Kamīna gaisa pievads

Hermētiskā mājā kurā kontrolēti apietas ar gaisa plūsmām un attiecīgi arī ar siltuma zudumiem, skābekli ir nepieciešams kamīna gaisa pievads, lai nodrošinātu tam nepieciešamo “elpošanu”. Pie pamatu izveides tika iestrādāti atajos rī dažādi izvadi un viens no tiem arī kamīna gaisam. Izvēlējos vieglāko ceļu, jo orģināli bija paredzēts no citas puses un savādāk. Domāju kāpēc gan ne un uzsāku montāžu no tuvējā cauruma.

1

Redzams ka aukstais gaiss skries zem grīdas, tad metīs cilpu pāri pamatam un būs tiešā saskarē ar Estrich silto grīdu. Pilnīgs FEILS. Kur prāts dzenāt auksto gaisu pa trubu zem siltās grīdas?

2

Pagaidu izvads, lai nesamet skaidas iekšā. Paredzēts ka ieģērbsies koka fasādē.

4

Izjaucu savu konstrukciju un gāju grūtāko ceļu. Ja to būtu darījuši celtnieki “parastie profesionāļi” tad ar garantiju vieglākais ceļš bez rakšanas tāpatās kā es to izdarīju sākumā!

5

Pielasīju dažādus otreiz izmantojamos viengabalus un sāku visu no jauna

6

Gar pamatiem no iekšpuses noliku XPS putuplastu kurš bija pa rokai ar domu tādu, lai caur trubu nākošais aukstais ziemas gaiss nesaskaras ar pamatiem, trubas garums apmēram 8m. Pa virsu klāsies šķembas un siltumizolācija, ar Estrich saskares nebūs.

7

Zelta likums, ūdens savu ceļu atradīs. Visus rakumus vienmēr laistu un ne velti, vienmēr atrodas gaisa kabatas kuras aizpildās ar ūdens saskalotām smiltīm un perspektīvā problēmas neradīs.

8

Nu re, tā tagad ir pareizāk, vajag tikai pagatināt uz augšu izvadu, norakt liekās smiltis.

9

Nu apmēram šādi

g2

4 thoughts on “Kamīna gaisa pievads

  1. Sveiks! Nevaru tikt skaidrībā par gaisa pieplūdi apkurei. Skatos Tavā gadījumā caurule met līkumus un izvads ir uz augšu. Vai nevajadzētu šai caurulei būt ar nelielu kritumu, lai nekrātos kondensāts? Bet tādā gadījumā jābūt gana augstam cokolam.

    Like

  2. Tai gaisa trubai kas horizontāli, apakšā būtu saurbis caurumus, ja nu kondesāts vai kāds cits mitrums iekšā, tad būs pa kurieni iztecēt.

    Liked by 2 people

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.