti kur darba vietās ir kaut kas pāri 10% no pieļaujamā (drošā) līmeņa. Tas, ka tantukiem pie gultas EML lauki rādās ir vairāk ar pilnmēnesi un Tvaika ielu saistīts.
  http://likumi.lv/ta/id/277138-darba-aizsardzibas-prasibas-nodarbinato-aizsardzibai-pret-elektromagnetiska-lauka-radito-risku-darba-vide

  Liked by 1 person

 6. Vecozēn, Tev nav kamīns! Tev ir kaminkrasns, pie tam vēl, iespējams, būs sarkana 🙂 Ļauj minēt, kādā istabā būs dzeltenas sienas un zils dīvāns, vienā stūrī ģipša zilonis no Yusk veikala?

  Liked by 1 person

 7. Dzīvoju 35 gadus vecā trīsistabu dzīvoklī. Elektrība ir viena fāze un viena grupa uz visu dzīvokli. Bez zemējuma. Alumīnija vadi, nozarkārbās savienoti “skrutkā” un savienojumi “izolēti” ar pelēko lupateni. Kā dzīvot tālāk? Tagad bail pat nākt mājās 🙂

  Liked by 1 person

 8. Es drusku neiebraucu. Tu raksti, ka …..Izvēlos 1.5 cieto vadu vadoties pēc tabulas, man ir 20A……, bet vadus guldi ….likt smilšu slānī…., tātad iekšējā instalācija, kas atbilst 15A, bet tā kā automāta nomināls ir 16A un 10A, tad droši vien izvēlēsies 10A. Vai plāno ar 10A iztikt uz rozetēm?
  P=I*U=10*0.23=2.3kW
  P.S. Ceru, ka nojaut kāpēc aizsargaut. uz 16A nevar likt uz vadu kurš pie slēgtās montāžas iztur 15A
  Varbūt ir paredzēta apsildāmā grīda 🙂 , cerams vadus neguldīsi visus kopā vienā “žgutā”

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.