Kanalizācija un grīdu gatavošana

Klasiskais jautājums par šķembu nepieciešamību grīdām arī manā galvā iezagās. Atbilde ir viennozīmīga – to darīt vajag. Manā gadījumā tas ir ekstra čakars, norakt lieki ievestos 40cm un iebērt 15cm šķembas.

g01

pieblietēju ar 120kg blieti, jo vienam lielāku svaru ir neiespējami pārvietot starp ēkām

g2

Palika pāri ģeotekstils no drenāžām, kapēc gan ne, jo tas ka reiz ir radīts lai norobežotu grunts slāņus. Sacīts darīts, izskatās ka tā visur izdarīšu.

g3

Uzsākta 15cm slāņa pildīšana

g4

Pēdējais atgriezums no Ernesta trubas sargās ūdensvadu:)

g5

Pēc stiprā lietus mēģināju blietēt un konstatēju, ka mana mālsmilts, kura sākotnēji tika bērta pamatos veido tādu mālainu kārtu

g6

Atzīmēju plānotos norakšanas punktus, jo nav nepieciešamais dziļums

g7g8g9g10

Pie lielā veramā loga katrā malā pievilku kanalizāciju ar domu par telpaugiem, automātisku laistīšanu & noteci. Cik nav redzētas sačakarētas palodzes, grīdas utml – vienkārša motīvā, saimniecēm sanāk laistīt reti, tas nozīmē ka jālaista ar lielu daudzumu ūdens un to dara tik reti ka aizmirst tilpumus un kā likums liekais uz grīdas vai vēl kaut kur. Mīliet savas centīgās sievas, neļaujiet pārliet telpaugus un uztraukties par tādiem sīkumiem!

g11g12g13

4 thoughts on “Kanalizācija un grīdu gatavošana

  1. Man gan šķiet ka Biršs pārspīlē – kapilārā kustība un ūdens ar spiedienu ir 2 dažādas lietas. Ja ūdens celsies ar spiedienu, nekādas šķembas nepalīdzēs.

    Like

    1. viss tur tā arī ir – rokot nost lieko smilti gan jau Kaspars piefiskēja ka augšējie 5cm sausa smiltiņa, pēc tam grunts ir mitra un pamatu sienas “slapjas”. Un tas nav dēļ nokrišķiem, bet gan mitruma kas nāk no grunts apakšas uz augšu.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.