Отечественный XPS salīmēts

Salīmēju pirmo rindu ar XPS un sagatavoju horizontālajai hidro izolācijai. Iepriekš esmu strādājis ar parastajām putām un bez pistoles – tagad nesaprotu kur es biju agrāk, jo darbs ar pistoji ir būtiski precīzāks putu dozēšanai. Izmantoju speciālās Penosil FixFoam, aizgāja 11 baloni, jeb 1 uz 5 kvadrātmetriem. Saskatījos Youtube un pamēģināju pirmo izmēģinājuma līmējumu – sapratu ka tā tā lieta neies, jo strādāju viens un tā loksne nedaudz slīd uz leju, vajag turēt, kādas 5 min lai tā pieliptu, kas nav manos plānos. Jāstrādā pie optimizācijas.

p3

Bija iepirkušies siltie dībeļi un tos arī izmantoju. Pēc optimizācijas kopā uz 75 pielīmētām loksnēm sanāca apmēram 4h darba. Atteicos no lokšņu skrāpēšanas ar zāģi – tas ir rekomendēts no ražotāja, prakse parādija ka to padarīšanu nemaz tik viegli tik un tā nav noplēst no pamatiem (traktors netīšām noplēsa loksnes gabalu, pamēģināju pārējo noplēst ar rokām..) + es izmantoju papildus dībeļus. Lai darbi ietu raitāk saliku 4 loksnes guļus, sapūtu ar putām un kamēr pēdējo loksni pūt tikmēr jau pirmā gatava līmēšanai (putām vajag pastāvēt 1-2min tad vieglāk pielīp un putas labāk šķist – tas pēc sajūtām), attiecīgi spiedu/slidināju uz pamatiem un ar perfi taisīju 2 caurumus dībeļiem un dībeļoju. Kopā 3-4 min uz loksni izmantojot  konvejeri.

p1

Bija nepieciešamas dažas piegriešanas – tur man palīdzēja šāds multifunkcionālais aparāts ar metāla/koka griezšnas nazi.

bf6c6b2578e43422f367da7c75910b1c

 

10 thoughts on “Отечественный XPS salīmēts

   1. Varētu arī iedot, bet laikam jau vairs nav aktuāli, jo jautājums tiks risināts ar karcherīti 😉

    Like

  1. Pēc ziemas nomazgājot pamatus ar karcher dubļu frēzi visa XPS putuplasta virsma bija nomatēta un grumbuļaina, vairs nekādas nepieciešamības pēc rīvēšanas ar zāģi 😉

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.