Stabveida pamati jumta atbalstam

Jumta pārkare, kura vasaras laikā veido gan noēnojumu logiem, gan kalpo kā papildus telpa, jo nodrošina 46kvm zem jumta nepieciešams atbalsts. Attēlā redzams #1 terases augstums un #2 jumta atbalsta pamats. Stiprinājums tiks izvietots zem terases līmeņa neredzams. Uz 22m laidumu ir izveidoti 6 stabveida pamati no ieraktas D160 kanalizācijas trubas, piepildītas ar C25 mašīnbetonu. Stabi ir dažāda augstuma, jo vienkārši nebija laika un spēka tos precīzi izlīmeņot – par to kāpēc var palasīt šeit. Tagad tie vēl ir papildus apbērti ar 20-40cm smiltīm.

1

Kad sāk izlikt jau spāres ir jāsagatavojās to pagarināšanai un attiecīgi arī balstīšanai. Vienā no vakariem pamēģināju cik tad grūti būs viņas apzāģēt. Aizņēmos lielo fleksi un saimnieks teica ka armatūru droši arī varēs nogriezt, neticēju, bet nogrieza kā banānu! Pēc nogriešanas pieslīpēju tā, lai ir līmenī un gatavs. Stiprināšu ar četriem D10 vītņstieņiem uz ķīmijas. Stiprinājumus izvēlējos regulējamus no Sihga, Austrija. Iepirku tos no http://www.bohmans-dlh.lv/produkti/sihga-skruves-un-stiprinajumi/atbalsta-pedas-terasem Katra pēda paredzēta 7 tonnām, drīzāk mana truba nogrims nekā stiprinājumam kaut kas notiks! STZ321 iepirku speciāli, jo garā skrūve šim produktam dod papildus izturību uz lieci, manā gadījumā jumta atbalsts ir ar noteiktu leņķi kurš “spiež no malas”. Šādu stiprinājumus izmanto koka ekrāniem tipa pildītām nojumju konstrukcijām (sienām) uz kurām iedarbojas vējš.

2

Screen Shot 2016-08-13 at 5.10.47 AM.png

4

5 thoughts on “Stabveida pamati jumta atbalstam

  1. “Stiprināšu ar četriem D10 vītņstieņiem uz ķīmijas.” vari par šo smalkāk? Kas tā par metodi? Līdzīgi, kā ķīmiskie dībeļi gāzbetonam? Kādēļ tiešī šī metode?

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.