Dūmvads SCHIEDEL D160

Tiekot priviliģēto cilvēku klasē kuri pasūta AEROC tiku pie iespējas iegādāties Scheidel skursteņus akcijā:) Kopā iepirku 7m skursteni ar 2 pieslēgumiem un 8m skursteni ar vienu pieslēgumu. No pasūtījuma man 5m bija bezmaksas + visam pārējam 25% atlaide + piegāde bez maksas. Kopējais cipars pievilcīgs un iekļauts ir viss, pat mūrjava!

12

Pirms mūrēšanas bija jāpieņem lēmums par kamīnu, lai var uztaisīt precīzi dūmvada pieslēgumu.

4

Tika noskatīts internetā un apčamdīts dabā. Ģimene vienbalsīgi izvēlējās šādu. Man svarīgi, lai gaiss pienāk no apakšas un dūmvads pa taisno sienā no aizmugures (bildē no augšas, bet ir pieslēgums arī no aizmugures), sievai svarīgi, lai nav augsts & ovāls/apaļš. Šis kāreiz ir kompakts/šaurs un neaizņems daudz vietas – kompromiss no Čehijas.

5

Šī konkrētā versija ir ar akmens apdari uz uz kuru arī skatamies. Otrs varians ņemt metāla versiju un aizvest uz pulverkrāsošanu, lai nokrāso ekstrēmā (dzeltenā, oranžā?) krāsā, lai izceļās:) Kāds ir tā krāsoji karstumam pakļautos priekšmetus?

6

78

Var arī izvēlēties kādu no daudzajām apdarēm, tikai nesapratu vai tieši šim modelim, jo orģinālā tam nāk dabīgais akmens.

9

Kad izmēri zināmi vakarā var ķerties pie lietas. Jāiemēģina ripa kuru iepirku priekš monolītās joslas slīpēšanas, biju pārsteigt par tās cenu – 50 EUR.

101112

Skats no malas. Mums visiem vajadzētu vairāk bildēt dzīvniekus objektā:)

3

Kad kamīna būmvada ievads noteikts protams nākas konstatēt ka būs pa ceļam arī armatūra jāpārzāģē, lai lietas neliktos tik vienkāršas. Nav sanācis padomāt par gabalu no kamīna līdz skurstenim, kādu pieslēgumu lai izvēlas ņemot vērā ka tas ies cauri AEROC Classic 200? Iemetiet kādu linku vai domu.

13

Pēda man ir grīdas līmenī un tas nozīmē ka pirmais bloks var būt funkcionāls jau priekš kondensāta trauka. Piemēram visas atkāpes un izvietojumus pārsegumā.

14

Standarta pieslēgums protams ka neder, sanāk par augstu

15

Varētu mēģināt šādi, bet arī īsti neder un tīrīšana apgrūtināta + karstumu labāk izvēlos nelaist uz durtiņām

16

Būs jāzāģē 19 cm. Izvēlos lielāko gabalu zāģēt no revīzijas trejgabala. Kapēc?

17

Lai maksimāli garu atstātu pieslēguma trejgabalu kur karstajiem dūmiem skriet.

18

Viss skaisti pēc šabloniem sazīmējas un ar lielu čakaru safleksējas, D125 ripa ir par mazu, būtu spēka zāģis ietu ātrāk.

19

Hidroizolācija un pirmā pļeka. Mūrjava gan iejaucās par daudz, bija pierasts pie AEROC līmes, kura labāk noēda/saistīja ūdeni.20

Aiziet lego

21

Kondensāta traukam pievilkši kanalizāciju no sāniem

22

Pēc šablona mūrjava klājās virsū

23

Visās šuvēs karstumizturīgā ķita un tik uz priekšu

24

Šis jau tuvāk patiesībai, bet ja tagad viņi man vairs nepārdos to kamīnu? 🙂

25

Apmēram 2 – 3 h laikā sanāca apgūt. Pamācība detalizēta un visas sastāvdaļas komplektā, pat ķitei pistole ar vairākiem uzgaļiem!

26

Jau citā dienā gudrāks un sazāģēju uzreiz visu ko vajag zāģēt, lai var koncentrēties tikai uz mūrēšanu.

