Bumbiers sētā. Betonēšana

Plānā bija betonēšana kamēr esmu komandējumā, bet iegriezās tā ka tā notika sesdienas vakarā. Pasūtīti 2.5 kubi C35 betons. Arī labi, varu būt klāt un veikt nepieciešamās manipulācijas, piemēram, saliet gāzbetonu pirmstam ar ūdeni un pārbaudīt armatūru.

b3

Bet līdz ar betona mašīnu parādijās arī lietusmākoņi, negaiss

b2

Tieši pēc šī kadra sākās negaiss. Labi ka bija silts lietus un turpmākā stunda cauri slapjš

b4

Viens betonēja, otrs klāja uzreiz plēvi. Būs brāķi, jo neizdevās visu skaisti nolīdzināt dēļ lietus – noslīpēs.

b8

Pasūtot betonētāju ar sūkni vajag speciāli pieteikt bezvadu pulti, jo manā gadījumā vads pultij bija pārāk īss, operators neredzēja ko dara (iespējams iedzimts), līdz ar to kārtīgi iebetoneta pēda:)

b5b6

Papildus vēl 2 terases pamati

b10

Skats krimināls, pelēkie notecējumi ir lietus + cements. Gribas ātrāk zem jumta, daudz jau vairs nav palicis, sākam jumta krēslu.

b7

Brīvdienās bija piebraucis viens no lasītājiem ar sievu un varēja redzēt acīs starojošo vēlmi pēc mājas, šobrīd meklējot zemi. Nedaudz uzjautrinoties par mājas būvēšanu man galvā kaut kā salīmējās šāda kolāža.

“Mums beidzot būs sava māja!”

486090008-2
Young happy couple holding a project and planning their new house, relocation and renovation concept

“Jā mīļā, tas būs lieliski!”

b9

“Es būvēšu, Tu rūpēsies par bērniem:)”

Dirty Kids6

Esiet spēcīgi, uzdrošinieties būvēt. Tas ir tas saucamais IKEA sindroms, jo vairāk tu lietā ieliec sevi (nopērc lēti un saskrūvē mēbeli), jo vairāk Tu to mīli. Nopirkt gatavu kasti (māju) un dārgi mēs visi varam un bankas tā gribētu – bet Tu to nekad nemīlēsi tā kā paša būvētu un grūti nākušu! Jā, sanāk čakas un bez tā nekādīgi, tāpat kā nozagt laiku ģimenei, bet tā ir investīcija, kura sevi attaisnos jau nākošgad. Būvējam, neguļam.

6 thoughts on “Bumbiers sētā. Betonēšana

 1. Iespējams, izteikšu nepopulāru viedokli, bet vai uzvalku arī pats sev šuj un kurpes meistaro vakaros? Zināmā mērā pašam iesaistīties ir forši un nepieciešami, bet kaut kur, diezgan ātri, ir jānovelk strīpa un jāalgo profesionāļi (uzsvars uz profesionāļiem). Tas atmaksājas. Kamēr tu pats plāno, projektē un būvē savu pirmo māju, profesionālim tā ir ikdiena, kurā potenciālie trūkumi, riski un arī ieguvumi ir zināmi un acīmredzami. Pirmo un, iespējams, vienīgo reizi to darot pašam sanāk tā, kā sanāk. Arī pirmo reizi, pie māla pikas stāvot, vāze nesanāks. Var paveikties un sanākt, bet visdrīzāk nesanāks. Kāpēc lai ar mājas būvniecību būtu savādāk? Māja ir investīcija mūžam, ko nevar nomainīt kā kurpes, kas spiež. Tādā būs vien pašiem jādzīvo, jo citiem, ļoti iespējams, nemaz tādu negribēsies pirkt. Padomājiet, pirms būvēties pašiem!

  Like

  1. Nešuju pats, bet sievai gan ir šujmašīna, overloks un izšūšanas mašīna:) Uzvalku, vai kurpes uzšūt ir daudz sarežģītāk nekā uzmūrēt skursteni, nopietni! Par profesionāļiem – man nebūs tik daudz naudas ko samaksāt un laika gaidīt kamēr viņus varēs dabūt un tad vēl ir liela varbūtība ka profesionālis izrādīsies – “Es tā jau daru 20 gadus…”.

   Liked by 1 person

 2. Tiem kuriem patīk kredīti vai naudas ir vairāk nekā citiem, droši var būvēt māju ar celtnieku palīdzību pilnīgi visu. Tikai man lietojot tos pašus materiālus un darot saviem spēkiem sanāk krietni lētāk. Pamatos atšķirība 2000, ko es nesamaksāju darbiniekiem. Zinot celtniecības sezonalitāti un uzņēmumu plānus, iepērkot materiālus vai laicīgi pasūtot ietaupīju vēl 3 000. Blokus līmēt nav grūti,ja draudzējies ar galvu. Tik liec un līme. Pastijos vienu māju kuru līmeja strādnieki, šuves līdz 4mm, kas ir liela sprauga, bloki ar lielām nobīdēm. Es viens pats labāk salīmēt māku. Pieredze pirms tam nekādas.
  Bet es nesaku, ka katram pašam jābūvē savā māja. Ja tu māki, saproti ka celt, ir laiks to darīt un finanses atļauj, tad jāceļ. Bet ir cilvēki, kuri paši apzinās, ka viņam nav laika, zināšanu, tādēļ cels ar citu cilvēku palīdzību.

  Like

 3. vakar ielēju 1m3 armējošo joslu zem mūrlatām (4h) – šorīt sasodīti smags rīts 🙂 bet gandarījums par paveikto… Patīk laikam man sevi mocīt 🙂 Veiksmi māju pircējiem un būvētājiem!

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.