Drenāžas un Bio Toveris

Divas nedēļas iepriekš plāni uz weekendu grandiozi. Divas drenāžas pa 40 metriem, bio toveris, 100 kubi pieberamās smiltis pamatu piebēršanai, ārējā kanalizācijas apsaiste un vēl kaudze ar sīkiem darbiem. Sākam kā vienmēr agri un izritināju vēl pagājušajā gadā iepirktās drenāžas starp ķiršiem. Sapratu ka būs problēmas traktoram ar rakšanu, bet kā ir tā jādzīvo.

1

Drenāžai izmantoju 92/80 cauruli ar ģeotekstila filtru. Viena paredzēta tehniskajam ūdenim no bio tovera un otra lietus ūdenim vienai jumta plaknei.

2

Kamēr traktors rok drenāžu, tikmēr džeki man palīdzēja atrakt pamatus priekš siltināšanas un tranšeju kanalizācijai par ko rakstīju iepriekš.

3

Patiesības moment klāt. Labi ka starp ķiršiem izvēlējos 3m, tajos uzmanīgi var iestīvēties traktors!

4

Gar ceļu pirmās 2 līnijas man sastādīti Latvijas šķirne kura pamatīgi apskādēta un no 11 gabaliem kādi 4 tikai pusdzīvi.

57891011

Traktorists nedaudz pārcentās un sāka parādīties ūdens. Par dzīļu – paņēmām un ar pieberamajām smiltīm piebērām 20 cm.

1213

Smuki klājam ģeotekstilu, beram olīšus, liekam trubu, vīstam kopā un beram ciet. Tā vien bija strādājot ar 1m platu ģeo tekstilu, prasījās platāks, jo traktora kauss bija platāks nekā mazajiem tranšeju racējiem.

1415

Laiks bio toverim kurš ir 2.25m augsts. Pēc papīriem tam apakšā vajag groda vāku. painteresējos un sapratu ka man tāda nebūs – 70 eur vāks + 70 eur transports, par ko? Ir palicis pāri garais pamatu bloks kurš pēc laukuma ir apmēram tas pats kas 1.5m D groda vāks. Tas viss nozīmē ka jātaisa bedre 2.5m dziļumā!

16

Rakām ilgi un pacietīgi, gandrīz pārrāvām gofru priekš elektrības:)

17

Glīti ieguldījām un iespiedām bloku, nolīmeņojām

18

Iecēlām toveri, nolīmeņojām

1920

Pirms bēršanas ciet pielēju ar ūdeni

21

Ņemot vērā lielo katlavānu atpakaļpiebēršana tika organizēta pamazām ar traktoru + ar rokām piepalīdzot. Risks ir to toveri aizbīdīt ja agresīvi ber ar traktoru. Ap toveri bērām pieberamās smiltis.

2223

Pamati jau arī piebērti un pablietēti. Lielā brietēšana atstāta uz citu reizi lai nezaudētu laiku.

2425

Drenāža lietus ūdenim daudz bagātīgāk tiek bērta ar oļiem pa tiešo uz grunts, likta truba un tikai pa virsu ģeotekstils (ar 1m platu nav aršana ja grib oļus bagātīgi) lai oļos neieskalojas smiltis/māli no augšas, uz leju viss nodrenēsies.

262728

Un te mana problēma, atrokot pamatus tiek konstatēts, ka pēda šajā laikā ir bagātīgā mitrumā, laikam būs jādomā kāds neliels risinājums drenāžai ap pamatiem, vēl galīgo lēmumu neesmu pieņēmis.

30

11 thoughts on “Drenāžas un Bio Toveris

 1. ļoti informatīvi un pārdomas rosinoši! veiksmi darbos!
  Man jautājums – ja nav noslēpums, kādu bio “toveri” izvēlējies? tas nav tas August lietuviešu? esmu tieši dziļās pārdomās – un lasot šo blogu, izskatās, ka esi mājas darbu vienmēr paveicis uz 9+, tāpēc būtu interesanti uzzināt…..
  paldies jau iepriekš….

  Like

   1. nu, jā, skaidrs, ka redzēs pēc gadiem 2-3 tā pa īstam… man vēl aktuāls jautājums, cik tas bio pasākums īstenībā tērē enerģiju, paši raksta 60W (atkarībā no modeļa), bet man izskatās, ka sākumā būs jābaro no kaut kādas mazas saules baterijiņas… lauku māja bez elektrības pieslēguma… nu to jau protams redzēs, kad palaidīs…

    Like

   2. Pirms 3 gadiem vasarnīcā ierīkoju August bio toveri. 1.9 m3, ja pareizi atceros. Neko sliktu nevaru sacīt, tiesa, noslodze vasarnīcai ievērojami atšķiras no ģimenes mājas.

    Like

 2. Biotoveris nedraud uzpeldēt no gruntsūdeņiem vai tur iekšā ūdens pietiekami pretsparam? Ir redzēts, ka ieenkuro kaut kā.
  Veiksmi tālākos darbos!

  Like

 3. Ko beigās izdarīji ar pamatu drenāžu? Jeb tagad, kad viss zem jumta un lietus novadīšana strādā, mitrums nenāk pie pamatiem?

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.