27

Šeit pirmais bloks aizlejas ar mūrjavu, lai sasniegtu grīdas līmeni

28

Viss pa rokai. Pēc sajūtām tomēr keramzīts vairāk uzsūc mitrumu nekā AEROC, cits bloks viegs, cits būtiski smagāks.29

Tas man aicināja vēlreiz noskatīties:

Pirms skursteņa mūrēšanas noblietēju 15cm 40-80 šķembu kārtu, lai lieki nedrebinātu skursteni pēctam

30

Ar visu mācīšanās (sekošanu instrukcijai) es teiktu 7m pa 4-5h var sadarīt viens pats (cik vispār maksā skursteņa mūrēšana, mans mūrnieks Gints tā arī neatsaucās ne uz zvaniem, ne sms..), vairāk gan nē, jo pēc prakses saku, ka skurstenis ir jēls un sāk staigāt pie 4m tā ka paliek grūti mūrēt. Plānoju visu samūrēt 3 piegājienos.

32

Viena pieslēgums granulu katlam, otrs pieslēgums malkai. Kuram katlam kuru pieslēgumu izvētēties?

31

Ar otro piegājienu nākošā dienā

30

13 thoughts on “Dūmvads SCHIEDEL D160

 1. “kādu pieslēgumu lai izvēlas ņemot vērā ka tas ies cauri AEROC Classic 200? ”
  Schiedel komplektācijā ir “pāreja Prima Plus (160 vai mazāka) uz Rondo Plus 160”, tālāk cauri sienai taisnais metāla dūmvada gabals i viss. Pēc ugunsdrošības noteikumiem, laikam 50mm nedegoša izolācija jāliek apkārt arī ejot cauri betonam.
  Galvenais neoptimizē pieslēgumu un NEMĒĢINI iemānīt metāla 140..160 dūmvadu iekš keramikas un blīvi to nopakot, sakarsīs un pārplēsīs keramiku viens divi.

  Like

 2. Piedod, bet tas kamīns izskatās ļoti lēts. Ja vēl nokrasosi to citā krāsā, tad partauksu lasīt tavu blogu 😉

  Like

 3. Pusdienlaikā aizej līdz Jotul veikalam zem VEF tilta. Tur ir ne tikai jotul krāsniņas bet arī kamīnkrāsnis. Tai skaitā ir daži modeļi sarkanā “ķiršu” krāsā , tev kāreiz tematiski derēs 🙂

  Like

 4. Varbūt ir iespējams nokomentēt par skursteņa izvēli…es saprotu, ka akcija ir akcija, bet vispārīgi. Tie moduļu skursteņu ražotāji ir daudz un dažādi – tas pats SCHIEDEL, KOLEKT, PLEWA – ir šķirba? Uzbūve un princips visiem vienāds, tik nianses un cena atšķirās.

  Like

 5. Uz pasaules ir tikai daži ražotāji, kas ražo kvalitatīvu keramiku, piem. Wolfshoker. Tur arī tā lielākā šķirba. Arī keramikas biezumā. Schiedel piemēram to keramiku ir noklājis ar kautkādu laku. Vēl ir tā, ka svarīgākais no keramikas elementiem ir tas trejgabals. Tieši šis elements mēdz saplīst. Schiedel un Plewa (varbūt vēl kāds) to veido kā vienu veselu gabalu. Tā kā to ir grūti uztaisīt, tad parasti ir tā, ka tas trejgabals sastāv īstenībā no diviem salīmētiem gabaliem. Ļoti nelabi ir tad, ja horizontālā truba šim elementam ir iegriezta vertikālajā pārāk dziļi. Vēl esmu novērojis, ka Plewa ir kantaina keramika un vispār nav ventilācijas kanāliņu keramzīta blokā (stūros, kas ventilē pašu keramiku). Lai arī atšķiras arī pati keramika, es domāju tā, ka obligāts tas Schiedel nav. Dumvads.lv piemēram piedāvā Wolfshoker keramiku (ražotājs keramikai dod 100 gadu garantiju), kas iemontēta poļu keramzītmoduļos, bet var pasūtīt arī vācu keramzītbloku, ja uzskata, ka ir kautkāda nozīme tam blokam..

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.