AEROC 375 Pirmā rinda

7Diena bija kā radīta pirmās rindas mūrēšanai. Kopā sanāk 72m perimetrs, 120 bloki = 5.4 kubi. Palīgos 2 meistari, kuri noilgojušies pēc AEROC mūrēšanas, jo pēdējais objekts esot bijis ar KIVI blokiem un citiem štruntiem. Aizgāja 9 maisi gatavās mūrjavas.

1

Ideja gaužām vienkārša, noliek stūrus, savelk auklas priekš taisniem leņķiem un ārējās malas kontroles. Diognāles neizdevās nomērīt jo sakrāvu blokus pamatos pa vidu – gudri:)! Mūrjava divās strīpās un tik mūrē. Ja godīgi tad izskatijās baigais čakars piedzīt katra bloka leņķus pa divām asīm un augstumu. Nākošās rindas iešot būtiski ātrāk!

2

Konstatēju ka nopirktie 5 maisi būs par īsu – laidu uz Depo pakaļ vēl. Pa ceļam mīlīga SMS. Pēc 15 min arī mūrnieks zvana un apstiprina faktu par elektrību – tāda ne ūdens, ne mikseris. Un tas tieši 7dienā kad vajag mūrēt, gandrīz vai gribējās uzzvanīt neskaidrību gadījumu apskaidrot:)

IMG_0806

Pa rokai vecātēva ģenerators izvilkts no garāžas, nelecošs ar slapju svaci – beigās pielaidām. Bet kaut ko nesapratu ar viņu, laikam apgriezienus neuzregulēju un viņš varēja pavilkt knapi mikseri, bet ne ar ūdenssūkni kopā. Strādāt varēja – maucam tālāk.

3

AEROC konditors vertikālo rievu aizpildīšanai (miskastes maiss ar trekteri)

4

Orģinālā to dara šādi

Kopumā vis pēc plāna un sazīmētais 3D modelis gandrīz pilnībā atbilst dzīvē esošajam.

Screen Shot 2016-06-13 at 8.00.05 AM5

Kad pirmā rinda gatava var domāt par armatūras iestrādi un nākošajām rindām. Ceram uz saulainiem Jāņiem:)

Screen Shot 2016-06-13 at 8.05.49 AM6

5 thoughts on “AEROC 375 Pirmā rinda

 1. Nu pirmā rinda ir čakars. 72 metrus salikt taisni vienā līmenī ir pagrūti. Jo platāks bloks, jo grūtāk visos virzienos dabūt plakni līmenī. Pats pavasarī saliku 37 metrus pa perimetru ar platos blokus. Pagāja diezgan laiks kamēr salika visus. Nākamās rindas ātrāk gāja, jo pirmā rinda taisni salikta bija.
  Es ar tādu pašu kļūdu uztaisīju, ar iekšā ieliku blokus un nevarēju pārbaudīt diognāles. Bet pēc tam pārbaudot, kļūda ir 1 cm.

  Liked by 1 person

 2. Kautkā biju palaidis garām, ka tev pirmā gazbetona rinda pēc būtības vēl kalpo kā pamati un grīdas līmenis būs kautkurs 30cm virs pamatiem.
  vai nebaidies ka būs paagstināts mitrums šajā pirmajā rindā un ilgtermiņā būs kādas problēmas?

  Like

  1. Grīdas līmenis plānots līdz ar pirmā bloka virsmu. Gāzbetonu kā tādu nedrīkst siltināt ar putustirolu, piekrītu. Citēju: “Lai siltinātu koku un sevišķi gāzbetonu vai keramzīt betonu, kā arī silikāta un keramisko ķieģeli, putu polisterols nederēs, jo tā µ vērtība ir daudzkārt lielāka nekā siltināmajiem materiāliem”. Šajā gadījumā no āras siltināšu tikai daļu no konstrukcijas (bloka) – pērķis ir piesegt bloka un pamatu savienojumu.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.